آموزش تعاملی PHP به همراه گواهینامه پایان دوره

بهرام یوسفی
رایگان

یکی از مهم‌ترین زبان‌های برنامه‌ نویسی وب PHP است. کافی است نگاهی به سایت‌های بزرگ یا سایت‌‌سازهای بزرگی همچون وردپرس و جوملا بیاندازید تا ببینید چه تعداد از وبسایت‌های دنیا با PHP ساخته شده‌اند. پس برای ورود به بازار کار وب، یادگیری PHP یک امر واجب است.

در برنامه "آموزش php" سعی شده تا آموزش‌های سایت شناخته شده w3schools به فارسی و در ساختاری بسیار مناسب آماده شود تا کابران به راحتی با مفاهیم این زبان آشنا و سپس به فن آن واقف شوند. شیوه‌ی آموزش هم سر و شکل ساده‌ای دارد. در صفحه اصلی ۸ شاخه اصلی برای آموزش قرار داده شده که هر کدام آن‌ها شامل سرفصل‌ها و هر سرفصل شامل دروس خاص خود است.

در شروع هر شاخه شما باید به ترتیب سرفصل‌ها را یکی بعد از دیگری طی کنید. هر درس شامل توضیح مفاهیم و کدهاست و بلافاصله بعد از آن باید به سوالاتی در باب آن موضوع جواب دهید. برای مثال در بخش مفاهیم پایه این برنامه ابتدا سراغ چیستی PHP می‌رود و سپس با یک سوال چهار جوابی از شما می‌پرسد که PHP چیست! و شما با انتخاب زبان برنامه‌نویسی به درس بعدی فرستاده می‌شود.

یکی از نکات جذاب برنامه آن‌جایی است که شما برای جواب به سوالات مربوط به دروس بالاتر باید از کدنویسی در محیط این برنامه استفاده کنید و تا رسیدن به ساختار درست، به سراغ درس بعدی نمی‌توانید بروید. اما شاید جای بعضی امکانات در کلیت برنامه خالی باشد. برای مثال؛ اگر چه توضیحات کامل و شرح درستی از مباحث مختلف در این برنامه ذکر شده، اما با یک آموزش صوتی یا مثال‌های ویدیویی می‌شد خیلی از دروس را بهتر برای کاربر توضیح داد.

محیط کاربری برنامه ساده و در عین حال کارآمد است. یک محیط آموزشی بدون دردسر که حواس کاربر به هیچ جای آن پرت نخواهد شد. اما باز این سادگی را می‌شود کمی رنگ و لعاب داد یا اینکه دست کاربر را برای تغییر در محیط برنامه باز می‌گذاشت. به طور کلی در بخش تنظیمات کاربری تنها می‌توان عکس خود را عوض کرد و جز برای ذخیره روند آموزش، اکانت کاربری شما به درد دیگری نمی‌خورد.

به طور کلی "آموزش php" برای یادگیری این زبان برنامه‌نویسی بسیار کارآمد است و اگر به لیست دیگر آموزش‌های شرکت آتی‌تل نگاهی بیاندازید با آموزش جاوا اسکریپت و چند آموزش که در دست تهیه هستند مواجه خواهید شد. پس به نظر برای کسانی که قصد دارند یادگیری زبان‌های تحت وب را شروع کنند، این برنامه گام بسیار موثری خواهد بود.

نقاط قوت:

- آموزش‌های سلیس به همراه مثال‌های عملی

- رابط کاربری ساده و کارآمد

- فصل‌بندی‌های به‌جا

- امتحان گیری بعد از هر درس

نقاط ضعف:

کمبود آموزش‌های مالتی‌مدیا جهت درک بهتر مفاهیم برای کاربران

کافه‌بازار
  • آموزش تعاملی PHP به همراه گواهینامه پایان دوره
  • آموزش تعاملی PHP به همراه گواهینامه پایان دوره
  • آموزش تعاملی PHP به همراه گواهینامه پایان دوره
  • آموزش تعاملی PHP به همراه گواهینامه پایان دوره
شرکت : آتی‌تل
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط