با پاندورا کاشف دنیای موسیقی باشید!

ناهید نقشبندی
رایگان

پاندورا یک سرویس استریم و پخش آنلاین موسیقی است که از همان ابتدای شروع کار در سال ۲۰۰۰  تحولی در شیوه گوش کردن علاقه‌مندان به موسیقی ایجاد کرد و بعد از ۱۷ سال همچنان در میدان رقابت با سرویس‌های مشابه محبوبیت خود را حفظ کرده است. اما اولین سوالی که برای کاربران مطرح می‌شود این است که وقتی می‌توان آهنگ‌های مورد علاقه را دانلود کرد چرا باید از سایت‌های استریم موسیقی استفاده کرد؟ شاید بتوان جواب این سوال را اینگونه داد :با پاندورا کاشف دنیای موسیقی باشید!

شما می‌دانید چه موسیقی را دوست دارید ولی نمی‌دانید چه موسیقی شما را دوست دارد!

پاندورا به شما فرصت تجربه کشف دنیایی از موسیقی را می‌دهد که مطابق سلیقه دلخواه شما تنظیم شده است در واقع این سرویس به مانند یک ایستگاه پخش موسیقی عمل می‌کند، هنگامی که شما در پاندورا به یک موسیقی دلخواه گوش می‌دهید، برنامه با استفاده از الگوها و ابزارهای پیشرفته و هوشمند متوجه نوع سلیقه شما در موسیقی می‌شود و به سرعت موسیقی‌های مشابه را به شما پیشنهاد داده و آماده پخش می‌کند این ویژگی باعث می‌شود بتوانید ساعت‌ها بدون وقفه به موسیقی گوش کنید و در ژانر موسیقی محبوبتان غرق شوید.

از رقیبان پاندورا می‌توان به Spotify, Apple music, Jango, Rdio, iHeartRadio  اشاره کرد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند اما باید توجه داشت سرویس‌های رقیب بیشتر مناسب برای گوش دادن و به اشتراک گذاشتن موسیقی است که کاربران قبلا آن‌ها را شنیده و به خاطر سپرده‌اند ، اما پاندورا مناسب کاشفان است! کاشفانی که می‌خواهند در دنیای موسیقی بگردند و مطابق سلیقه‌شان گنج با ارزشی پیدا کنند. 

نقاط قوت:

• پاندورا سرویس‌های خود را بر روی پلتفرم‌های وبAndroid, IOS,  ارائه کرده و حتی پلتفرم‌هایWindows 10  دسکتاپ و موبایل را نیز فراموش نکرده است.

• امکان لایک و یا دیسلایک کردن آهنگ در حال پخش وجود دارد که این امکان باعث دقت هر چه بیشتر سرویس برای پیشنهادهای بعدی می‌گردد.

• در نسخه رایگان پاندورا، شما امکان جستجو و پخش آهنگ مشخصی را ندارید و همانطور که گفته شد با یک ایستگاه رادیویی سروکار دارید که مطابق سلیقه شما به پخش موسیقی می پردازد. (در نسخه جدید پریمیوم که به تازگی معرفی شده است با پرداخت حدود ۱۰ دلار در ماه می‌توانید به این امکان نیز دسترسی داشت باشید و حتی آهنگ‌های دلخواهتان را دانلود کرده و به صورت آفلاین گوش دهید.)با پاندورا کاشف دنیای موسیقی باشید!

• پاندورا برای والدین امکان کنترل محتوای شنیداری فرزندان را فراهم کرده است.

• پاندورا برای کاربران رایگان خود موسیقی را با کیفیت kbps 64  و برای کاربران پریمیوم با کیفیت kbps 192 پخش و استریم می‌کند که این باعث می شود حجم کمتری از اینترنت شما مصرف شود (ناگفته نماند که این موضوع مقداری از کیفیت پخش موسیقی می کاهد.)

• امکان مشاهده لیریک (متن ترانه) و سایر اطلاعات تکمیلی موسیقی در حال پخش.

نقاط ضعف:

• پاندورا نسبت به سرویس مشابه (اسپاتیفای) آرشیو فقیرتری دارد. (آرشیو اسپاتیفای حدود ۳۰ میلیون آهنگ را در برمی‌گیرد در حالی که پاندورا حدود یک میلیون آهنگ در آرشیو خود دارد.)

• دسترسی به این برنامه در کشور ایران محدود شده و برای استفاده از آن باید از پراکسی استفاده کرد.

 

 

اپ‌استور گوگل‌پلی
  • با پاندورا کاشف دنیای موسیقی باشید!
  • با پاندورا کاشف دنیای موسیقی باشید!
  • با پاندورا کاشف دنیای موسیقی باشید!
  • با پاندورا کاشف دنیای موسیقی باشید!
شرکت : Pandora
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط