نقد و بررسی بازی SIEGE: Titan Wars

بهرام یوسفی
رایگان

گوشی‌های هوشمند بازار بازی را به کلی تغییر دادند. به شکلی که بعضی از سبک‌های متداول امروزی، به کل در ساختار موبایل قابل انجام هستند و به دور از این پلت‌فرم هیچ‌گاه به موفقیت نمی‌رسیدند. SIEGE دقیقا یکی از این بازی‌های خوب موبایلی است که با گیم‌پلی ساده‌ی خود، شما را ساعت‌ها درگیر خود خواهد کرد.

داستان بازی تنها روایتی‌ست تا گیم‌پلی آن را باورپذیر کند. داستان تایتان‌هایی که به جان هم افتاده‌اند و در دنیایی سراسر جنگ و خون‌ریزی، چیزی جز نبرد و جنگ باقی نمانده. خود بازی هم اصراری به روایت این داستان ندارد و درست در اولین اجرای بازی شما را به عنوان آموزش پرت می‌کند در اولین مبارزه خود. در واقع‌ از موهبت‌های این عنوان همین آموزش کوتاه و کاملا کافی بازی است که به راحتی شما را با عملکرد بخش‌های مختلف آشنا می‌کند.

گیم‌پلی کلی بازی به هیچ وجه پیچیده نیست. دو دروازه در دو طرف نقشه وجود دارند که هر کدام به وسیله دو برج مراقبت می‌شوند. شما هر بار با استفاده از بخشی از "مانا" سپاهی را به سوی دروازه حریف رهسپار می‌کنید. بر حسب قدرت و کلاس هر سپاه، مانای مصرفی متفاوت است و این مانا با یک سرعت ثابت هر بار پر می‌شود. سپاهیان ابتدا به سپاه حریف و بعد به برج‌ها و در نهایت به دروازه‌ی احضار حریف حمله‌ور می‌شوند و با شکست دروازه برنده یا بازنده مشخص می‌شود. اما اگر هیچ یک از دو طرف به دروازه نرسید در نهایت میزان خرابی به بار آمده برنده را معین می‌کند.

شبیه خیلی از بازی‌های جدید؛ سپاهیان، قدرت‌های ویژه و قهرمانان به وسیله کارت مشخص می‌شوند و کارت‌های جدید با پیش‌روی در بازی و مبارزات بیشتر کسب خواهند شد. هر کدام از کارت‌ها هم با گرفتن نمونه‌های مشابه امکان ارتقا دارند که به قدرت و سرعتشان اضافه می‌کند. 

جدای از تمام مسائل گفته شده بازی بسیار لذت بخش است. تلفیقی از تصمیم‌گیری درست و داشتن کارت‌های قوی‌تر. مدت هر مبارزه ۴ دقیقه‌ در نظر گرفته شده که برای یک بازی موبایلی کاملا ایده‌آل به نظر می‌رسد. بر حسب میزان مصرف مانا سپاهیان استفاده شده قدرت‌های کم یا بیشتری دارند اما ظرفیت‌های سپاهیان ضعیف را در عقب نگه داشتن نیروهای دشمن نباید نادیده گرفت. در واقع ابتدا باید نیروهای ضعیف و سپس نیروهای قوی را به میدان فرستاد و با احضار قهرمانان و استفاده از جادوها از آن‌ها حمایت کرد.

همانطور که از عکس های بازی پیداست با یک گرافیک موجه مواجهیم که بر روی گوشی‌های متوسط هم بدون مشکل اجرا شده و در صحنه‌های شلوغ هم عملکرد خوبی دارد. زمین بازی‌ هم در سطح‌های مختلف عوض می‌شود و می‌توانید در زمین‌های مختلف که در نهایت کارت‌های متفاوتی در خود دارند مبارزه کنید. همه‌ی نکاتی که گفته شد نشان از یک بازی خوب و سرگرم کننده دارد اما نباید فراموش کرد که با یک عنوان فوق‌العاده یا یک بازی بی‌مشکل مواجه نیستید و در جزییات، بازی ایرادهایی هم دارد اما به هیچ وجه این ایرادات جلوی لذت بردن شما را از این بازی موبایلی نخواهد گرفت.

اپ‌استور گوگل‌پلی
  • نقد و بررسی بازی SIEGE: Titan Wars
  • نقد و بررسی بازی SIEGE: Titan Wars
  • نقد و بررسی بازی SIEGE: Titan Wars
  • نقد و بررسی بازی SIEGE: Titan Wars
شرکت : Game Alliance
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط