با برنامه " نمازِ بهتر" این فریضه الهی را درست به جا بیاوریم

بهرام یوسفی
رایگان

همه‌ی افراد در کشور ما به واسطه‌ی مذهب رسمیِ اسلام، با نماز و نمازخوانی آشنایی دارند. تعلیم نماز در مدرسه و از سنین پایین‌تر انجام می‌پذیرد. ازین‌رو بعدها کمتر کسی به کیفیت و درستی آن در بزرگسالی توجه می‌کند و به همان روال قدیم نماز را به جا ‌می‌آورد. در دنیای امروز دیگر هر کاری وقتِ آنچنانی از زندگی نمی‌گیرد. با کمک برنامه‌های آموزشی می‌توان بدون صرف هزینه  و وقت به یادگیری امور پرداخت.

"نمازِ بهتر" از جمله نرم‌افزارهایی است که به صورت رایگان و در سطحی بالا به آموزش نماز و صوت می‌پردازد. این برنامه تلاش کرده در سبک و سیاقی کاملا آکادمیک در دوره‌ها مختلف از مبتدی تا حرفه‌ای به آموزش نماز و چگونگی تلفظ درست و آشنایی با عبارات بپردازد. این برنامه برای تازه مسلمان‌ها یک معلم تمام عیار و کامل است. ابتدای نصب و راه‌اندازیِ برنامه، امکانات و اهداف به کاربر معرفی و اطلاع‌رسانی می‌شود. سپس صفحه‌ی اصلی در دسترس قرار می‌گیرد. قالب برنامه و طراحی آن مدرن و به حسب موضوع امکانات خوبی دارد. کنار سمت راست صفحه، منوی اصلی وجود دارد. گزینه هایی نظیر، خانه، پیام‌ها، اشتراک‌گذاری و تنظیمات در آن گنجانده شده است. بالای منو جایی برای عضویت و ورود به برنامه است. دو سربرگ اصلی در صفحه‌ی نخست وجود دارد که مربوط به جلسات آموزشی و تعیین سطح است. با انتخاب جلسات آموزشی، صفحه‌ایی باز می‌شود که در آن برای شروع، حمد و سوره به صورت ویدئویی آموزش داده می‌شود. بعد با لمس و تپ روی دایره آبی در وسط صفحه آموزمونی جهت محک زدن قرار داده شده است. این آموزشات در ۶ مرحله بسته‌بندی شده است.

در سربرگ تعیین سطح، یه گزینه بزرگ قرار داده شده است. گزینه قرمز که به شکل دکمه‌ی پخش است، حمد و سوره را در قالب دوره‌ی آموزشی قرائت می‌کند، سپس کاربر برای تمرین باید تکرار کند. دکمه آبی که شکل مایکروفن است برای ضبط صدا است تا کابر چیزی را که آموزش دیده قرائت کند. و گزینه‌ی آخر هم به صدای ضبط شده نمره می‌دهد. این دو آموزش که در قالب تست و صوت است هم گام هم پیش می‌روند و با آموزش مرحله‌ای شیوه‌ی صحیح و تلفظ درست عبارات، در تصحیح خواندن نماز می‌کوشد. از قابلیت‌های خوب برنامه، امکان ذخیره‌ی ویدئوها و استفاده از آنها در آفلاین است. تنظیمات شخصی‌سازی هم که در منوی سمت راست گنجانده شده تنها گزینه‌ی موجود در آن مربوط به ذخیره‌ی ویدئوهاست و چیز دیگری برای آن در نظر گرفته نشده، امکاناتی نظیر انتخاب بین قاریان مشهور و دانلود فایل صوتیِ آنها به سلیقه، می‌توانست تاثیر خوبی در تک بعدی بودن برنامه نسبت به سلیقه‌ی توسعه دهنده داشته باشد. با اینهمه نمی‌توان از تاثیر مثبت و به سزای برنامه در آموزش صحیح و گام به گام نماز چشم پوشاند.

نکات قوت:

-دوره‌های آموزشی از سطوح مقدماتی تا پیشرفته

-آموزش ویدئوییِ گویا

-آموزش تلفظ درست سوره

-دارای دو نوع آزمون

-امکان اخذ مدرک و گواهینامه

-امکان استفاده آفلاین از ویدئوها

کافه‌بازار مایکت
  • با برنامه " نمازِ بهتر" این فریضه الهی را درست به جا بیاوریم
  • با برنامه " نمازِ بهتر" این فریضه الهی را درست به جا بیاوریم
  • با برنامه " نمازِ بهتر" این فریضه الهی را درست به جا بیاوریم
  • با برنامه " نمازِ بهتر" این فریضه الهی را درست به جا بیاوریم
شرکت : حامیم
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط