معرفی بازی: سه‌تاره!

بهرام یوسفی
رایگان

تنوع بازی‌ها امروز به حدی بالا رفته که هر فردی با توجه به علایق و رشته‌های فعالیت خود می‌تواند به بازی و سرگرمی بپردازند. یکی از دسته‌های پرطرفدار این روزهای صنعت بازی، عناوین موسیقی محور است. هم سرگرمی‌ست و هم به واسطه‌ی تولید آوا، لحظات دلنشین را برای کاربران فراهم می‌کند. 

به خرج دادن خلاقیت و هنر در تولید بازی‌هایی از این دست برای سازندگان، از اهمیت بالایی برخوردار است. سه‌تاره! برنامه‌ای با محوریت موسیقی و سرگرمی است. بسیاری از برنامه‌های موسیقی به واسطه‌ی نداشتن ریتم و آهنگ، فقط مورد استفاده کسانی قرار می‌گیرند که با نت و موسیقی آشنایی داشته باشند. از مزایای سه‌تاره! داشتن ملودی و آهنگ برای نوازنده‌ی غیر حرفه‌ای و ایجاد لحظات سرگرم‌کننده برای همه است. طراحی زیبا و منحصر به فرد آن در همان ابتدا ذوق توسعه دهنده را به رخ می‌کشد و باعث جذب کاربر می‌شود. صفحه‌ی اول برنامه از چند بخش تشکیل شده که همگی روی یک پس زمینه‌ی سنتی قرار گرفته‌اند. استفاده از فونت زیبا و رنگ‌ و طرح کلاسیک یک منوی تمام عیار ساخته است. 

گروه فیروزه طی یک حرکت تلفیقی، یک محیط کاملا سنتی و کلاسیک را با ادبیاتی کاملا محاوره‌ای آمیخته که البته شاید این مساله در ابتدا کمی باعث گیجی شود. گزینه‌هایی که مربوط به نواختن است همگی روی یک سه تار قرار گرفته است. آهنگ‌ها در دو سبک کلاسیک و حرفه‌ای دسته‌بندی شده و طریقه بازی به این سبک است که اشیا رنگی که طرح سنتی دارند روی سیم‌ها حرکت می‌کنند و کاربر باید آنها را لمس کند تا نت‌ها به درستی نواخته شوند. با لمس انگشت روی اشیا سیاه امتیاز کسر شده و با تکرار اشتباه کاربر می‌سوزد و باید از اول امتحان کند. به غیر از چیزاهایی که به نواختن نت می‌انجامد بعضی از آنها جان و امتیاز مضاعف به همراه دارند. یکی از ایراداتی که شاید بتوان به سه‌تاره وارد کرد این است که شیب سختی بازی به شدت تند است و بازی به سرعت سخت می‌شود. سرعت حرکت نت‌ها بسیار سریع می‌شود و در نتیجه در فاصله‌ی زمانی کمی جان‌ها از دست می‌رود و بازی از شکل آرامش بخش خود خارج می‌شود.

 پول رایج در بازی زمرد است، با عضویت در کانال تلگرام گروه فیروزه، زمرد رایگان به حساب کاربر در بازی ریخته می‌شود. بازی در ابتدا با آهنگ مرغ سحر شروع می‌شود اما با لمس گزینه‌ی "کدوم‌ آهنگ‌ رو بزنیم؟" روی کاشیِ مربوط به فهرستِ آهنگ‌ها زوم و لیست ۳۰ آهنگ مختلف نمایان می‌شود. البته چند آهنگِ اول برای نواختن رایگانِ در دسترس است و مابقی را با پرداخت زمرد می‌توان خرید. روی صفحه اصلی ملودی زیبایی وجود دارد که از طریق منوی روی تار و با لمس علامت کلید سل قابل روشن و خاموش است. آمار امتیازات را می‌توان روی تار و با تپ روی "آمارت رو بدم؟" مشاهده کرد. آمار نت‌های نواخته شده در دو سبک کلاسیک و حرفه‌ای و جمع امتیازات همگی در این گزینه قرار داده شده است. سه‌تاره بازیِ ساده با یک گم‌پلی روان و بدون پیچیدگی‌ست. و بیشترین چیزی که در آن به چشم می‌خورد طراحی فضا و ذوقِ توسعه دهنده است.

نقاط قوت:

-طراحی زیبا و سنتی

-گیم پلی روان

-داشتن آهنگ‌های متنوع

-بازی در دو سبک حرفه و کلاسیک

کافه‌بازار
  • معرفی بازی: سه‌تاره!
  • معرفی بازی: سه‌تاره!
شرکت : گروه فیروزه
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط