با این اپلیکیشن هیچ خبری را از دست نمی‌دهید

زهرا ساکی
رایگان

روزنامه‌ها و مطبوعات کاغذی، هیچ وقت منقرض نمی‌شوند! اما روز به روز طرفدار‌های آن‌ها کمتر می‌شود و افراد بیشتری به سراغ رسانه‌های دیجیتال می‌روند. به طوری که بعضی خبرگزاری‌ها مختص به یک سایت اینترنتی شده‌اند و فقط در دنیای مجازی در دسترس‌اند.

بعد از سایت‌های اینترنتی هم نوبت اپلیکیشن‌ها شد. استفاده از اپلیکیشن موبایلی بسیار راحت‌تر و در دسترس تر از مرور کردن سایت است و همینطور امکانات بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهد. 

با توجه به استقبال زیاد از اپلیکیشن‌های خبرخوان و... امروزه هر خبرگذاری معتبر یک اپلیکیشن آنلاین اختصاصی دارد. 

ساز و کار این اپلیکیشن آن‌ها به این صورت است که با متصل شدن به سایت یا سایت‌های خبری، خبر‌ها را به صورت خودکار روی برنامه بارگذاری می‌کنند و شما می‌توانید متن خبر را از روی اپلیکیشن بخوانید.

یکی از این اپلیکیشن‌ها، اپلیکیشن خبرگزاری مردم است که همانطورکه از اسمش مشخص است مربوط به سایت pnna.ir یعنی همان خبرگزاری مردم است. 

بررسی محیط برنامه:

پس  از اجرای برنامه، اگر به اینترنت متصل باشید برنامه بارگزاری خبر را شروع می‌کند و آن‌ها را در فهرست تازه ترین خبر‌ها قرار می‌دهد. در نوار بالای صفحه شما می‌توانید یکی از دسته بندی تازه ترین، برگزیده، پربیننده‌ترین و پر بحث ترین را انتخاب کنید. 

بعضی از برنامه‌های مشابه فقط تیتر یا خلاصه خبر را در اپلیکیشن نشان می‌دهند و شما برای خواندن متن کامل خبر باید با استفاده از لینک اصلی خبر که در زیر عنوان آن قرار داده شده به صفحه مورد نظر در سایت مراجعه کنید.

اما با این اپلیکیشن شما به متن اصلی خبر دسترسی دارید. به این صورت که با کلیک کردن روی خبر در فهرست، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در آن تصویر خبر، عنوان، خلاصه و سپس متن کامل خبر قرار گرفته اند. 

علاوه بر دسته بندی‌هایی که در صفحه اول مشاهده می‌کنید، خبر‌ها به صورت موضوعی نیز دسته بندی شده‌اند. برای این منظور می‌توانید از منو کشویی که در سمت راست قرار گرفته است استفاده کنید و یکی از دسته‌های اجتماعی، فرهنگی، کاریکاتور و... را انتخاب کنید. 

امکان جستجو در اپلیکیشن هم در برنامه وجود دارد و با آن می‌توانید در متون به دنبال خبر یا اخبار مرتبط با موضوع مورد نظر خود بگردید. 

اپلیکیشن خبرگذاری مردم با وجود بعضی نقص‌ها به شما این امکان را می‌دهد که هر لحظه در جریان اخبار روز قرار بگیرید و به آسانی و سریع خبر‌ها را دراختیار شما قرار می‌دهد.

نقاط قوت:

• مطالعه متن کامل خبر 

نقاط ضعف:

• امکان تغییر فونت یا اندازه آن وجود ندارد

• سرعت پردازش پایین

• کپی کردن یا اشتراک گذاری متون امکان پذیر نیست

• امکان ایجاد لیست علاقمندی و علامت زدن خبر‌ها وجود ندارد

کافه‌بازار
 • با این اپلیکیشن هیچ خبری را از دست نمی‌دهید
 • با این اپلیکیشن هیچ خبری را از دست نمی‌دهید
 • با این اپلیکیشن هیچ خبری را از دست نمی‌دهید
 • با این اپلیکیشن هیچ خبری را از دست نمی‌دهید
شرکت : کاوه حیدرآبادی

نظرات

 • عکس کاربر
  پیروز (تایید نشده) / ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ پاسخ

  توی اپ های خبرگزاری ها از همه بهتره، فقط کاش یکم بیشتر رو محتوای اخبار کار کنند

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط