معرفی بازی: Bluk

سارا مرتضوی
رایگان

اجازه بدهید بازی Bluk محصول کمپانی Pixel Ape را یکی از زیباترین بازی‌های موجود در سبک امتیازی بنامیم. در این بازی که گرافیک و طراحی خیره کننده‌ای دارد، شما هدایت مکعب کوچکی را بر عهده دارید و باید از ستونی به ستون دیگر پریده و این‌کار را آن‌قدر تکرار کنید تا به خط پایان یا همان ستون آخر برسید. شاید با ورود به بازی، متوجه شباهت زیاد این عنوان با عناوین کمپانی رویایی Ketchapp شوید. همه‌چیز در این عنوان، از سادگی گیم‌پلی گرفته تا استفاده از رنگ‌های بی‌نظیر در محیط بازی، همه و همه تداعی کننده عناوین کمپانی Ketchapp هستند که الحق هم پرچم‌دار ساخت چنین بازی‌هایی است. با ما در ادامه همراه باشید تا مروری داشته باشیم بر این عنوان زیبا و ببینیم آیا کمپانی Pixel Ape توانسته گوی رقابت را از Ketchapp برباید یا خیر!

مرور بازی:

اگر پیش از این عنوان Flip محصول کمپانی Ketchapp را تجربه کرده باشید، باید بگوییم این بازی تقریباً گیم‌پلی‌ای مشابه همان عنوان دارد. در این عنوان نیز شما باید با مکعب خود از ستونی به ستون دیگر پریده تا درنهایت با رسیدن به ستون آخر، مرحله را به اتمام رسانید.

معرفی بازی: Bluk

شاید تنها تفاوت این عنوان با بازی Flip نحوه پریدن شما از ستونی به ستون دیگر باشد. در فلیپ تنها کافی بود انگشت خود را برای مدتی روی صفحه نگه داشته تا مکعب شما انرژی لازم برای پریدن را در خود ذخیره کند. در Bluk اما خبری از ذخیره انرژی نیست، در این عنوان شما باید برای پریدن ابتدا هدف‌گیری کرده و سپس با رها کردن انگشت خود، از ستونی به ستون دیگر بپرید. البته این هدف‌گیری به هیچ‌وجه کار ساده‌ای نسیت. اختلاف فاصله ستون‌ها از هم و جهت قرارگیری آن‌ها که همیشه هم در امتداد ستون قبلی قرار ندارند، کار پریدن را دشوار کرده است.

به همین دلیل نیز می‌توان گفت این بازی به تمرکز بالا و اعصاب قوی نیاز دارد. در این بازی نمی‌توان عجله کرد و با سرعت ستون‌ها را پشت سر گذاشت. اتفاقاً برعکس، شما باید با صبر و حوصله زیاد جهت درستِ پریدن را پیدا کرده و سپس اقدام به پریدن کنید. 

با هربار سقوط، شما شکست می‌خورید؛ اما در عین حال تا یک بار به شما فرصت بازگشت به ادامه بازی داده خواهد شد؛ هرچند برای این‌کار باید ویدئویی تبلیغاتی را تماشا کرده و یا از الماس‌هایی که طی مراحل بدست می‌آورید، خرج کنید.

معرفی بازی: Bluk

در این بازی با شش دنیای مختلف که همان مراحل بازی را تشکیل می‌دهند، رو به رو خواهید شد. هریک از این دنیاها تم و طراحی منحصر به فرد خود را داشته و موسیقی مجزایی نیز دارد که زیبایی محیط این مراحل را به اوج خود می‌رساند. با ورود به مراحل این بازی، با محیطی رو به رو خواهید شد که رنگش دائم در حال تغییر است. این تغییر رنگ طیف رنگی فوق‌العاده زیبا و جذابی را در بر می‌گیرد که می‌توان گفت یکی از بزرگ‌ترین وجوه مثبت این بازی است. 

حتی درصورتی که از این رنگ‌ها خسته شدید، که خیلی بعید به نظر می‌رسد، می‌توانید طیف رنگی را عوض کرده و حتی رنگ مکعب خود را نیز تغییر دهید.

Bluk عنوان فوق‌العاده زیبا، جذاب و سرگرم‌کننده‌ای است. درواقع بهتر است بگوییم این عنوان تمام آن‌چه را که می‌توانید از یک بازی توقع داشته باشید، یکجا باهم دارد. گیم‌پلی جذاب و اعتیادآور، موسیقی‌های زیبا و آرامش‌بخش، محیط رنگارنگ و منوهای فوق‌العاده زیبای این بازی، همگی درکنارهم عنوانی فوق‌العاده را پدید آورده‌اند. پیشنهاد می‌کنم در تجربه این بازی کوچک‌ترین شکی نداشته باشید!

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • معرفی بازی: Bluk
  • معرفی بازی: Bluk
  • معرفی بازی: Bluk
  • معرفی بازی: Bluk
شرکت : Pixel Ape
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط