اپلیکیشنی برای دستیابی به اطلاعات پزشکی و دارویی

معصومه طالبی
رایگان

درست است که این روز‌ها داروخانه‌ها، کلینیک‌ها و مراکز پزشکی و تغذیه تقریبا در هر جایی از شهر قابل دسترس‌اند، اما گاهی اوقات دلایلی مانند کمبود وقت یا حتی علاقه به دانستن بیشتر، باعث می‌شود پشت سیستم‌های خود بنشینیم، درباره داروها یا بیماری‌های خاص جستجو کنیم و بدانیم علت واقعی آن‌ها چیست و ممکن است با مصرف این داروها یا مبتلا شدن به این بیماری‌ها چه اتفاق‌هایی برایمان بیفتد.

اپلیکیشنی که قصد معرفی آن را داریم، تلاش کرده تا منبع کاملی از نیازمندی‌های اطلاعاتی پزشکی و دارویی را گردآوری کند که بتوان به راحتی به اطلاعات مورد نظر خود در این زمینه‌ها دسترسی پیدا کرد. «مرجع دارو» مرجعی برای دستیابی به اطلاعات پزشکی و دارویی‌ست که توسط یک تیم ایرانی طراحی و توسعه داده شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. این اپلیکیشن تنها قابل نصب روی دستگاه‌های اندروید است و حدود ۵ مگابایت از حافظه دستگاه شما را اشغال می‌کند. در ادامه به بررسی محیط برنامه و محتوای این اپلیکیشن می‌پردازیم.

نگاهی به محیط برنامه

همان طور که قبلا اشاره شد، این اپلیکیشن حجم زیادی از دیوایس شما را اشغال نمی‌کند بنابراین نصب سریع و آسانی خواهد داشت. برای استفاده از محتوا نیازی به ثبت‌نام یا وارد کردن اطلاعات خاصی نیست و بلافاصله پس از نصب با صفحه اصلی اپ مواجه می‌شویم که شامل ۴ بخش لیست داروها، تنظیمات، پیشنهاد ویژه و سایر برنامه‌هاست. درواقع محتوای اصلی برنامه در قسمت لیست داروها گنجانده شده و در بخش‌های پیشنهاد ویژه و سایر برنامه‌ها صرفا پیشنهاد نصب اپلیکیشن‌های دیگری به کاربر داده می‌شود. از این‌ها گذشته، رابط کاربری برنامه آن‌چنان جذاب و کاربرپسند نیست و به نظر می‌رسد باید بیشتر روی این بخش از برنامه کار شود.

پس از ورود به بخش لیست داروها، با شش دسته‌بندی برای دسترسی به محتوا مواجه می‌شویم:

پزشک: در این بخش لیستی از انواع بیماری‌ها ارائه شده که با لمس هر کدام، می‌توان اطلاعات خلاصه‌واری در رابطه با بیماری، علایم شایع، پیشگیری، عواقب مورد انتظار، عوارض احتمالی و راه‌های درمان آن بیماری را مطالعه کرد.

داروخانه: در این بخش لیستی از نام داروها در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که می‌تواند با لمس هر کدام به اطلاعاتی از قبیل موارد مصرف، موارد احتیاط و نکات قابل توصیه به بیمار دسترسی پیدا کند.

چه بیماری: در این بخش مقاله‌هایی در زمینه بیماری‌های خاص مانند بیماری‌های فصلی یا شایع گنجانده شده که با مطالعه آن‌ها می‌توان به اطلاعات جالبی راجع به بیماری‌ها دست یافت.

طب سنتی: در این قسمت راهکارهایی برای درمان بیماری‌ها ارائه شده که برگرفته از کتب و منابع طب سنتی است.

خواص گیاهان: شامل لیستی از گیاهان خاص است که خواص و نحوه مصرف آن‌ها به همراه مضرات و نکات دیگر با لمس هر گیاهی از این لیست قابل مشاهده است.

دمنوش عرقیات: اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در زمینه خواص عرقیات یا نحوه مصرف آن‌ها هستید، باید به این بخش از برنامه مراجعه کنید.

از جمله مزایایی که این اپلیکیشن ساده از آن برخوردار است اطلاعات تقریبا کامل در زمینه دارو و بیماری‌هاست. اما برای این که بتواند بیشتر مورد توجه کاربران قرار گیرد، باید نکات زیر را در به روزرسانی‌های خود در نظر بگیرد:

• ایجاد تغییراتی در رابط کاربری به منظور زیباتر شدن آن

• ایجاد زیردسته‌های جدید در هر کدام از شش بخش اصلی برنامه برای دستیابی سریع‌تر و آسان‌تر به محتوای مورد نظر

کافه‌بازار
  • مرجع دارو؛ مرجعی برای دستیابی به اطلاعات پزشکی و دارویی
  • مرجع دارو؛ مرجعی برای دستیابی به اطلاعات پزشکی و دارویی
  • مرجع دارو؛ مرجعی برای دستیابی به اطلاعات پزشکی و دارویی
  • مرجع دارو؛ مرجعی برای دستیابی به اطلاعات پزشکی و دارویی
شرکت : پیشگامان خلاق
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط