شبیه‌ساز جاذبه برای آیفون و آیپد

نیلوفر خسروی
رایگان

در سال ۱۶۸۷، یک ریاضیدان انگلیسی به نام اسحاق نیوتن، بر اساس داستان سیب معروفش، اصول قانون گرانش را مطرح کرد. این دانشمند اثبات کرد که نیرویی که سیارات را در مدار خود نگه می‌دارد، با مربع فاصله‌ی آن‌ها از هم، تناسب دارد.

اگر شما نیز به درک مفهوم جاذبه علاقه دارید، با پانوشت در نقد و بررسی اپلیکیشن G همراه باشید. 

اپلیکیشن G که به Gravity app معروف است، یک برنامه‌ی جذاب و سرگرم‌کننده برای آیفون و آیپد است که مفهوم جاذبه را شبیه‌سازی می‌کند.

درباره برنامه:

G یک اپلیکیشن رایگان است که به شما اجازه می‌دهد تا نیروی جاذبه‌ی جهانی را بین سیارات آزموده و با تغییر پارامترهای مختلف، جاذبه را در شرایط متفاوت تجربه کنید.

طراحی اپلیکیشن فوق‌العاده است. در بدو ورود به آن، با فضایی تاریک روبه‌رو خواهید شد که سیارات در آن، به دور هم در حال گردش بوده و هر کدام با سرعت و اندازه‌ی خاص خود قابل ردیابی هستند.

روی هر سیاره‌ای که کلیک کنید، مشخصات و پارامترهای مختلفش، مثل سرعت و جرم، نشان داده خواهند شد.

اگر دلتان بخواهد کمی شیطنت کنید و بفهمید که مثلا مریخ با جرمی متفاوت، چه رفتاری خواهد داشت و وضعیت مدارهای جاذبه چه خواهد شد؛ بر روی گزینه‌ی Edit در بالای همان سیاره کلیک کنید. در این صورت، می‌توانید مشخصاتی مثل جرم، مکان یا سرعت را تغییر داده و تاثیر آن‌ها را بر روی سایر عناصر ببینید. حتی در این برنامه می‌توانید پیش بینی کنید که اگر سه خورشید داشتیم، الان در چه شرایطی بودیم یا مریخ و عطارد در کجای دنیا بودند.

این برنامه بسیار هوشمندانه  طراحی شده و ابزاری رایگان برای علاقمندان به نجوم است. استفاده از G بسیار آسان است و با استفاده از آن، می‌توانید تمام سیارات منظومه شمسی را از عطارد گرفته تا اورانوس و حتی قمر زمین یعنی ماه، شناخته و رفتار آن‌ها را بررسی و شبیه‌سازی کنید.

برای یادگیری نحوه‌ی استفاده از G، بد نیست به سایت این اپلیکیشن با آدرس www.Gravityapp.info مراجعه کنید و ویدیوی آموزشی آن را ببینید. در این ویدیو، شرکت سازنده‌ی G، تمامی قابلیت‌ها و شرایط استفاده از آن را آموزش می‌دهد.

یکی از نکات خوب اپلیکیشن، صدای فضایی کلیک کردن‌هاست! این صدا، ساده و دلنشین است و بسیار خوب انتخاب شده است.

در پایان علاقمندان به نجوم را به نصب این اپلیکیشن دعوت می‌کنیم. فقط فراموش نکنید که با مراجعه به سایت اپلیکیشن، ویدیوی آموزشی آن را ببینید.

نقاط قوت:

• امکان شبیه سازی در محیط برنامه

• صدای جالب کلیک کردن‌ها

• طراحی فوق‌العاده

نقاط ضعف:

• بد نبود که برنامه ویدیوی آموزشی خود را درون اپلیکیشن قرار می‌داد نه اینکه کاربر را به سایتی دیگر هدایت کند.

این برنامه به صورت رایگان برای آیفون و آیپد طراحی شده است.

اپ‌استور
  • شبیه‌ساز جاذبه برای آیفون و آیپد
  • شبیه‌ساز جاذبه برای آیفون و آیپد
  • شبیه‌ساز جاذبه برای آیفون و آیپد
  • شبیه‌ساز جاذبه برای آیفون و آیپد
شرکت : Oriol Ferrer Mesia
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط