معرفی بازی: پیکسل بال

سارا مرتضوی
رایگان

پیکسل بال، ساخته بابک بقائی، قرار است یک بازی فوتبال پیکسلی باشد! در این بازی که به صورت آفلاین و دونفره به روی یک دستگاه اجرا می‌شود، شما کنترل یک مکعب که مثلاً بازیکن فوتبال است را بر عهده دارید و باید توپ را وارد دروازه حریف کنید. با ما در ادامه همراه باشید.

مرور بازی:

به احتمال زیاد تا به حال همه با عناوین پیکسلی برخورد کرده‌اید و می‌دانید که این بازی‌ها را به دلیل پیاده کردن سبک خاصی از گرافیک، به این نام می‌خوانند. حالا پیکسل بال هم قرار است به دسته‌ی بازی‌های پیکسلی بپیوندد. در این بازی شما با یک زمین فوتبال و دو مکعب در مقام دو بازیکن طرفید و باید سعی کنید نوبتی توپ را روانه دروازه حریف کنید.

حرکات شما در این بازی به دو حرکت جلو و عقب رفتن محدود می‌شود. برای جلو رفتن باید به صفحه ضربه‌ای آهسته وارد کرده و برای عقب رفتن نیز باید همین کار را سریع انجام دهید! هر بازی چیزی حدود دو الی سه دقیقه طول می‌کشد و درنهایت هرکس بتواند در این مدت توپ بیش‌تری را وارد دروازه حریف کند، برنده بازی خواهد بود.

این بازی درواقع یک بازی دونفره آفلاین است که به روی یک دستگاه اجرا می‌شود. هرچند برای حالت تک نفره بازی هم می‌توانید به قسمت تمرین مراجعه کرده و با هوش مصنوعی بازی به رقابت بپردازید.

گیم‌پلی بازی به همین‌جا ختم می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پیکسل بال، کم بودن تنوع در گیم‎پلی و مخصوصاً محیط بازی است. در این بازی نه خبری از لیست بازیکنان و آیتم‌های جانبی است و نه صفحه‌ای برای انتخاب توپ و زمین وجود دارد. منوی اصلی، صفحه بازی و بخشی برای تمرین تمام آن‌چیزی است که سازنده به عنوان بازی به بازار ارائه کرده است. گرافیک پیکسلی این بازی هم به لطف خالی بودن محیط بازی، آن جلوه‌ای که باید و شاید را نداشته و اصلاً به چشم نمی‌آید!

پیکسل بال بیش‌تر شبیه یک عنوان ناقص است. عنوانی که تا منتشر شدن راه زیادی در پیش داشته. برای مثال سازنده بازی ادعا کرده که در این عنوان با گزارش ویژه‌ی بازی رو به رو خواهید شد که خب اصلاً از این خبرها نیست و تنها گزارشی موجود فریاد گُلی است که پس از رد شدن توپ از دروازه به گوش می‌رسد.

متاسفانه تنوع پایین و حرکات محدود این بازی، هیچ هیجانی در بازیکن ایجاد نمی‌کند. معلوم نیست دقیقاً در این بازی باید با چه کاری سرگرم شوید! هرچقدر هم که رقابت آفلاین دو نفره به روی دستگاه جذاب باشد، اما بازهم تا کی بازیکن می‌تواند با ضربه وارد کردن به یک توپ با یک مکعب سرگرم شود؟

درنهایت و در بهترین حالت می‌توان امیدوار بود که سازنده فکری به حال عنوان خود کرده و یا تغییری اساسی در آن ایجاد کند. با شرایط فعلی تجربه این عنوان را، مخصوصاً به دوست‌دران فوتبال به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنم.

کافه‌بازار
  • معرفی بازی: پیکسل بال
  • معرفی بازی: پیکسل بال
  • معرفی بازی: پیکسل بال
  • معرفی بازی: پیکسل بال
شرکت : بابک بقائی
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط