اپلیکیشنی برای علاقمندان به مدیریت

نیلوفر خسروی
رایگان (با پرداخت درون برنامه‌ای)

هر روزه در دنیای اپلیکیشن‌ها، برنامه‌های تخصصی تازه‌ای تولید می‌شوند. یکی از آن‌ها که به صورت خاص به مدیریت و تحقیقات کاربردی این حوزه می‌پردازد، اپلیکیشن «تازه‌های پژوهش مدیریت» است.

اگر شما نیز از فعالین این حوزه هستید، با پانوشت در نقد و بررسی این اپلیکیشن همراه شوید.

محتوای برنامه

منظور از تازه‌های پژوهش مدیریت، که همان نام اپلیکیشن است، پرداختن به مفاهیمی جدید در قالب الگوهای کاربردی و تخصصی است که در راستای رسیدن به دانشی جدید قدم برمی‌دارد.

قسمتی از مطالب این برنامه، برگرفته از تالیفات محقق و پژوهشگر ایرانی و مدرس مباحث برنامه ریزی استراتژیک و ترسیم الگوهای اقتصادی عملکرد، آقای محسن لاسمی است.

در باب محتوای برنامه، حرفی برای گفتن نمی‌ماند  زیرا آثار این محقق، پیش از این، به صورت انگلیسی ترجمه شده و در نمایشگاه‌های بین‌المللی عرضه شده‌اند.

در صفحه‌ی اصلی برنامه، چهار کتاب مختلف این محقق قرار داده شده‌اند که با ورود به هر کدام، مباحث به صورت فصل بندی شده ارائه می‌شوند.

همچنین از منوی کشویی سمت راست نیز می‌توانید رویکردهای آتی برنامه و کارگاه‌های آموزشی را مرور کنید.

طراحی و رابط کاربری

اما در باب طراحی و رابط کاربری، حرف‌های زیادی برای گفتن هست که آن‌ها را در ادامه عنوان می‌کنیم:

• تصویری که به عنوان لوگوی برنامه در نظر گرفته شده، باید کیفیت بهتری داشته باشد. این تصویر در حال حاضر علاوه بر کیفیت پاینن، دچار کشیدگی نیز شده است.

• در صفحه‌ی ورودی برنامه، تصاویری از آثار آقای لاسمی قرار داده شده‌اند که ای کاش کاربر می‌توانست با کلیک بر روی آن‌ها، تصاویر را بزرگ کرده و جزئیات عکس‌ها را نیز بخواند.

• در صفحه‌ی اصلی برنامه، چهار قسمت وجود دارد که دسترسی به سه مورد هنوز غیرفعال است. توسعه دهنده می‌تواند فعلا تنها قسمت فعال را ارائه دهد و این سه بخش را بعد از تکمیل شدن به برنامه اضافه کند.

• تصاویر منوی اصلی، سایز مناسبی ندارند و کشیده شده‌اند، به صورتی که متن روی آن‌ها به هیچ عنوان خوانا نیست.

• متن‌های موجود در هر بخش، طولانی هستند و علاوه بر آن، امکان تغییر فونت و سایز نوشته‌ها وجود ندارد و این موضوع برای بسیاری از کاربران ناخوشایند خواهد بود.

• در طراحی برنامه از رنگ‌های مختلف و ناهماهنگ مثل بنفش، سبز، نارنجی و زرد استفاده شده، ای کاش این رنگ‌ها با سلیقه‌ی بهتری انتخاب شده و در کنار هم فضای هماهنگ‌تری را ایجاد می‌کردند.

برنامه در کل باید پیشرفت بیشتری بکند و مطالب را با روش بهتری در اختیار کاربر قرار دهد و در یک کلام، رابط کاربری خود را تقویت کند! 

همچنین لازم به ذکر است که در همان بخشی که در حال حاضر فعال است، تنها دسترسی به دو قسمت اول رایگان بوده و برای خواندن سایر بخش‌ها، باید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید.

در ادامه به بیان نقاط قوت و ضعف برنامه می‌پردازیم.

نقاط قوت:

ارائه ی مسائل مدیریتی و برنامه ریزی به صورت کاملا تخصصی برای فعالین این حوزه

نقاط ضعف:

ضعف‌های برنامه را در میان متن به تفصیل توضیح دادیم که مربوط به جنبه‌ی طراحی و رابط کاربری برنامه می‌شوند.

این برنامه برای سیستم عامل‌های اندرویدی توسعه داده شده و از کافه بازار در دسترس است.

کافه‌بازار
  • اپلیکیشنی برای علاقمندان به مدیریت
  • اپلیکیشنی برای علاقمندان به مدیریت
  • اپلیکیشنی برای علاقمندان به مدیریت
  • اپلیکیشنی برای علاقمندان به مدیریت
شرکت : علی لاسمی
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط