با این اپلیکیشن سطح هوش خود را بسنجید

بهرام یوسفی
۲.۹۹ دلار

نرم‌افزارهای زیادی عرضه شده که به شما می‌گوید با حل چند سوال، سطح هوشی خود را تشخیص دهید. امروز اما ما به سراغ یک برنامه بسیار خوب iOS رفته‌ایم که به شکلی اصولی این کار را برای شما انجام می‌دهد. برنامه‌ی بسیار خوبی که ۲.۹۹ دلار قیمت دارد: IQ Test & IQ challenge: What's my IQ?

این برنامه قرار است فقط و فقط شما را به یک سری سوال راهنمایی کند تا در محیطی درست آن‌ها را حل کنید و به نتیجه‌ی مدنظر برسید. در این کار هم به خوبی همه‌ چیز را از سر راه برداشته و محیطی آبی‌رنگ، ساده و فونت‌های ظریف و زیبا برای شما فراهم آورده است. در بدو ورود به برنامه یک گزینه شروع وجود دارد، خاموش یا روشن کردن موزیک ملایم در پس‌زمینه، توضیحات کلی و اشتراک‌گذاری در فیسبوک.

با ورود به بخش بعدی باید بین دو نوع از سوالات انتخاب کنید. یکی از این سلسله سوالات، تست‌های منسا است که از طرف موسسه‌ای غیرانتفاعی و معتبر عرضه شده و یکی از امتحانات بسیار شناخته شده در امر تشخیص میزان هوش افراد است. دیگر سوالات مربوط به تست‌های اروپایی است که آن نیزدر بسیاری از مراکز به عنوان سوالات اصلی تست هوش به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

سوالات به شیوه‌ی بسیار مطلوبی در ادامه برای شما نمایش داده می‌شود و شما باید از ستون سمت راست جواب صحیح را انتخاب کرده و با زدن بر روی گزینه Next به سراغ سوال بعدی بروید. باید در نظر داشته باشید که زمان در نتیجه تست شما اصلا اهیمیتی ندارد و فقط باید با تمرکز بالا به درست حل کردن مسئله بپردازید. اگر با این سوالات آشنایی داشته باشید می‌دانید که رفته‌رفته آن‌ها سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود. 

سوالات مربوط به تست منسا ۳۹ و سوالات مربوط به تست اروپایی ۳۳ سوال است. در سوالا منسا بیشتر بر روی طرح و رنگ تمرکز شده در صورتی که سوالات اروپایی حول محور حروف و اعداد می‌چرخد.

در یک نگاه کلی باید گفت IQ Test یک برنامه حرفه‌ای در این زمینه ساخته و با ارائه‌ی یک محیط درست و بدون اینکه حواس کاربر را پرت کند او را سراغ سوالات می‌فرستد. چیز اضافه‌ای وجود ندارد و در نهایت امتیاز شما در پایان سوالات حک خواهد شد. اگر با نمرات داده شده در این امتحانات آشنایی ندارید جدول ارزش‌گذاری آن را در ادامه به شما نشان می‌دهیم؛

۶۹ به پایین: هوش بسیار پایین 

۷۰ تا ۷۹: هوش سطحی

۸۰ تا ۸۹: هوش نسبتا پایین

۹۰ تا ۱۰۹: هوش متوسط

۱۱۰ تا ۱۱۹: باهوش

۱۲۰ تا ۱۲۹: بسیار باهوش

۱۳۰ به بالا : نابغه

اپ‌استور
  • با این اپلیکیشن سطح هوش خود را بسنجید
  • با این اپلیکیشن سطح هوش خود را بسنجید
  • با این اپلیکیشن سطح هوش خود را بسنجید
شرکت : Patricia Romani
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط