قرآن صوتی منهاج

نیلوفر خسروی
رایگان (با پرداخت درون برنامه‌ای)

بر اساس گفته‌های بسیاری از عالمان قرآن، نباید تنها به خواندن این کتاب آسمانی اکتفا کرد. بلکه باید معنا و تفسیر آن را دریافته و از آن برای پیشرفت در زندگی بهره برد. اما برای کسانی که به زبان عربی تسلط ندارند، چاره چیست؟

این افراد بر اساس سلیقه‌ی خود می‌توانند به تفسیرها و ترجمه‌های متخصصین این حوزه مراجعه کرده و معنای قرآن را از طریق این عالمان دریابند.

اگر شما نیز به ابزاری برای درک بهتر و سریع‌تر آیات قرآنی نیاز دارید، امروز با پانوشت همراه شوید. برنامه‌ای که قصد معرفی آن را داریم، «قرآن صوتی منهاج» نام دارد. این اپلیکیشن سعی دارد تا با آموزش سریع و دقیق معنی کلمات، به کاربرانش کمک کند. در این برنامه شما خواهید توانست در مدت زمان بسیار کوتاهی معنی قرآن را یاد بگیرید.

برنامه در ابتدای نصب به شما اجازه می‌دهد تا مسیر ذخیره‌سازی اطلاعات را انتخاب کنید. همچنین اگر لوح فشرده‌ی این برنامه را در اختیار دارید، بدون نیاز به دانلود کردن نیز می‌تواند فایل‌های دلخواهتان را به گوشی انتقال دهید. البته برنامه توضیحی درباره‌ی این لوح فشرده یا جایی که بشود آن را تهیه کرد نداده است.

در قدم بعدی برنامه از شما می‌خواهد تا اندازه قلم و فاصله بین خطوط متن عربی را تعیین کرده و فونت دلخواهتان را انتخاب کنید. سپس همین تنظیمات را برای فونت فارسی انجام داده و وارد برنامه شوید.

در واقع اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد تا به صورت کامل متون را شخصی‌سازی کنید.

«قرآن صوتی منهاج» چند بخش اصلی دارد:

• قرآن کریم

• آموزش

• تمرین

• گزارش

• جستجو

«قرآن کریم»

با کلیک بر روی «قرآن کریم» وارد قرآن خواهید شد. در این قسمت دو منوی تنظیمات دیگر، یکی در سمت راست و دیگری در سمت چپتان قرار دارد. منوی سمت راست مربوط به خود قرآن و انتخاب سوره، انتخاب قاری، انتخاب ترجمه و قابلیت‌هایی از این قبیل است. منوی سمت چپ نیز میانبری است برای تنظیم قلم فارسی و عربی و تنظیمات ظاهری متن.

با کلیک بر روی هر آیه، سه قسمت زیر در اختیارتان قرار خواهد گرفت:

• آیات مرتبط

• کلمات مشابه

• شروع یادگیری

اگر دوست دارید به فایل صوتی سوره‌ی دلخواهتان گوش دهید، یک منوی سبزرنگ نیز در پایین برنامه قرار دارد که با کلیک بر روی آن، امکانات زیادی از جمله امکان پلی کردن فایل صوتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

در واقع برنامه طوری طراحی شده که امکانت مشابه در منوهای مختلف و در گوشه‌های صفحه وجود داشته و نیازی به بازگشتن به صفحات قبلی برای تنظیم و تغییر نباشد.

«آموزش»

در بخش آموزش شما می‌توانید معنی یک کلمه را یاد بگیرید و با دریافت اطلاعات بیشتر از آن کلمه و پیگیری نحوه استفاده از این کلمه، در آیات مختلف و بررسی مشتقات این کلمه که در قرآن کریم آمده، آموزش این کلمه برای شما آسان‌تر می‌شود.

برنامه به صورت تمام و کمال پروسه‌ی آموزشی خود را توضیح داده و تنها کافیست با او همراه شده و دل به کار بدهید.

این اپلیکیشن یکی از معدود برنامه‌هایی است که به غیر از جنبه‌های مذهبی، به آموزش قرآن پرداخته است.

«تمرین»

در این قسمت برنامه با پرسیدن کلماتی که آموزش دیده‌اید، پروسه‌ی یادگیری شما را کامل خواهد کرد.

در واقع شما‌ با استفاده از این قسمت می‌توانید میزان یادگیری خود را محک زده و اگر هنوز به سطح مناسب نرسیده‌اید، تلاش خود را افزایش دهید.

بخش آموزشی برنامه بسیار حرفه‌ای است و طراحان این اپلیکیشن به صورت تخصصی، جنبه‌ی آموزشی قرآن را مد نظر قرار داده‌اند.

«گزارش»

 یکی دیگر از قسمت‌های خوب برنامه، بخش گزارش است که به شما گزارش‌هایی روزانه، هفتگی و ماهانه از مراحل یادگیری‌تان می‌دهد. این قسمت نیز برای پیگیری روند یادگیری طراحی شده و اطلاعات خوبی در اختیارتان قرار خواهد داد.

طراحی و رابط کاربری برنامه نیز بسیار مناسب است و به صورت تخصصی برای یک اپلیکیشن قرآنی طراحی شده است.

در کل می‌توان این اپلیکیشن را یکی از بهترین‌ها در زمینه‌ی آموزش قرآن دانست.

در پایان به بیان نقاط قوت و ضعف برنامه می‌پردازیم.

نقاط قوت:

ا ارائه‌های قابلیت‌های مورد نیاز برای یک برنامه‌ی قرآنی و امکانات شخصی‌سازی کامل

• پیش‌بینی یک روند آموزشی تخصصی برای کاربران

• امکان پیگیری و تمرین آموزش‌ها

• طراحی و رابط کاربری خوب

نقاط ضعف:

• با توجه به اینکه فایل‌های موجود در برنامه باید دانلود شوند، قبل از نصب باید فضای مناسب و زیادی را برای برنامه در نظر بگیرید.

این اپلیکیشن بیش از بیست هزار بار از کافه بازار دانلود شده و برای سیستم عامل اندروید در دسترس است.

کافه‌بازار
  • قرآن صوتی منهاج
  • قرآن صوتی منهاج
  • قرآن صوتی منهاج
  • قرآن صوتی منهاج
شرکت : مرکز مطالعات و تحقیقات نستوه
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط