لایتنر زبانک: برنامه‌ای برای آموزش زبان با شیوه‌ای متفاوت

بهرام یوسفی
رایگان

افراد زیادی هستند که به زبان و زبان‌آموزی علاقه‌مندند. اما همه‌ی ما می‌دانیم که کلاس‌های زبان علاوه بر صرف هزینه‌های زیاد ملزم به داشتن وقت آزاد است. می‌شود به کمک نرم‌افزارهای زبان‌آموز، بدون صرف هزینه‌‌های آنچنانی و وقت، روزانه به یادگیری پرداخت. یکی ازین برنامه‌ها "زبانک" است.

زبانک، یک نرم‌افزار چند زبانی است که به کاربر قدرت انتخاب می‌دهد تا بین زبان‌های ارائه شده، آنچه که نیاز دارد یا مورد علاقه است را انتخاب و به یادگیری بپردازد. احتمالا همانطور که قابل حدس است با دانلود بخش‌های مختلف زبان، بر حجم اولیه برنامه افزوده خواهد شد. برای راه‌اندازی برنامه ابتدا لازم است یک پروفایل بسازید. در صفحه نخست، فهرست فلش کارت‌هایی که قرار است اضافه کنید قرار می‌گیرد. بالای فهرست، گزینه‌هایی وجود دارد که میزان یادگیری را نشان می‌دهد. از طریق منوی سمت راست و انتخاب گزینه‌ی فلش کارت جدید، تمام زبان‌هایی که در نرم‌افزار گنجانده شده برای انتخاب و دانلود نمایان می‌شوند. از زبان‌های اروپایی نظیر انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی گرفته تا زبان‌های شرق دور نظیر ژاپنی و کره‌ایی در این فهرست موجود است. مثلا با انتخاب زبان انگلیسی لیستی از تمامیِ کتاب‌ها و سطح‌های مختلف ظاهر می‌شود. از کتاب‌های مدرسه گرفته تا رشته‌های تخصصی در دانشگاه همگی در این مجموعه قرار داده شده است. برای نمونه با انتخاب کتاب ۵۰۴، سطوح مختلف این مجموعه نمایان می‌شود. با انتخاب هر کدام از سطوح همان بخش دانلود و به بخش فلش کارت اضافه می‌شود. در اینجا باید یادآوری کنیم که زبانک تنها به آموزش تک واژه میپردازد. البته بعد از نشان دادن جواب، معنی انگلیسی به انگلیسیِ کلمه نیز ذکر می‌شود اما با اینهمه نمی‌توان به عنوان آموزش گرامر در نظر گرفت. در بخش سوال و جواب، امکان گوش دادن به تلفظ صوتی وجود دارد. با استفاده از آیکون تصویر که پایین کادر وجود دارد،تصویری هم معنیِ واژه نمایان می‌شود. با زدن تیک درست یا غلط، درصد یادگیری شما تخمین شده می‌شود و بالای صفحه نخست نمایش داده می‌شود. بعد خروج از بخش یادگیری واژگان، نموداری باز می‌شود که میزان یادگیری را اطلاع‌رسانی می‌کند.

منویی در سمت راست وجود دارد که دارای گزینه‌های متنوع و کارایی است. فلش کارت جدید، فلش کارت من، تابلو و آزمون از نمونه‌های آن است. با لمس تابلو، به فهرست فلش کارت‌های اضافه شده با معنی نمایان می‌شوند این بخش برای مرور واژگان و یافتن کلمه مورد نظر کاربرد خوبی دارد. همچنین از طریق نوار جستجوی بالای صفحه می‌توان مستقیما واژه مورد نظر را پیدا کرد. آزمون تکرار آموزش کلمات است با این تفاوت که باید بین دو گزینه جواب درست را انتخاب کرد و در نهایت برنامه میزارن نمره را محاسبه خواهد کرد.

در این برنامه تنظیمات شخصی‌ساز خوبی مثل انتخاب اندازه قلم، تنظیمات صدا و تم در نظر گرفته شده است. از طریق تنظیمات می‌توان از اطلاعات پشتیبان گرفته تا مراحل طی شده از دست نرود.

اگر مایل هستید چند زمان را همزمان یاد بگیرید، می‌توانید از طریق گزینه کاربر، یک دسته‌بندی جدید با زبان جدید انتخاب کنید و به یادگیری مشغول شوید. پس آنطور که پیداست شما با دانلود و نصب یک برنامه رایگان و کم حجم نه در صرف وقت و انرژی کوشیده‌اید، بلکه می‌توانید در آن واحد به یادگیری چند زبان بپردازید.

از نکات منفی برنامه، نداشتن بخش آموزش الفبا است تا کاربر بتواند با دیدن کلمه ناآشنا با آن ارتباط برقرار کند.

نقاط قوت:

-دارای آموزش چند زبان همزمان

-آموزش کلمات با تصویر

-آموزش انگلیسی از پایه تا دانشگاه

-آموزش لغات تخصصی رشته‌های دانشگاهی

-اضافه کردن چند زبان همزمان

-دارای تلفظ صوتی

-امکان اضافه کردن فلش کارت شخصی

-دارای آزمون‌های طبقه ‌بندی شده همراه با نمودار پیشرفت

-امکان تنظیم کردن اندازه قلم و تم و صدا

-امکان روشن کردن هشدار یادگیری

نقاط منفی:

-عدم آموزش الفبا برای زبان‌های ناآشنا

-عدم آموزش گرامر

کافه‌بازار مایکت
 • لایتنر زبانک: برنامه‌ای برای آموزش زبان با شیوه‌ای متفاوت
 • لایتنر زبانک: برنامه‌ای برای آموزش زبان با شیوه‌ای متفاوت
 • لایتنر زبانک: برنامه‌ای برای آموزش زبان با شیوه‌ای متفاوت
 • لایتنر زبانک: برنامه‌ای برای آموزش زبان با شیوه‌ای متفاوت
شرکت : گزیر اف

نظرات

 • عکس کاربر
  حسن (تایید نشده) / ۰۶ ژوئن ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام. من با یک برنامه دیگه کلی فلش کارت برای خودم ساختم و الان این برنامه جالب رو دیدم . می‌خواستم ببینم میشه فلش کارت هایی که با اون برنامه ساختم رو تو این ایمپروت کنم؟! لطفاً اگه راهی هست بهم ایمیل بزنین خیلی ممنون میشم

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط