تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا!

سارا مرتضوی
رایگان

راننده تاکسی بودن کار سختی است. غیر از گیر و گورهای مسیر، هر روز هزارتا مشکل پیچیده و غیرقابل پیش‌بینی هم در انتظار یک راننده تاکسی است. شاید به همین دلیل است که اکثر راننده‌های تاکسی اعصاب ندارند و زیاد نمی‌شود با آن‌ها کل‌کل کرد. خوش‌بختانه در بازی تاکسیدو شما یک راننده تاکسی مهربان و خوش سروزبان هستید که حسابی حوصله مسافرهایی که سوار می‌کنید را دارید و کلی با آن‌ها در مسیر خوش و بش می‌کنید.

تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا!

مرور بازی:

قبل از این‌که وارد مراحل بازی شویم، بهتر است نگاهی به تجهیزاتی که این بازی بیاندازیم. همه تجهیزات موجود، در قسمت فروشگاه قرار دارند و شما بسته به موجودی جیب‌تان یا همان سکه‌هایی که در طول بازی جمع می‌کنید، می‌توانید از خدمات این فروشگاه استفاده کنید. در قسمت ماشین‌های من می‌توانید نگاهی به ماشین خود انداخته و دستی به سر و روی آن بکشید و یا در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشد، مقداری سکه خرج تعمیرش کنید. در قسمت خرید ماشین نیز انواع و اقسام تاکسی‌ها، از تاکسی‌های نارنجی قدیمی گرفته تا تاکسی‌های زرد و سبز و حتی ون موجود هستند. هر زمان که از تاکسی خود خسته شدید می‌توانید سری به این قسمت زده و یک تاکسی نونوار تهیه کنید. نکته جالب بازی در این است که حتی می‌توانید راننده را نیز خودتان تعیین کنید. برای این‌کار بازی در قسمت راننده به شما چهار انتخاب از بین افرادی می‌دهد که به نظر نمی‌رسد زیاد صلاحیت رانندگی در سطح شهر را داشته باشند! به هر حال چاره‌ای نیست و شما ناچارید از بین همین دوستان یکی را برای ادامه بازی انتخاب کنید و فقط امیدوار باشید کار به جاهای باریک نکشد.

تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا! قسمت جالب دیگر این بازی، قسمت آیتم‌های ویژه است. برای مثال در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که راننده هر زمان که بخواهد از ماشین پیاده شده و به مسافران در حمل بارهای‌شان کمک کند. یا اینکه با خرید آیتم مسافر اضافه می‌توانید مانند قدیم‌ها بیشتر از ظرفیت ماشین مسافر سوار کرده و پول بیشتری به جیب بزنید. فقط به یاد داشته باشید آیتم‌های ویژه این بازی رایگان نیستند و برای آزاد کردن هرکدام باید سکه پرداخت کنید.

در قسمت تزئینات می‎‌توانید مواردی مثل خوشبو کننده و یا روکش صندلی و فرمان به ماشین خود اضافه کنید. با این‌کار مسافران از سفر خود راضی‌تر شده و ۵ درصد کرایه بیشتر به شما پرداخت می‌کنند!

از شکل و شمایل تاکسی که بگذریم، نوبت به موسیقی می‌رسد. برای این‌که حوصله مسافرها در مسیر سر نرود، می‌توانید از بین موسیقی‌های پیشنهادی بازی یکی را انتخاب کرده و در طول مسیر از انتخاب خود لذت ببرید. آخرین گزینه در قسمت آیتم‌های ویژه انتخاب نوع بوق است. از آنجایی که در این بازی ماشین‌های دیگری هم در مسیر شما قرار دارند و زیاد دست فرمان جالبی هم ندارند، مطمئن باشید که به بوق زدن احتیاج پیدا خواهید کرد. در این قسمت می‌توانید از بین انواع بوق‌های کلاسیک، سواری، دوچرخه‌ای، کامیونی و غیره یکی را انتخاب کنید. فقط حواس‌تان باشد، در طول مسیر با اماکن بوق زدن ممنوع هم روبه‌رو خواهید شد که در صورت بوق زدن، پلیس به سرعت شما را جریمه خواهد کرد.

 تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا!

قبل از شروع بازی باید برای خود اسمی انتخاب کنید. در طول بازی به شما لقبی هم تعلق می‌گیرد که با پیشرفت در رانندگی، لقب شما نیز تغییر می‌کند. در این بازی شما یک شماره تماس دارید که دوستان‌تان می‌توانند با این شماره با شما تماس بگیرند، با هر تماس دوستان‌تان، هدایایی به شما تعلق می‌گیرد. 

در هر مرحله از این بازی مأموریت‌های ویژه‌ای خواهید داشت. با ورود به مرحله، در ابتدا باید با نگه داشتن دکمه استارت، ماشین خود را روشن کنید. کنترل بازی بسیار ساده است، تنها کافی است درست و به‌موقع پدال گاز و ترمز را فشار داده و درصورت مواجه شدن با موانع، مسیر ماشین را عوض کنید. نکته عجیب و در عین حال خنده‌دار این بازی، مکان ایستادن مسافرها است. اکثر مسافرها جایی در وسط خیابان ایستاده‌اند و شما برای سوار کردن هر کدام تقریباً ناچارید با آن‌ها تصادف کنید! پس از سوار کردن هر مسافر، نوبت به رساندن آن‌ها به مقصد می‌رسد. فقط باید در این مسیر کاملاً حواس‌تان به قوانین و مقررارت رانندگی هم باشد. در سر هر چهارراه یک مأمور پلیس ایستاده که به محض رد کردن چراغ قرمز، شما را جریمه می‌کند. عابران پیاده، سرعت‌گیرها و آمبولانس‌ها هم از دیگر مواردی هستند که باید حسابی مراقب‌شان باشید، چون ناگهان وسط مسیر شما ظاهر می‌شوند. در صورت هرگونه تصادف، ادامه مسیر را از دست داده و باید مرحله را از ابتدا شروع کنید.

بازی تاکسیدو پر از نشانه‌های ایرانی است. انتخاب شخصیت‌ها و دیالوگ‌ها کاملاً با فضای ایرانی بازی هماهنگی دارد. اما متأسفانه بزرگ‌ترین مشکل این بازی، طراحی ضعیف و یکنواختی مراحل بازی است. طراحی منوها و ماشین‌های این بازی چنگی به دل نمی‌زنند. از آن‌جایی که تنها وظیفه شما سوار کردن و رساندن مسافر به مقصد است، ممکن است گیم‌پلی بازی با توجه به محیط یکنواخت و تکراری هر مسیر، کم کم برای شما خسته کننده شود. 

اما از حق نگذریم، تجربه این بازی برای کسانی که دوست دارند کمی در جای راننده‌های تاکسی قرار گرفته و سختی‌های این شغل را تجربه کنند، می‌تواند تجربه لذت‌بخشی باشد. 

 

کافه‌بازار
 • تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا!
 • تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا!
 • تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا!
 • تاکسی‌رانی به سبک اصغر آقا!
شرکت : گلیم گیمز ۲

نظرات

 • عکس کاربر
  Mahdi (تایید نشده) / ۱۹ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام چرا بازی روی گوشی نصب نمیشه

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط