آشنایی با کیبورد گوگل؛ یکی از بهترین کیبوردهای موجود

نیلوفر خسروی
رایگان

برای کسانی که همیشه در بین صحبت‌هایشان نیاز به جستجو در گوگل پیدا می‌کنند «جی‌بورد (GBoard)» یک کیبورد یا صفحه کلید مناسب خواهد بود؛ این کیبورد به تازگی توسط شرکت Google منتشر و در دسترس کاربران قرار گرفته است.

نحوه‌ی کار؛

وقتی در حین صحبت کردن با کسی، نیاز پیدا می‌کنید که کلمه یا موضوع خاصی را در گوگل جستجو کنید، کافیست بعد از نوشتن آن کلمه، علامت گوگل در سمت چپ کیبورد خود را لمس کنید؛ در نتیجه به راحتی در قسمت پایین صفحه گوشی خود و بدون رفتن به صفحه‌ی مرورگر، نتیجه‌ی جستجوی شما نمایش داده می‌شود. این قابلیتی واقعا چشم‌گیر برای کسانی است که همیشه در حال جستجو در گوگل هستند و پیشنهاد می‌کنم حتما آن را امتحان کنند!

علاوه بر این، خود کیبورد به شما پیشنهاد می‌کند که اگر بخواهید بتوانید کلمه‌ی مورد نظرتان را در دسته بندی‌های خاصی از جمله آب و هوا، رستوران ،اخبار و... جستجو کنید، برای کمک به جی‌بورد جهت جستجوی بهتر، دسترسی به محل جغرافیایی خود را برای این اپلیکیشن صادر کنید تا برنامه بتواند اطلاعات محیط زندگی شما را دریافت کند و بر همان اساس پیشنهادهای مناسب شما را در اختیارتان قرار دهد.

استیکر‌های پیش فرض جی‌بورد به مانند سایر کیبوردهای توسعه داده شده است وعملا چیز متفاوت یا جدیدتری را برای شما در نظر نگرفته است، اما در قسمت تصاویر متحرک یا GIF‌ حتما می‌توانید تصاویر جالب و جدیدی را در این کیبورد پیدا کنید.

Glide Typing؛ روشی برای سریع‌تر نوشتن!

یکی از قابلیت‌های جالب و منحصر به فرد این برنامه Glide Typing است! شما می‌توانید با کشیدن انگشتتان روی کیبورد، بین کلمات حرکت کنید و کلمه مورد نظر خود را خودتان با انگشتتان تایپ کنید؛ قطعا این روش در صورت کارآمد بودن، به سریع‌تر نوشتن کمک خواهد کرد. البته استفاده از Glide Typing چندان هم ساده نیست و من از جمله کسانی هستم که نتوانستم با آن ارتباط برقرار کنم، پس اگر شما هم بعد از نصب و استفاده از آن گیج شدید، به تنظیمات بروید و مثل من چراغ GlideTyping را خاموش کنید!

عدم پشتیبانی از زبان فارسی؛

از ضعف‌های واضح این برنامه این است که هنوز زبان‌های زیادی از جمله زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند، البته این زبان‌ها در لیست پیشنهاداتش وجود دارند ولی غیر فعال هستند و نوشته شده که به زودی فعال خواهد شد؛ با توجه به اینکه جی‌بورد تازه به بازار آمده  باید منتظر نسخه‌های جدیدتر و اضافه شدن امکانات بیشتر به این اپلیکیشن باشیم.

حفظ حریم خصوصی کاربران؛

یکی از نگرانی‌هایی که استفاده از یک صفحه کلید متصل به موتور جستجو برای استفاده کنندگان از آن پدید می‌آورد، فرستادن متن گفتگوهای شخصی فرد، به آن موتور جستجو است؛ اما گوگل اطمینان داده که برای حفظ حریم شخصی کاربرانش، فقط جمله یا کلماتی که شخص آن‌ها را در صفحه کلید، بعد از لمس علامت گوگل، جستجو می‌کند  به این موتور جستجو ارسال خواهد کرد و اطلاعات شخصی کاربران اعم از مکالماتشان محفوظ خواهد ماند.

امکان جست و جوی مخاطبان؛

نکته‌ی بسیار مفیدی که باید همه‌ی اپلیکیشن‌های پشتیبان صفحه‌کلید به خود اضافه کنند، امکان جستجوی مخاطبان تلفن همراه است؛ شما می‌توانید فقط با نوشتن اسم مخاطب مورد نظر خود، به راحتی شماره فرد مورد نظر را (بدون رفتن به صفحه‌ی مخاطبان خود) دریافت کنید و برای دوست یا کسی که در حال صحبت با او هستید بفرستید؛ این کار به سرعت عمل و راحتی در اینگونه مسائل کمک شایانی به شما خواهد کرد.

در کنار تمام این قابلیت‌ها و ضعف‌ها که درباره‌ی ورژن ۱.۲.۳ جی‌بورد بیان شد، به نظر می‌رسد روشی که این صفحه کلید انتخاب کرده واقعا به سرعت بخشیدن به کارها و امور روزانه کاربرانش کمک می‌کند؛ اما هنوز راهی طولانی برای پیشرفت و حل مشکلاتش در پیش دارد.

این اپلیکیشن تا به حال بیش از صد میلیون بار دانلود شده و امتیاز ۴.۲ را در سایت گوگل پلی از آن خود کرده است.

جی‌بورد همچنین برای هر دو پلتفرم مبتنی بر سیستم عامل iOS و Android به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته است.

اپ‌استور کافه‌بازار مایکت
  • آشنایی با کیبورد گوگل؛ یکی از بهترین کیبوردهای موجود
  • آشنایی با کیبورد گوگل؛ یکی از بهترین کیبوردهای موجود
  • آشنایی با کیبورد گوگل؛ یکی از بهترین کیبوردهای موجود
  • آشنایی با کیبورد گوگل؛ یکی از بهترین کیبوردهای موجود
شرکت : گوگل
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط