بهترین عکس‌ها با Snapseed

ناهید نقشبندی
رایگان

عکس گرفتن و به اشتراک‌گذاری آن‌‌ها در انواع شبکه‌های اجتماعی چنان فراگیر شده که به امری روزمره تبدیل شده است. این روزها همه می‌خواهند از خودشان و هرچیزی که در اطرافشان می‌گذرد عکس بگیرند و به تمام دنیا نشان دهند. به نمایش گذاشتن همه‌چیز تنها به اینجا ختم نمی‌شود. همه می‌خواهند عکاس حرفه‌ای باشند و عکس‌های زیباتری از دیگران بگیرند. اما دانستن تکنیک‌های عکاسی یک طرف و چگونه ادیت کردن عکس‌ها برای اینکه بهترین حالت ممکن را ایجاد کرد از طرف دیگر، پیش راه آن‌هایی است که می‌خواهند تصویرهایشان را زیباتر کنند. برای اینکار باید حتما عکاس حرفه‌ای بود و بصورت تخصصی در این رشته فعالیت کرد. اما نمی‌شود که تمام دنیا عکاس شوند! به همین دلیل سازندگان برنامه‌های عکاسی به فکر فرو رفتند و روز به روز برنامه‌های مختلفی را روانه بازار کردند که توسط آن‌ها افراد عادی هم بتوانند عکس‌های خود را بدون دردسر و آموزش ادیت کنند و تصویر‌هایی به نسبت بهتر را به اشتراک بگذارند. این دست برنامه‌ها چنان مورد استقبال قرار گرفتند که رقابت در این حوزه شدیدتر شد و هرساله متخصصان بهترین‌های این برنامه‌ها را معرفی می‌کردند.

بهترین عکس‌ها با Snapseed

در این میان برنامه Snapseed از طرف کمپانی Google به‌صورت رایگان وارد بازار شد. این برنامه که در سال ۲۰۱۱ عنوان بهترین برنامه آی‌پد برای پلتفرم اندروید و بهترین برنامه عکس موبایل (TIPA) در سال ۲۰۱۲ را از آن خود کرد، بیش از ده میلیون نصب فعال تنها در گوگل پلی داشته است. برخلاف برنامه‌های ادیت عکس چون اینستاگرام و VSCO این اپلیکیشن دارای فیلترهای تکراری و مشابه نیست. متاسفانه در برنامه‌های دیگر این فیلترها اسم‌های عجیبی دارند که به هیچ وجه با توجه به اسم آن نمی‌توان فهمید که کارکرد فیلتر چیست و تنها با امتحان کردن آن می‌شود به آن پی برد. با این‌حال فیلتر‌های Snapseed با اسم‌هایی خوانده می‌شوند که کاملا گویای نوع آن است. گرافیک و طراحی این اپلیکیشن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و کار کردن با آن بسیار ساده. کیفیت ادیت این اپلیکیشن با برنامه‌های حرفه‌ای چون Photoshop  قابل قیاس است.

نقاط قوت:بهترین عکس‌ها با Snapseed

• ۲۹ ابزار و فیلتر متنوع که شامل گزینه‌هایی چون Perspective, Healing, Brush, HDR, Structure و ... می‌شود.

• امکان باز کردن فایل‌های JPG و DNG.

• کیفیت و سرعت بالا.

نقاط ضعف:

• برنامه‌ای با چنین محبوبیت و کیفیتی، نه تنها نیازهای کاربران معمولی خود را در بالاترین حد انتظار برطرف می‌کند بلکه برای استفاده متخصصین این رشته نیز مناسب است و کمترین ضعفی در آن دیده نمی‌شود.

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • بهترین عکس‌ها با Snapseed
  • بهترین عکس‌ها با Snapseed
  • بهترین عکس‌ها با Snapseed
  • بهترین عکس‌ها با Snapseed
شرکت : Google Inc.
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط