فریدون و معجون جادویی!

سارا مرتضوی
رایگان

بزرگ‌ترین حسن بازی‌های حدس کلمات و دانستی‌ها در این است که هر از چندگاهی امکان محک زدن میزان اطلاعات عمومی ما را فراهم می‌کنند. در بازی معجون باید با اطلاعات عمومی خود به کمک فریدون آمده و در تهیه معجون جادویی او را همراهی کنید. با این بهانه هم می‌توانید مروری بر میزان سطح اطلاعات عمومی خود داشته و هم مردم شهر را از بیماری لاعلاج نجات دهید!

مرور بازی:

در روزگاران قدیم در شهری، مردم با خوبی و خوشی درکنار هم زندگی می‌کردند. تا این‌که بیماری مسری عجیبی وارد شهر شده و مردم شهر به آن مبتلا می‌شوند. حاکم که سردرگم شده و را‌ه‌‌حلی به فکرش نمی‌رسد، دست به دامان طبیب پیری شده و از او برای نجات مردم شهرش کمک می‌خواهد. طبیب به او وعده درمان این بیماری عجیب و غریب را می‌دهد، تنها به شرطی که وسایل مورد نیاز برای تولید معجون درمان‌گر را برایش فراهم کنند. حاکم، شجاع‌ترین فرد شهر یعنی فریدون را برای تهیه ترکیبات عجیب و غریب معجون، به سفری خطرناک می‌فرستد...

اما داستان ما هنوز به سر نرسیده. فریدون که تازه عازم سفر پرماجرای خود شده، در راه با موانع بسیاری روبه‌رو می‌شود. درواقع او باید برای به‌دست آوردن هر کدام از ترکیبات این معجون گران‌بها، به سؤالات زیادی پاسخ دهد. 

فریدون و معجون جادویی! فریدون و معجون جادویی!

با شروع بازی، نقشه مسیر سفر فریدون به نمایش در می‌آید. در این مسیر، با شش آبادی بر می‌خورید که هر یک از ترکیبات معجون در یکی از آن‌ها قرار دارد. ترکیبات بدست آمده در قسمت معجون خانه ذخیره می‌شوند. 

سؤالات این بازی در قالب اطلاعات عمومی و حدس کلمات طرح شده است. به این شکل که هر سؤال از دو قسمت تشکیل شده که جواب آن‌ها را باید از بین حروف کلمات بهم ریخته‌ای که روی صفحه می‌بینید، پیدا کنید. هرزمان در پیدا کردن کلمه مورد نظر به مشکل برخوردید، می‌توانید به قسمت راهنمای بازی مراجعه کرده و با خرج کردن تعدادی سکه، از راهنمایی بازی استفاده کنید. این راهنمایی به صورت نشان دادن حرف اول کلمه و یا نمایش پاسخ کامل سؤالات است. 

بازی معجون در مقام یک بازی حروف‌چینی و حدس کلمات، طراحی جالب و جذابی دارد. انتخاب داستان و شخصیت‌هایی کاملاً ایرانی، انتخاب هوشمندانه‌ای بوده است. البته در طراحی نحوه پاسخ‌گویی به سؤالات نیاز به اندکی خلاقیت و یا هیجان احساس می‌شود. برای مثال شما برای پیدا کردن پاسخ سؤالات هیچ محدودیت زمانی‌ای نداشته و یا هر چند باری که بخواهید می‌توانید حدس‌های خود را امتحان کنید. این موارد از هیجان و استرس بازی به حد زیادی کاسته‌اند.

جدا از این موارد، بازی معجون نمونه خوبی در میان بازی‌های اطلاعات عمومی محسوب شده و بی‌شک برای علاقه‌مندان به این سبک، تجربه جالبی خواهد بود.

 

کافه‌بازار
 • فریدون و معجون جادویی!
 • فریدون و معجون جادویی!
 • فریدون و معجون جادویی!
 • فریدون و معجون جادویی!
شرکت : یونیدس

نظرات

 • عکس کاربر
  سالار (تایید نشده) / ۲۱ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  حرف نداره****** داستانش عالیه

 • عکس کاربر
  hirad007 (تایید نشده) / ۲۱ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  من مدتی هست با این بازی سرگرم شدم، واقعا عالیه ، خوب و قشنگه مراحلش هم زیاده

 • عکس کاربر
  محسن (تایید نشده) / ۲۱ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام..دانلود نمیشه نسخه جدید۴۵۰ مرحله رفتیم اخه

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط