فراتر از یک موتور جستجوگر ساده

ناهید نقشبندی
رایگان

وقتی صحبت از موتورهای جستجوگر عمومی در اینترنت می‌شود، بی‌درنگ کلمه "گوگل" در ذهن تداعی می‌شود، پاسخ دور از ذهنی هم نیست‌، گوگل با سهم ۶۴ درصدی‌اش از جستجوهای اینترنتی برای بسیاری مترادف با جستجو در اینترنت است، همان‌گونه که روزگاری Internet Explorer مترادف با خود اینترنت بود! اما خب همیشه این‌گونه نیست و هستند افرادی که برای جستجوهای اینترنتی خود از گزینه‌های دیگری استفاده می‌کنند. در رتبه دوم موتورهای جستجوگر، موتور جستجوگر Bing با سهمی ۲۲ درصدی قرار دارد که محصول شرکت نام آشنای Microsoft است. مایکروسافت در حوزه گوشی‌های تلفن همراه نتوانست وارد میدان رقابت با غول‌های بازار (گوشی‌های اپل و اندروید) شود، اما این دلیلی برای تسلیم شدن نبود و آنها سیاست جدیدی را در پیش گرفتند: به جای رقابت سخت افزاری، محصولات نرم افزاری اختصاصی خود را که در آن تبحر دارند برای سایر پلتفرم‌ها ارائه کنند (مانند Office , One Drive , Outlook).

فراتر از یک موتور جستجوگر ساده

یکی از این محصولات اپلیکیشن Bing است، بینگ چیزی فراتر از یک موتور جستجوگر ساده است، با این اپلیکیشن شما سریع‌تر و ساده‌تر به نتیجه مطلوب خود می‌رسید، می‌توانید در لحظه رویداد‌های ورزشی تیم مورد علاقه‌تان را پیگیری کنید، از آهنگ‌های ترند شده روز و یا از تاریخ و ساعت اکران فیلم‌ها مطلع شوید. یکی از ویژگی‌های اپلیکیشن Bing این است که هنگامی که در داخل برنامه دوربین را فعال می‌کنید با استفاده از یک رادار ۳۶۰ درجه می‌توانید از نزدیک‌ترین و بهترین رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و هتل‌ها، سینماها، مراکز تفریحی و یا حتی حراجی¬ها با خبر شوید. شما می‌توانید بر اساس تصاویر، پیام‌های صوتی یا حتی بارکدها نیز جستجوهای خود را انجام دهید.

یکی دیگر از ویژگی‌های بینگ که این محصول را جذاب می‌کند، تصاویر زیبای پس زمینه است که به صورت روزانه تغییر می‌کند و برای هر عکس توضیحاتی نیز از مکان عکس و عکاس آن ارائه شده است تا شما را ترغیب به جستجوی بیشتر کند.

نقاط قوت:فراتر از یک موتور جستجوگر ساده

• بینگ با هر جستجویی که توسط این موتور جستجو انجام می‌دهید، امتیازاتی را به شما می‌دهد (Bing Rewards) و در نهایت هنگامی که مجموع امتیازات به حد مشخصی رسید، شما می توانید در store مایکروسافت آن‌ها را به دلخواه خرج کنید، به عنوان 

مثال گیفت کارت‌های ۳ ، ۵ ، ۱۵ دلاری هدیه بگیرید.

• بنابر تجربه نویسنده، موتور بینگ نسبت به سایر موتورهای جستجو نتایج دقیق‌تری در همان صفحات اولیه ارائه می‌دهد و تاثیرات تبلیغات برای رده‌بندی نتایج در صفحه اول کمتر است.

• مایکروسافت این اپلیکیشن را برای هر دو پلتفرم ios و Android ارائه کرده است.

نقاط ضعف: 

• ضعف بینگ هنگامی به چشم می‌آید که به زبان فارسی به جستجو بپردازید، نتایج جستجو به زبان فارسی  به طرز محسوسی نسبت به موتور جستجو گوگل نامطلوب است.

• از ویژگی Bing Rewards در حال حاضر فقط در کشور امریکا می‌توان استفاده نمود، البته قابل ذکر است در تعدادی از سایت‌های ایرانی روش‌هایی برای دور زدن این محدودیت ارائه شده است!

اپ‌استور گوگل‌پلی
  • فراتر از یک موتور جستجوگر ساده
  • فراتر از یک موتور جستجوگر ساده
  • فراتر از یک موتور جستجوگر ساده
  • فراتر از یک موتور جستجوگر ساده
شرکت : Microsoft Corporation
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط