معرفی بازی: Beat Racer

بهرام یوسفی
رایگان

بعضی بازی‌ها قرار نیست گرافیک خارق‌العاده‌ای داشته باشند، یا داستانی حماسی روایت کنند، بعضی بازی‌ها خلق می‌شوند که خاص باشند و به شکلی عجیب بازی‌ کردن آن‌ها لذت بخش باشد. Beat Racer بدون شک یکی از همین‌ بازی‌هاست که سبک ماشین‌سواری را با موسیقی در هم آمیخته و به ترکیبی کم‌نظیر بد شده است.

گیم‌پلی بازی به خودیِ خود ساده است. شما در یک محیط دو و نیم بعدی هدایت ماشینی را بر عهده دارید که باید در طی مسیر سکه‌هایی را با رنگ‌های مختلف جمع کند. اما هر مرحله موزیک خاصی دارد و این سکه‌ها هر کدام بخشی از موسیقی به شمار می‌روند که با گرفتن آ‌ن‌ها به اجرای درست آهنگ کمک خواهید کرد. اگر نتی را از دست دهید، امتیاز کامل کسب نمی‌کنید و در راه به مشکلات دیگری هم بر می‌خورید.

یکی از این مشکلات، ماشین خراب‌کاری است که از پشت به شما حمله ور می‌شود. با جمع کردن سکه‌ها در طول مسیر شما نواری را پر می‌کنید که با آن می‌توانید به وسیله کشیدن به عقب، ماشینی که شما را دنبال می‌کند را نابود کنید. با نگرفتن سکه‌ها یا خوردن به موانع این ماشین به شما نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود تا اینکه به شما برسد و شما مرحله را ببازید.

نکته مهمی در مورد گیم‌پلی بازی هست که بازیکنان حرفه‌ای‌تر راحت‌تر آن را درک می‌کنند. Beat Racer شبیه به بازی‌هایی همچون پاتاپون نیست. در پاتاپون موسیقی جزو ارکان اصلی بازی محسوب می‌شود و از اساس شما با اجرای ریتم درست، گیم‌پلی را پیش می‌برید. اما در Beat Racer موسیقی بیشتر حکم مشوق را ایفا می‌کند و اگر در بخشی از بازی گرفتن سکه‌ها از دست شما در برود در نهایت می‌توانید بازی را تمام کنید.

اگر چه موسیقی‌های انتخاب شده برای این عنوان واقعا عالی و با حال و هوای بازی به شدت همراه هستند، اما گرافیک خاص بازی را نباید از یاد برد. سر و شکل مینیمال Beat Racer  با رنگ‌پردازی‌های زیبایی همراه شده که در هر مرحله اتمسفر خاص خود را دارد و باگرفتن سکه‌های پشت هم، مسیر رنگ عوض می‌شود و هیجان بیشتری به بازیکن القا می‌کند. جدای از اینکه هر مرحله با هم تفاوت‌هایی را دارند، بازی به طور کل در ۱۰ دنیای مختلف پی گرفته می‌شود. هر کدام از این دنیاها ۴ تا ۵ مرحله دارند و برای طی هر کدامشان باید موسیقی مخصوص به آن را در طی مسیر کامل کنید.

Beat Racer همانطور که گفته شد بازی خاصی است. هیجان بالایی دارد و موسیقی گوش‌نوازی که در طول بازی لذت کم‌نظیری را برای بازیگر همراه خواهد داشت. گیم‌پلی روانی که به خوبی از پس پیاده‌سازی ایده‌ی سازندگان بر می‌آید و شیب سختی که در طی مراحل به درستی رعایت می‌شود. در واقع ایراد گرفتن به این بازی خیلی سخت است اما اگر کمی بیشتر موسیقی در تار و پود بازی گنجانده می‌شد و در پیشرفت گیم‌پلی تاثیر داشت شاید Beat Racer از این هم بهتر می‌شد.

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی مایکت
  • معرفی بازی: Beat Racer
  • معرفی بازی: Beat Racer
شرکت : LILA SOFT
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط