اپلیکیشن تغییر صدای حرفه‌ای

نیلوفر خسروی
رایگان

تغییر صدا موضوع جالب و نسبتا هیجان‌انگیزی است، البته این هیجان بیشتر برای افرادی به وجود می‌آید که زیاد آشنا با مباحث سیستمی صوت نیستند. همه ما حتما در طول زندگی خود یک بار صدای کسی را تقلید کرده‌ایم، یا متوجه تغییر تن صدا و همینطور تفاوت‌های بین صدای مردان و زنان شده‌ایم، صدای خود را در داخل حمام بیشتر از صدای بیرون از آن دوست داریم و همیشه زیر دوش، اهل خانه را از این موضوع بی‌نصیب نمی‌گذاریم. ولی با اپلیکیشن «تغییر صدا حرفه‌ای» که امروز آن را در پانوشت با یکدیگر بررسی می‌کنیم، دیگر نیازی به مصرف آب و حضور در حمام برای تغییر صدا ندارید!

با ما در نقد و بررسی این اپلیکیشن همراه باشید. 

درباره برنامه

بعد از نصب اپلیکیشن و باز کردن آن با صفحه‌ای رو به رو می‌شوید که چهار گزینه در آن وجود دارد. با هم به بررسی امکانات این صفحه می‌پردازیم. 

بزرگترین آیکون و اصل کاری‌ترین گزینه، میکروفن قرمز رنگ وسط است. با زدن این دکمه، وارد صفحه بعدی می‌شوید که دکمه‌ای سفید رنگ دارد و با لمس آن، برنامه شروع به ضبط صدا می‌کند.

 دو کلید هم در پایین صفحه وجود دارد که دکمه "پخش" برای شنیدن آنچه که ضبط کرده‌اید استفاده می‌شود تا در صورت رضایت شما با زدن کلید سبز رنگ، به بخش اصلی نرم‌افزار که کار افکت گذاری را انجام می‌دهد وارد شوید.

 در این صفحه مدل‌های مختلفی از افکت‌های صوتی وجود دارد: افکت وروجک ، افکت حکاک، هیولا، کودک، سنجاب و... از افکت‌های موجود در این صفحه هستند. شما می‌توانید با زدن دکمه پخش در رو به روی اسم هر افکت، صدای خود را همراه با اعمال آن افکت بشنوید و با زدن دکمه ذخیره که در کنار دکمه پخش قرار دارد، آن افکت را بعد از درج اسم دلخواهتان در حافظه دیوایس خود ذخیره کنید. 

امکان خوبی که اپلیکیشن به شما بعد از ذخیره کردن فایل می‌دهد این موضوع است که شما می‌توانید بلافاصله صدای ایجاد شده را به اشتراک بگذارید یا از آن به عنوان زنگ تماس یا هشدار گوشی استفاده کنید.

از امکانات و خوبی‌های نرم افزار که بگذریم، در واقع این اپلیکیشن هیچ چیز دیگری ندارد! 

در صفحه اصلی شما می‌توانید با استفاده از آیکون نارنجی رنگ به صداهایی که قبلا ضبط کرده‌اید دسترسی داشته باشید‌، همینطور با لمس آیکون بنفش رنگ به سایر برنامه‌های این توسعه دهنده دستری پیدا می‌کنید. آیکون آبی رنگ نیز می‌تواند ارتباط شما را با توسعه دهنده برقرار کند.

اما ضعفی که در این اپلیکیشن به شدت احساس می‌شود، نبود یک ویرایش‌گر صدا در حد برش زدن ابتدا و انتهای فایل‌های صوتی ضبط شده است، در صورتی که اگر این امکان وجود داشت کاربر کنترل بهتری برای ضبط و افکت گذاری به دست می‌آورد. 

این اپلیکیشن تا کنون بیش از ۲۰ هزار بار در مارکت معتبر اندرویدی کافه بازار دانلود شده است.

نقاط قوت : 

رابط کاربری آسان 

نقاط ضعف : 

نبود ویرایشگر صوتی

عدم کنترل روی شدت افکت گذاری

جدا از تمام این مباحث، شما نیز با نصب این اپلیکیشن، حداقل برای ساعاتی سرگرم خواهید شد!

کافه‌بازار
  • اپلیکیشن تغییر صدای حرفه ای
  • اپلیکیشن تغییر صدای حرفه ای
  • اپلیکیشن تغییر صدای حرفه ای
  • اپلیکیشن تغییر صدای حرفه ای
شرکت : سداد پردازش
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط