بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید

ناهید نقشبندی
رایگان

یکی از بخش‌های مهم هر آهنگ ترانه‌داری، متن ترانه‌ای است که در آن خوانده می‌شود. هماهنگی کلمات با آهنگی که نواخته می‌شود لذت بیشتری در شنوندگان ایجاد می‌کند. قدرت کلمات موجب همذات‌پنداری و بالا بردن کیفیت کل موسیقی می‌شود. به همین علت است که وقتی ترانه‌ای را متوجه نمی‌شویم لذت کمتری هم از آن می‌بریم. این مورد بخصوص در آهنگ‌های خارجی اتفاق می‌افتد که به اندازه زبان فارسی به آن‌ها احاطه نداریم. برای دیدن متن ترانه‌ها می‌توان به سادگی در اینترنت جست‌و‌جو کرده و در سایت‌های مختلف آن‌ها را خواند. اما بهتر نیست هم زمان با شنیدن آهنگ ترانه‌ی آن را جلوی روی خود ببینید و همزمان با خواننده در ذهنتان جمله‌‌ها را بخوانید؟

شرکت Musixmatch این امکان را با ساختن برنامه Musixmatch Lyrics ایجاد کرده است. با این برنامه شما می‌توانید همزمان که آهنگی را گوش می‌دهید متن ترانه آن را در برابر خود ببینید. این اپلیکیشن رایگان که بیش از ده میلیون نصب فعال در گوگل پلی داشته است هم برای سیستم عامل‌های اندروید و هم ios موجود است. Musixmatch Lyrics بزرگترین آرشیو متن ترانه در دنیا را دارد.

بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید

شما می‌توانید علاوه بر پخش کردن آهنگ‌های موجود در حافظه دستگاه خود و دیدن متن ترانه‌های آن‌ها، به‌صورت آنلاین از طریق SoundCloud، Google Play Music، Apple Music، Pandora، Youtube، Spotify و دیگر سرویس‌های استریم، به آهنگ‌های مورد علاقه خود گوش دهید و همزمان از متن ترانه آن‌ها لذت ببرید. این برنامه علاوه بر افزایش لذتی که از موسیقی خواهید برد، موجب تقویت زبان شما نیز خواهد شد. از دیگر امکانات این برنامه می‌توان به امکان شناسایی آهنگ و نشان دادن متن ترانه آن به شما است. برای اینکار تنها کافی است به بخش  Identify Lyrics مراجعه کنید و تنها با یک بار لمس کردن صفحه متن ترانه‌هایی که نمی‌شناسید را بیابید.

از دیگر قابلیت‌های این برنامه می‌توان به امکان LyricsCard اشاره کرد که از طریق آن می‌توانید متن ترانه آهنگ‌های مورد علاقه خود را بر روی پیش‌زمینه‌های زیبا قراردهید. همچنین این اپلیکیشن هر زمانی که متن ترانه جدیدی از خواننده‌ها یا گروه‌های محبوبتان منتشر شود، شما را در جریان خواهد گذاشت. با استفاده از Musixmatch Lyrics می‌توانید ویدئو آهنگ‌های مورد علاقه خود را بر روی Youtube با کیفیت بالا مشاهده کنید و متن ترانه آن را بدون اینکه مزاحم دیدن شما بشود در ویدئو ببینید. این برنامه قابلیت به اشتراک‌گذاری متن ترانه‌ها را نیز دارد. در نسخه Premium این برنامه که جهت دسترسی به آن باید مقداری پول پرداخت کنید، خبری از تبلیغات نیست. همچنین در این نسخه شما می‌توانید بدون اینکه متصل به اینترنت باشید متن ترانه‌هایی که گوش می‌دهید را ببینید.

نقاط قوت:بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید

• امکان شناسایی متن ترانه‌هایی که خارج از دستگاه شما درحال پخش هستند.

• امکان ترجمه همزمان متن ترانه.

• در این برنامه شما امکان گوش دادن و دیدن متن ترانه‌ی آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را به‌صورت آنلاین در سرویس‌های استریم چون Youtube، Spotify، Pandora و ... دارید.

نقاط ضعف:

• تبلیغات این برنامه به‌قدری زیاد است که کاربران را کلافه می‌کند!بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید

• گاهی با عوض کردن آهنگ در حال پخش، متن ترانه دیر به روزرسانی می‌شود و همچنان متن ترانه قبلی را نشان می‌دهد.

• در صورت دسترسی نداشتن به اینترنت این برنامه حتی امکان پخش آهنگ‌های موجود در حافظه دستگاهتان را نیز به شما نمی‌دهد.

اپ‌استور گوگل‌پلی
  • بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید
  • بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید
  • بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید
  • بشنوید، بخوانید و از موسیقی لذت ببرید
شرکت : Musixmatch
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط