با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!

نیلوفر خسروی
رایگان

حتما دیده‌اید بعضی از دوستانتان هیچ وقت در رسیدن به مقصد گم نمی‌شوند، و تمام اتوبان‌ها و کوچه‌های شهر را بلدند، حتی می‌توانند پیش بینی کنند ترافیک در کدام خیابان بهتر است و یا تا رسیدن به مقصد چقدر زمان لازم است؛ شک نکنید که این افراد از Google Map استفاده می‌کنند!

اگر شما نیز برای رفتن به مقصد یا پیدا‌کردن کوتاه‌ترین مسیر به مشکل برخورده‌اید؛ Google Map چاره‌ی کار شما است. این برنامه قابلیت‌های زیادی دارد و می‌تواند هر لحظه شما را از ترافیک مسیر باخبر کند و یا مکان‌های مهم نزدیک به شما، مانند رستوران، آرایشگاه و ... را نشان دهد.با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!

برای آگاهی از قابلیت‌ها و نحوه‌ی استفاده از این برنامه با ما همراه باشید.

امکان تعیین مسیر با توجه به وسیله‌ی نقلیه:

کافی است مقصد دلخواه خود را جست‌وجو کنید، سپس انتخاب کنید با چه وسیله‌ی حمل و نقلی قصد دارید به مقصد برسید، Google Map به صورت پیش فرض سفر با ماشین، وسایل حمل و نقل عمومی (که عملا این قابلیت در ایران قابل استفاده نیست) و سفر به‌صورت پیاده را به شما پیشنهاد می‌کند.

نمایش ترافیک مسیر با رنگ‌های خاص:

می‌توانید هر مسیر پیشنهادی را با انتخاب آن بررسی کنید، ترافیک هر قسمت مسیر با رنگ‌های مختلف نشان داده می‌شود که رنگ آبی مسیر بدون ترافیک است، علاوه بر این اطلاعات مسیر و مقصد نمایش داده می‌شوند.

کاربر می‌تواند مکان‌هایی را که در آن‌ها زیاد رفت‌وآمد دارد، علامت‌گذاری کند تا در‌صورت مراجعه‌ی دوباره آدرس آن‌ها را فراموش نکند. 

همینطور قابلیت‌های زیاد دیگری نیز مثل امکان به اشتراک گذاری مسیر، یافتن مسیر برگشت و توانایی‌های مفیدی از این دست قابل دست‌یابی هستند. کافی است یک بار از این اپلیکیشن استفاده کنید تا عاشقش شوید.

با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!

در استفاده از اپلیکیشن‌های مسیریاب، مراقب باشید!

البته شایان ذکر است که استفاده از Google Map همیشه هم کارساز نیست، گاهی شهرداری یا ارگان‌های وابسته، ممکن است تغییراتی در راه‌ها ایجاد کنند، دوربرگردان‌ها را ناگهان ببندند یا خیابان را یک‌طرفه کنند یا تغییراتی از این دست! پس مراقب باشید که قبل از اعتماد به Google Map ابتدا خودتان از مسیر مطمئن شوید و اول از همه به تابلو‌های رانندگی اعتماد کنید تا خدایی نکرده مرتکب خلاف نشوید.

در بعضی موقعیت‌ها نیز ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته یا اینترنت شما ضعیف باشد، پس به یاد داشته باشید همیشه یک نقشه همراهتان باشد تا بتوانید راه خود را پیدا کنید. البته می‌توانید در زمان دسترسی به اینترنت، مسیر را پیدا کرده و در آینده به صورت آفلاین از آن استفاده کنید.

قطعا در بعضی شهرهای ایران که هنوز اینترنت پرسرعت وجود ندارد، این اپلیکیشن عملا بلااستفاده است و بهتر است به جای آن به روش‌های مطمئن‌تری عمل کرد.

کسانی که مدت‌های زیادی است از این اپلیکیشن برای پیداکردن مسیر استفاده می‌کنند، می‌گویند Google Map روز‌به‌روز بهتر می‌شود و پیشرفت چشم‌گیری داشته است.

با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!نقاط قوت:

 • امکان استفاده از آن برای رسیدن به هر مقصدی در سراسر دنیا!
 • امکان تعیین مسیر با توجه به وسیله‌ی نقلیه‌ی مورد استفاده
 • پیشنهاد چند مسیر به صورت همزمان از سوی برنامه به کاربر
 • امکان علامت گذاری و ذخیره‌ی مسیر و مقصد
 • امکان آگاهی از ترافیک و زمان مورد نیاز برای طی هر مسیر

نقاط ضعف:

 • هماهنگ نبودن با تغییرات شهری
 • عدم امکان استفاده به صورت آفلاین

در حال حاضر ورژن ۴.۲۴.۲ در اختیار کاربران قرار گرفته و بیش از یک میلیارد نفر آن را دانلود کرده اند، که این عدد نشان دهنده‌ی توانایی شرکت گوگل در نقشه برداری و ارائه‌ی بهترین اپلیکیشن مسیریاب است!

Google Map هم اکنون برای هر دو پلتفرم مبتنی بر سیستم عامل iOS و Android به صورت رایگان در دسترس است. در دانلود و استفاده از آن تردید نکنید!

اپ‌استور کافه‌بازار مایکت
 • با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!
 • با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!
 • با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!
 • با گوگل مپ، زمین در دستان شماست!
شرکت : گوگل
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط