تبلیغات ویدیویی از طریق رسانه‌های چاپی!

نیلوفر خسروی
رایگان

وی کیو (VQ) مخفف Video Quik Response Code است که با هدف تبلیغات و انتقال اطلاعات به مخاطب، ایجاد شده است.

این برنامه به کاربران کمک می‌کند تا با استفاده از اپلیکیشن موبایلشان، به صورت آنلاین محتوای قرار داده شده را که به صورت ویدیویی است، از طریق اسکن کدهای خاص کیوآر ببینند.

این اپلیکیشن می‌تواند در تمامی بخش‌های آموزشی، تجاری، فرهنگی و مطبوعات، بهداشتی و هر موضوعی که نیاز به تبلیغات یا انتقال اطلاعات ویدیویی به مخاطب دارد، استفاده شود.

البته بارکدهای پشتیبانی شده توسط این اپلیکیشن، تنها ویدیوها نیستند بلکه محتوای بارکدها می‌توانند ویدیو، تصویر، متن یا لینک باشند.

تبلیغات ویدیویی از طریق رسانه‌های چاپی!

درباره برنامه

شما با استفاده از اپلیکیشن وی‌کیو، می‌توانید کد‌های QR خاصی را اسکن کرده و به جای محتوای متنی و تصویری که مرسوم است، ویدیوی دلخواهتان را به کاربر نشان دهید. مثلا می‌توانید کدهای خاص را بر روی کارت ویزیت درج کرده و از مشتریان خود بخواهید که این کدها را با اپلیکیشن وی‌کیو اسکن کنند تا ویدیوی شما را ببینند. یا اینکه در تبلیغات چاپی خود در روزنامه‌ها و مجلات، از کدهای مخصوص استفاده کرده و خوانندگان این روزنامه‌ها را به اسکن کد توسط اپلیکیشن وی‌کیو، دعوت کنید تا تبلیغات شما را ملاحظه کنند.

یکی از نقاط ضعف بزرگ برنامه، نداشتن یک راهنمای خوب است! راهنمایی که به کاربر نشان دهد که اصلا اپلیکیشن به چه دردی می‌خورد! همچنین داشتن یک مثال در درون برنامه که کاربر با تست آن، به کاربری وی‌کیو پی ببرد.

ما برای تست این برنامه، از صفحه‌ی اصلی اپلیکیشن وارد کانال تلگرام وی‌کیو شدیم و یکی از نمونه کدهای خاص وی‌کیو را اسکن کردیم. اگر همین نمونه درون برنامه وجود داشت، کاربران برای یادگیری استفاده از اپلیکیشن، دچار دردسر نمی‌شدند.

پس از اسکن کدهای خاص تولید شده توسط وی‌کیو، ویدیوی مورد نظر برایتان نمایش داده خواهد شد که امکان دانلود آن نیز وجود دارد. متاسفانه قابلیتی برای متوقف کردن ویدیو یا بازپخش آن دیده نشد.

به طور کل برنامه بیش از حد ساده است و می‌توان با ساخت چند صفحه‌ی جانبی، بخش‌هایی را برای راهنمایی یا دادن اطلاعات به کاربر ایجاد کرد.

البته نباید ایده‌ی زیبا و کاربری خوب وی‌کیو را نادیده گرفت و این اپلیکیشن برای کسانی که به دنبال تبلیغات خاص هستند، مفید است.

تبلیغات ویدیویی از طریق رسانه‌های چاپی!در پایان به بیان نقاط قوت و ضعف برنامه می‌پردازیم.

نقاط قوت:

•امکان پخش ویدیو از طریق کدهای QR خاص وی‌کیو

•امکان استفاده از این اپلیکیشن برای تمام مشاغل یا کسب و کارها

•سادگی استفاده از برنامه

•دسترسی به ربات وی‌کیو و کانال‌های ارتباطی وی‌کیو از درون برنامه

نقاط ضعف:

•برنامه بسیار ساده است و اطلاعاتی درباره‌ی توسعه‌دهنده به کاربر نمی‌دهد

•اپلیکیشن در درون خود راهنمایی ندارد

این برنامه برای سیستم عامل‌های اندرویدی توسعه داده شده و از طریق کافه بازار در دسترس است.

کافه‌بازار
 • تبلیغات ویدیویی از طریق رسانه‌های چاپی!
 • تبلیغات ویدیویی از طریق رسانه‌های چاپی!
 • تبلیغات ویدیویی از طریق رسانه‌های چاپی!
 • تبلیغات ویدیویی از طریق رسانه‌های چاپی!
شرکت : ویکیو

نظرات

 • عکس کاربر
  kmelodi (تایید نشده) / ۱۲ ژوئن ۲۰۱۷ پاسخ

  با سلام: در آپدیت های جدید نرم افزار، نقاط ضعف برطرف شدن و امکانات جدیدی نیز به نرم افزار افزوده شده. و همینطور نرم افزار اندروید در play store منتشر شده و نرم افزار IOS نیز در اپل استور منتشر شده Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=ir.arasdiba.qrscanner Apple Store: https://itunes.apple.com/us/app/vqrc-%D9%88%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D9%88/id1.‎.‎.‎

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط