دونده ی مترو (Subway Surfer)

نیلوفر خسروی
رایگان

اگر شما هم از طرفداران بازی‌های رایانه‌ای باشید‌، ممکن است بارها نام بازی "Subway Surfers" را شنیده باشید!

این بازی در واقع یک بازی فرار بی پایان خود را مطرح کرده است، که توسط شرکت‌های Kiloo و SYBO Games در تاریخ ۲۴مارچ ۲۰۱۲ عرضه شده است.

بازی، دونده مترو به صورت رایگان  بر روی پلتفرم‌های Android ، iOS ، Kindle و Windows Phone قابل دسترسی است.

به روز رسانی‌های این بازی بر اساس تور جهانی بازی برنامه ریزی شده و در هر به روزرسانی شاهد اضافه شدن مکان‌های جدید به این بازی هستیم. همچنین مناسبت‌های مهم، محیط بازی را تغییر می‌دهند، انگار که شخصیت‌های بازی نیز در حال جشن گرفتن در هر مناسبتی هستند، مناسبت‌هایی مثل جشن عید پاک، کریسمس و ...! 

از این نظر گرافیک، بازی چیزی کم ندارد و قابل ستایش است.

داستان بازی درباره‌ی نوجوانی به نام Jake است که در حال کشیدن گرافیتی (Graffiti) بر روی دیوارها و قطار است، مامور قطار او را می‌بیند و بازی از اینجا شروع می‌شود. پسر قهرمان داستان، از مامور قطار و سگش فرار می‌کند تا توسط او دستگیر نشود. در راه فرار موانعی وجود دارد که باید از روی آن‌ها بپرد، قطارهایی وجود دارد که نباید با آن‌ها برخورد کند، همچنین سکه‌هایی در فضا هستند که باید آن‌ها را جمع کند و از این طریق امتیاز بگیرد. گاهی جایزه‌هایی نیز به پسرک داده می‌شود که بتواند راحت‌تر حرکت کند و یا راحت‌تر سکه‌ها را جمع کند.

بازی اینگونه تمام می‌شود که جک با یکی از قطارها برخورد کند و یا نتواند از روی مانع بپرد و مامور قطار بالاخره بتواند او را دستگیر کند.

در ورژن ۱.۶۱.۱ این بازی و باتوجه به نزدیکی آن با کریسمس، "Subway Surfers" نیز محیط بازی خود را به فضایی برفی تغییر داده است. اگر آن را بر روی گوشی خود دارید، نگاه کردن و دیدن آن خالی از لطف نیست.

این بازی در سایت گوگل پلی امتیاز ۴.۴ را کسب کرده و بیشتر از پانصد میلیون بار تاکنون دانلود شده است. این رقم نشان دهنده‌ی میزان محبوبیت این بازی در بین مردم است. اما به نظر می‌رسد بازی مدت زمان طولانی‌ای است که به صورت یکنواخت ادامه پیدا کرده است. پسری که فرار می‌کند و از روی موانع می‌پرد و نباید با قطارهایی که از مقابلش می‌آیند برخورد کند. شاید تغییراتی در این داستان که همیشه ثابت بوده است بتواند جان تازه‌ای به بازی ببخشد.

البته نباید فراموش کرد که این بازی به هیچ عنوان نیازی به این مورد ندارد و با همین روال به اندازه‌ی کافی طرفدار دارد.

اپ‌استور کافه‌بازار مایکت
  • دونده ی مترو (Subway Surfer)
  • دونده ی مترو (Subway Surfer)
  • دونده ی مترو (Subway Surfer)
  • دونده ی مترو (Subway Surfer)
شرکت : Kiloo
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط