معرفی اپلیکیشن خلاقانه Forest

بهرام یوسفی
رایگان

برنامه‌های زیادی برای برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری بر روی کارهای مختلف تهیه دیده ‌شده‌اند اما Forest یک ایده ساده و در عین حال خلاقانه دارد تا تمرکز شما را بر روی یک کار خاص حفظ کند.

در این اپلیکیشن شما نهالی می‌کارید و هنگام کاشت این نهال زمانی را برای رشد آن از ده دقیقه تا دو ساعت در نظر می‌گیرید.  در این بین تعیین می‌کنید که به کلی از برنامه خارج نشوید یا اینکه به چند برنامه خاص دست‌رسی داشته باشید. به این ترتیب برای رشد این نهال نوپا موظف خواهید شد که کاری که در نظر دارید را به آخر برسانید. اگر در این بازه زمانی از برنامه بیرون روید، Forest به شما پیغام خواهد داد که درخت شما در حال مرگ است و به این ترتیب از بین می‌رود.

کارکرد ساده این برنامه برای هدف‌های مختلفی می‌تواند انجام بگیرد. اما سادگی کلیت کار باعث نشده تا سازندگان خوش قریحه Forest از دقت به جزییات غافل شوند. برای مثال جنس درختانی که در زمان‌های مختلف می‌توانید انتخاب کنید متفاوت است. مثلا برای کارهای ۱۰ دقیقه‌ای، عموما بوته‌های کوچک یا کاکتوس می‌توانید رشد دهید. اما وقتی ۲ ساعت برای انجام کار خود لحاظ می‌کنید باید از بین نهال درختان تنومند، درختی را انتخاب کنید.

اگر روزهای زیادی از Forest استفاده می‌کنید و هدف‌های زیادی را به اتمام برسانید، درختان زیادی پرورش خواهید داد. اما این درختان از بین نمی‌روند و در زمینی که برای شما در نظر گرفته شده، رفته رفته تبدیل به جنگل می‌شوند. در صفحه این جنگل آمارهایی از کارهای انجام شده شما در طول هفته منتشر می‌شود که دیدی کلی نسبت به فعالیت‌های شما ارائه می‌کند.

اگر چه از این برنامه به طور جدی می‌توان در کارهای روزمره استفاده کرد اما یکی از موارد استفاده آن مربوط به والدین است. برای بسیاری از امور والدین زمانی را برای انجام کار توسط فرزندان خود در نظر می‌گیرند. امکان استفاده از Forest در این امور هم باعث ایجاد انگیزه در انجام کار در بین کودکان می‌شود و هم اینکه آموزشی مفید در باب درخت‌کاری به آن‌ها می‌دهد.

ظاهر و گرافیک درختان هم از هر نظر عالی‌ست و وقتی در نهایت جنگلی انبوه از انواع درختان دارید، لذت خاصی خواهید برد. تم رنگی سبز در کل کار جریان دارد و صدای آبگیری که می‌توانید در هنگام کار آن را روشن کنید آرامش خاصی به کاربر می‌دهد. در مجموع باید گفت Forest برای هدفی طراحی شده و از هدف‌گذاری خود بسیار فراتر رفته، پس اگر در تمرکز روی کارهای خود مشکل دارید، یا اینکه اعتیاد به دست گرفتن موبایل دارید، توصیه می‌کنم حتما این برنامه را دانلود کنید.

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی مایکت
  • معرفی اپلیکیشن خلاقانه Forest
  • معرفی اپلیکیشن خلاقانه Forest
  • معرفی اپلیکیشن خلاقانه Forest
  • معرفی اپلیکیشن خلاقانه Forest
شرکت : forestapp.cc
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط