معرفی بازی: Pokémon Duel

بهرام یوسفی
رایگان

بازی‌های ژاپنی همیشه ساختاری خارج از عرف بازی‌های غربی داشته‌اند و به مرور المان‌های خاص عناوین خود را به بازیسازان آمریکایی و اروپایی نیز تحمیل کرده‌اند. این ساختارهای عجیب در بعضی موارد بسیار محبوب می‌شود و در بعضی موارد به شکل عجیبی احمقانه به نظر می‌رسد. Pokémon Duel هم از این ساختارهای خاص دارد که باید دید خوب است یا بد!

اولین نکته عجیب در مورد Pokémon Duel این است که شانس در هر مسابقه‌ای که می‌دهید نقشی اساسی ایفا می‌کند! بیایید ابتدا در مورد گیم‌پلی بازی بگوییم؛ شما به جزیره‌ای دعوت شده‌اید تا با دیگر بازیکن‌ها به مسابقه بپردازید. این مسابقه‌ها بر روی صفحاتی انجام می‌شود که شما باید با اکشن‌فیگورهای پوکیمون، یکی از اعضای تیم خود را به مرکز دفاعی حریف برسانید. نکته اینجاست؛ وقتی دو مهره از دو یار مختلف در مقابل هم قرار می‌گیرند، بین آن‌ها یک حلقه شانس می‌چرخد و برنده با امتیازی که به دست آمده و البته قدرت مهره، مشخص می‌شود. در این بین اگر به شکلی بازی کنید که مهره حریف بین دو مهره شما قرار بگیرد، دیگر درگیری وجود ندارد و فیگور حریف می‌سوزد.

هر مهره‌ای که می‌سوزد چند نوبت بیرون از صفحه باقی می‌ماند تا دوباره بتوانید از آن استفاده کنید. هر فیگور هم شعاع حرکتی و قدرت خاص خود را دارد. باید به شکلی حمله کنید که در نهایت یکی از مهره‌ها به مرکز دفاعی حریف برسد. 

این گیم‌پلی اصلی Pokémon Duel است اما مسابقات، امتیازات و آیتم‌های مختلفی در بازی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای ارتقا فیگورهای خود استفاده کنید. هر روز یک ماموریت برای کاربر در نظر گرفته می‌شود که با شرکت در مسابقات به انجام می‌رسد و جایزه‌ای برای شما به همراه خواهد داشت. دیگر تورنومنت‌ها هم به همین ترتیب است. جوایز یا شامل پوکیمون‌های جدید می‌شود یا شامل آیتم‌هایی که به وسیله آن‌ها می‌توانید فیگورهای خود را ارتقا دهید. تمامی گیم‌پلی ذکر شده به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته و اصلا محدودیتی در مدت زمان بازی در روز نخواهید داشت، اما جوایز در بازه‌های زمانی مشخص به کاربر تعلق می‌گیرد.

اگر چه بخش آنلاین بازی خیلی جذاب‌تر از مقابله با هوش مصنوعی است، اما مراحل و داستان خاصی برای بخش تک‌نفره در نظر گرفته شده که حتما ارزش بازی دارد. البته از یک بازی ژاپنی کم‌تر از این انتظار نمی‌رفت. داستان بازی با عکس‌های انیمه‌ای و دیالوگ‌هایی که در پایین صفحه نوشته می‌شوند، روایت می‌شود.

سبک بازی به گونه‌ای است که خیلی نمی‌توان انتظار گرافیک بالا را داشت اما در کل صفحه بازی و فیگور‌ها قابل قبول طراحی شده‌اند و در هنگام مبارزه انیمیشن‌های با کیفیت‌تری نیز نمایش داده می‌شود. البته کلا در سری بازی‌های پوکیمون مرسوم است که گرافیک خیلی جدی گرفته نمی‌شود اما خب به طور کلی Pokémon Duel را می‌توان قابل قبول دانست. در بخش صداگذاری و موسیقی هم دقیقا اوضاع به همین منوال است و این بخش نیز نمره‌ای متوسط خواهد گرفت.

به طور کلی Pokémon Duel بازی خوبی برای علاقه‌مندان به این سبک است. اگر به سلیقه شما بنشیند از آن لذت خواهید برد. ایراد بزرگی که به شدت کاربران ایرانی را اذیت خواهد کرد، مشکل ارتباط با سرور این بازی است. بارها برای شروع بازی و وارد شدن به بخش‌های مختلف ارور وصل نبودن اینترنت را مشاهده خواهید کرد و با توجه به اینکه این بازی بدون اینترنت کلا کار نمی‌کند، این ایراد شدیدا در طول بازی اذیت خواهد کرد. مگر اینکه از نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی استفاده کنید.

اپ‌استور گوگل‌پلی مایکت
  • معرفی بازی: Pokémon Duel
  • معرفی بازی: Pokémon Duel
  • معرفی بازی: Pokémon Duel
  • معرفی بازی: Pokémon Duel
شرکت : The Pokemon Company
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط