شازم (Shazam)

نیلوفر خسروی
رایگان

اگر از علاقه‌مندان به هنر و دنیای بی حد و مرز موسیقی باشید حتما اسم Shazam را شنیده‌اید، شازم در واقع اپلیکیشنی برای شناسایی موزیک‌های مورد علاقه شما است.

شازم تا به حال بیش از صد میلیون بار دانلود شده و امتیاز آن در گوگل پلی  ۴.۴ است. این میزان دانلود برای اپلیکیشنی که از سال ۲۰۱۵به بازار آمده است عددی بسیار قابل توجه و چشم گیر است.

شازم اپلیکیشنی قوی برای شناسایی و پیدا کردن آهنگ، و دریافت آهنگ مورد نظر و متن آن است.

همانطور که عنوان شد، شازم توانایی این را دارد تا تمامی موسیقی‌های مورد علاقه شما را به همراه متن آن و نام هنرمند آن برای شما پیدا و در اختیار شما قرار دهد.

ایده‌ی اصلی ساخت چنین برنامه‌ای در واقع بر این اصل استوار است که همه‌ی ما در طول زندگی‌مان بارها و بارها برایمان پیش آمده که در جمعی یا در مکانی خاص بوده‌ایم و یا حتی در حال رد شدن از مکانی بوده‌ایم و موزیک خاصی توجه ما را به خود جلب کرده است و قصد داشتیم نام آن را بدانیم تا بعدا سر فرصت آن را گوش کنیم، شازم پیدا کردن موسیقی‌های دلخواهتان را به بهترین نحو برای شما فراهم می‌کند، فقط کافیست برنامه را باز کنید و روی "گوش کردن" کلیک کنید، تا برنامه شروع به گوش کردن صدای محیط شود و در دقایقی بعد شما شاهد اطلاعاتی نظیر نام خواننده، نام اثر و متن موسیقی خواهید بود.

اگر موزیکی را شنیدید و دوست دارید آن را پیدا کنید، به محض بازکردن شازم، کافیست انگشت خود را روی لوگوی اپلیکیشن قرار دهید، در این صورت شازم در حالت گوش کردن (Listening) قرار ‌گرفته و شروع به پیدا کردن موسیقی مورد نظر خواهد کرد، شازم اگر بتواند موسیقی را در پایگاه داده خود پیدا کند آن را برای دسترسی شما در سرویس‌های نظیر اسپاتیفای و اپل موزیک فراهم میکند، در غیر این صورت از شما عذر خواهی کرده و اعلام میکند بنا به دلایلی (که ممکن است صدای کم موسیقی، نویزهای محیطی و یا نبود در پایگاه داده‌اش شاملش شود) آن را پیدا نکرده است.

اپلیکیشن شازم قسمت‌های متفاوت دیگری نیز دارد، قسمتی تحت عنوان News که این امکان را برای شما فراهم آورده تا با مراجعه به آن در جریان شازم کردن باقی دوستانتان هم باشید و متوجه بشید که دوستانتان به چه سبک موسیقی علاقه دارند.

در قسمت My Shazam نیز شما می‌بینید لیستی از تمامی موسیقی‌هایی که شازم کرده‌اید را مشاهده کنید.

شما می‌توانید ببینید که در هر منطقه چه موزیک‌هایی Shazam  شده‌اند: در قسمت Explore هم نقشه‌ای از تمام کشورهایی که از Shazam استفاده می کنند برای شما نمایش داده می‌شود و موزیک‌هایی که از این کشورها به واسطه این اپلیکیشن پیدا شده‌اند در اختیار شما قرار می‌گیرد.

در قسمت Trending هم همانطور که از نامش مشخص است موسیقی‌های داغ را مشاهده می‌کنید، در واقع این بخش آخرین موسیقی‌های شازم شده را به شما نمایش می‌دهد که شما این امکان را هم خواهید داشت تا با استفاده از قسمت جست و جو در جریان آخرین موسیقی‌های منتشر شده در کشورهای جهان قرار بگیرید.

شما با استفاده از ویژگی ترند میتوانید مشاهده کنید در آمریکا چه موزیک‌هایی بیشتر شازم شده‌اند؟ در سبک‌های مختلف موسیقی چه آهنگ‌هایی مقام اول را گرفته‌اند و یا در کل دنیا چه آهنگی بیشتر از همه شازم شده است؟ جواب تمام این سوالات را در این بخش پیدا خواهید کرد.

شازم - Shazam هم اکنون برای هر دو پلتفرم مبتنی بر سیستم‌عامل‌های iOS و Android به صورت رایگان در دسترس است.

اپ‌استور کافه‌بازار مایکت
  • شازم (Shazam)
  • شازم (Shazam)
  • شازم (Shazam)
  • شازم (Shazam)
شرکت : Shazam Entertainment Limited
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط