اوقات شرعی را با اذان گو دنبال کنید

بهرام یوسفی
رایگان

در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که رسانه‌ها به همه جا نفوذ کرده و تقریبا جایی وجود ندارد که رادیو و تلوزیون به درستی کار نکند. اطلاع از اوقات شرعی هم اگر از طریق صدای مسجد انجام نگیرد حتما از طریق تلوزیون و یا رادیو انجام می‌پذیرد. اما همیشه که نمی‌توان دست به دامن صدای مسجد و یا رادیو شد. مثلا برای نماز صبح نمی‌توان از رادیو انتظار بیدار باش داشت اما این اتفاق از طریق نرم‌افزارهای اعلان اوقات شرعی به راحتی امکان‌پذیر است.

نرم‌افزار "اذانگو" کاملا رایگان و بدون وجود هیچگونه تبلیغاتی، امکانات قابل قبول و استانداردی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این اپلکیشن دارای تنظیم علام اذان صبح، طلوع آفتاب، اذان ظهر، غروب آفتاب و اذان مغرب است.

بنابراین به فرض اگر با هشدار اذان صبح بیدار نشدید تا هشدار طلوع آفتاب زمان برای نماز دارید. در تنظیمات عمومیِ برنامه امکان انتخاب شهر، تنظیم بلندیِ صدای اذان و یا حتی فعال‌سازیِ حالت سکوت قرار داده شده است. از همین بخش می‌توانید نوار تقویمیِ اوقات شرعی را در قسمت نوتیفیکیشن گوشی، فعال یا غیرفعال کنید. نکته‌ای که قابل به ذکر است وجود گزینه‌ی ساعت تابستانی‌ست، به این ترتیب باید با تغییر ساعت رسمیِ کشور، در شش ماهه‌ی نخست سال، این گزینه فعال شود.

جدای از تنظیمات کلی، برای اعلام اذان‌ها نیز نتظیمات جداگانه‌ای در نظر گرفته شده. مثلا با لمس گزینه‌ی اذان صبح تنظیمات خوبی از قبیل انتخاب صوت اذان بین چند موذن، تنظیم فاصله‌ی هشدار یادآوری در اختیارتان قرار می‌گیرد. چیزی که به نظرمان آمد اعلام هشدار، ۵ دقیقه به اذان به مدت یک دقیقه یک دقیقه بود به این ترتیب اگر شما محیطی ساکت یا رسمی باشید حتما باید این هشدار را قطع کنید زیرا ۵بار برای هر یک دقیقه اعلام وقت اذان می‌کند. نوار کشویی موجود در سمت راست قابلیت خاصی مربوط به اوقات شرعی ندارد اما گزینه‌های کانال تلگرام گروه، اینستاگرام، امتیاز دهی و امثال اینها قرار داده شده.

در آخر اشاره کنیم، در نوار ابزار پایین صفحه، دیگر برنامه‌های مشابه از قبیل ساعت‌گو، تاریخ‌گو و ساعت گویا قرار گرفته که اگر موارد استفاده داشتید به راحتی می‌توانید از طریق یک لمسُ ساده آنها را دانلود کنید.

نقاط قوت:

-داشتن امکان انتخاب شهر محل سکونت

-امکان انتخاب موذن

-امکان تنظیم زمان هشدار

-دارای دو نوع هشدار معمولی و کامل

-دارای تنظیم میزان صدای اذان

- امکان فعال و غیرفعال کردن تقویم در نوار ابزار گوشی

کافه‌بازار
  • اوقات شرعی را با اذان گو دنبال کنید
  • اوقات شرعی را با اذان گو دنبال کنید
  • اوقات شرعی را با اذان گو دنبال کنید
  • اوقات شرعی را با اذان گو دنبال کنید
شرکت : رایمون
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط