مجله کره‌ای: آشنایی با فرهنگ و زبان کره جنوبی

بهرام یوسفی
رایگان

موج علاقه‌مندی به کشور کره جنوبی از سریال‌های تاریخی‌ای شروع شد که از شبکه‌های سیمای ایران پخش می‌شد و شاید کمتر کسی روزی را تصور می‌کرد که این علاقه‌مندی به موسیقی، فرهنگ و تاریخ و سنت‌های این کشور هم کشیده شود.

 این علاقه و هواداری تا یاد گرفتن زبان و غذاهای کره‌ای پیش رفت و به مرحله‌ای از تعامل فرهنگی رسید. ازین رو دوستادارن کره با نوشتن مقاله و تشکیل انجمن و وبسایت، به نشر و گسترش این موج کمک کردند. نرم‌افزار مجله کره‌ای یکی از مدرن‌ترین شیوه‌های اطلاع‌رسانی است. یعنی دیگر نه در شبکه‌های اجتماعی و انجمن‌ها بلکه به راحتی تمام هر آنچه که مربوط به کره و فرهنگ آن باشد در قالب یک اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار داده می‌شود.

این نرم‌افزار که رایگان عرضه شده دارای بخش‌های متنوع و گسترده‌ای است و آنطور که از تنوع زیاد دسته‌بندی‌ها به نظر می‌رسد می‌تواند در آینده‌ محتوای خیلی بیشتری در خود جای دهد.

در ابتدای ورود به برنامه باید چراغ بالای صفحه را روشن کرد تا اطلاعات برنامه بارگذاری شود. پس آنطور که پیداست دسترسی به اینترنت اساسی‌ترین نکته برای استفاده از برنامه است. منوی سمت راست، تشکیل شده از فهرست بلند بالای بخش‌های نرم‌افزار. بخش‌هایی نظیر فروشگاه، اخبار، آموزش زبان کره‌ای، غذاهای کره‌ای، گالری عکس و فیلم و ... .

در راهنما و اطلاعیه، اخبار و تغییرات بروزرسانی برنامه اطلاع داده می‌شود. از طریق فروشگاه‌ها نیز امکان سفارش اقلام متنوعی از فیلم و سریال و لوازمی چون موس، لیوان، جاسوییچی و غیره فراهم آمده است. در سربرگ اخبار اطلاعات زیادی از بازیگران و گروه‌های موسیقی درج شده است اما متاسفانه این بخش از پایان ۲۰۱۶ تا به کنون به روزرسانی نشده .

بخش کره جنوبی، دارای سه فصلِ آشنایی با کره، سنت کره و مکان‌های دیدنی است که با لمس هر کدام از آنها، زیر مجموعه دیگری باز می‌شود. مثلا در آشنایی با کره، اطلاعات جامعی راجب سمبل کره، آخرین پرنسس، ازدواج و تاریخچه‌ی کره در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از بخش‌های جذاب مکان‌های دیدنی است که ضمن توضیحات، با عکس‌های زیبا درک بهتری برای آشنایی ایجاد کرده است.

آموزش زبان کره‌ای، سعی کرده تا آنجا که در توان یک مجله‌ی اینترنتی است به کاربر اطلاعات و آموزش پیرامون زبان و نوشتار و دستور بدهد. بنابراین در ابتدای امر به آموزش الفبا پرداخته سپس سراغ گرامر رفته با زبان ساده و در ۶۳ درس آن را جمع‌بندی کرده است.

از موارد بسیار جذاب در این نرم‌افزار، آموزش انواع غذاهاست، اگر به غذاهای رنگین و جالب شرقی علاقه داشته باشید مطمئنا این قسمت بخش مورد علاقه‌تان خواهد شد. لازم به ذکر است در هر کدام از بخش‌های یاد شده گزینه‌هایی برای ستاره‌دار کردن مطلب جهت افزودن به علاقه‌مندی و اشتراک‌گذاری دارد. جدای از گزینه اشتراک‌گذاری می‌توان با تپ طولانی روی متن قسمت مورد نظر را کپی و در جاهای دیگر به اشتراک‌گذاشت.

معرفی سریال‌ها، لیست کاملی از درام‌های کره‌ای از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۶ را گرد‌آوری کرده. در کنار سریال‌ها، دانلود آهنگ نیز وجود دارد اما برای استفاده ازین بخش باید از طریق برنامه در تلگرام وابسته به برنامه عضو شده و از دانلود آن استفاده کنید.

به طور کلی این برنامه توانسته با حجم کم بیشترین اطلاعات را در دسته‌بندی‌های مختلف در خود جای دهد و از یک مجله پا فراتر گذاشته و به یک منبع اطلاعاتی تبدیل شود.

نقاط قوت:

-بخش‌های متنوع راجب فرهنگ و تاریخ و مکان‌های دیدنی کشور کره جنوبی

-دارای بخش آموزش زبان و الفبای کره‌ای

-دارای امکان اشتراک‌گذاری، زوم کردن و افزودن به علاقه‌مندی‌ها

-دارای گالری عکس

-بایوگرافی بازیگران و خواننده‌های زن و مرد

-دارای بخش فروشگاه

-آموزش آشپزی

-معرفی فیلم‌ها و سریال‌ها

نقاط ضعف:

- به روزرسانی نشدن بعضی بخش‌ها

کافه‌بازار
  • مجله کره‌ای: آشنایی با فرهنگ و زبان کره جنوبی
  • مجله کره‌ای: آشنایی با فرهنگ و زبان کره جنوبی
  • مجله کره‌ای: آشنایی با فرهنگ و زبان کره جنوبی
  • مجله کره‌ای: آشنایی با فرهنگ و زبان کره جنوبی
شرکت : مریم اصغری ازغدی
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط