میوه چرخون؛ گذر از سیارک های میوه‌ای

مسعود رحیمی
رایگان

بازی "میوه چرخون" محصولی از شرکت آتی تل است و از چندی پیش برای دستگاه‌های اندرویدی در کافه بازار منتشر شده است. از گرافیک و رنگ‌بندی بازی می‌توان متوجه شد که این بازی مورد توجه کودکان و خردسالان بوده و به دنبال آن است که با یک گیم پلی ساده فرزندان و حتی خود شما را به چالش کشانده و شما را برای شکستن رکورد خود، ترغیب به تکرار چندباره‌ی بازی کند. شما از بین چند شخصیت که در ابتدا فقط یکی از آنها قابل بازی کردن است باید روی برش‌های میوه‌ای در حال چرخش بپرید و به جلو حرکت کنید.

حال ما میخواهیم بررسی کنیم که آیا این بازی در راه رسیدن به اهداف خود تا چه میزان توانسته است موفق عمل کند. اولین چیزی که با آن مواجه هستیم گرافیک بازی است که تا حد زیادی قابل قبول است، رنگ‌بندی آن شاد و مناسب است و بر خلاف خیلی از عناوینی که در بازار می‌بینیم چشم را اذیت نمی کند و اگر بخواهید مدت زمانی طولانی این بازی را انجام دهید چشم شما خسته نخواهد شد. طراحی شخصیت‌ها هم مطابق با فضای بازی است و برای ارتباط با کودکان مناسب به نظر می‌رسد.

شاید بتوان گفت که موسیقی متن بازی ضعیف‌ترین قمست آن باشد چرا که به شدت ساده است و به راحتی یکنواخت می‌شود و ممکن است ترجیح دهید که با غیرفعال کردن موسیقی آن از آیکون بالای صفحه، از خیر آن بگذرید. اگر تیم توسعه دهنده بازی، روی موسیقی متن آن، وقت بیشتری می‌گذاشتند، شاید جذابیت روند بازی را بیشتر می‌کرد. با اینحال موسیقی و افکت‌های صوتی در هنگام بازی کردن، پریدن و یا هنگام باخت مناسب‌تر است. 

اگر بخواهیم به گیم‌پلی بازی نگاهی داشته باشیم، باید در ابتدا روند بازی را به طور کامل شرح دهیم. هنگام شروع بازی شخصیت قابل بازی بر روی یک برش میوه‌ای چرخان چسبیده و طبیعتا او نیز با آن برش میوه می‌چرخد.

شما باید در زمان مناسب و بر اساس سرعت سیارکی! که بر روی آن قرار دارید و نسبت ارتفاع سیارک بعدی صفحه گوشی خود را لمس کنید تا به برش میوه‌ی بعدی برسید. تکرار همین روند گیم پلی بازی را تشکیل میدهد. شما با هر فرود موفق بر روی هر برش میوه یک امتیاز کسب خواهید کرد. تنها چالش بازی کسب سکه‌های بین برش‌های میوه است که با کسب سکه‌ها می‌توانید شخصیت‌های قابل بازی دیگر را نیز باز کرده و بازی را با استفاده از آنها به پیش ببرید.البته کمی طول خواهد کشید تا بتوانید با این روند ساده گیم‌پلی ارتباط برقرار کنید و به آن معتاد شوید اما دلیلی ندارد که با دیدن عبارت «شما باختی»، امید خود را از دست داده و از خیر بازی بگذرید. اگر بارها و بارها با امتیازهای تک‌رقمی مواجه شدید، دوباره تلاش کنید تا به امتیازهای خوبی دست پیدا کنید. این کار چالش شما را با خودتان بیشتر و بیشتر می‌کند. درست است که در این بازی شما فقط می‌توانید با خودتان وارد رقابت شوید، اما شاید! در آپدیت‌های بعدی این بازی بتوانید آنلاین و با دیگران هم خود را به چالش بکشید.

در مجموع با نصب این بازی فارغ از اینکه در چه گروه سنی‌ای قرار دارید می‌توانید از گیم‌پلی سرگرم کننده و جذاب آن لذت ببرید و حتی شاید لازم باشد برای رقابت با کودکان خود این بازی را بیشتر و بیشتر بازی کنید!

 

نقاط قوت :

•گرافیک و محیط خوش رنگ و لعاب

•گیم پلی سرگرم کننده و در عین حال مناسب برای همه

 

نقاط ضعف :

•موسیقی متن بی روح و تکراری

•نبودن حالت مقایسه رکورد آنلاین

•عدم امکان بازی‌های رقابتی و گروهی

کافه‌بازار
  • گذر از سیارک های میوه ای
  • گذر از سیارک های میوه ای
  • گذر از سیارک های میوه ای
  • گذر از سیارک های میوه ای
شرکت : آتی‌تل
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط