نگاهی به برنامه BITIK؛ آموزش زبان انگلیسی

بهرام یوسفی
رایگان

زبان انگلیسی در روابط این روزها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. وجود شرکت‌های فراملی، دانشگاه‌های بین‌المللی و انواع و اقسام فعالیت‌های اجتماعی همگی در گرو تعامل با خارج از مرزهاست. در کنارِ رفتن به کلاس‌های مختلف و تماشای فیلم‌ها و اقسامِ تمرینات زبان‌آموزی، نرم‌افزارهای آموزش زبان هم هستند که کمک شایانی در اوقات بیکاری و یا استراحت به زبان‌آموزان می‌کنند.

BITIK یکی از ده‌ها نرم‌افزار جامعِ آموزش زبان انگلیسی است که با وجود رایگان بودنِ برنامه، پرداخت درون برنامه‌ای هم دارد. کار با BITIK بسیار آسان و ساده است و هدفِ آن هم قرار دادن منابع و کتبِ مختلفِ زبان‌آموز به علاقه‌مندان به یادگیریِ زبان است. در ابتدای ورود به برنامه سه عنوان مهم در صفحه‌ی نخست جلب توجه می‌کند. تازه‌ترین منابع آخرین کتب را در دسترس قرار می‌دهد و بعد از آن پردانلودها و در آخر هم منابع رایگان، کتاب‌هایی که تماما برای دانلود رایگان است را نمایش می‌دهد.

پایین صفحه سه گزینه‌ی خانه، مجموعه‌ها و دسته‌بندی قرار داده شده. اگر به دنبال یادگیریِ مصاحبه‌های کاری یا انجام دادن کارهای به خصوصی هستید حتما از بخش مجموعه‌ها استفاده کرده و به یافتن آن بپردازید. همچنین در مجموعه‌ها آموزش شنیداریِ انگلیسی و یا مجلات هم قرار دارند که می‌تواند از نکات مثبت برنامه باشد.

اما در دسته‌بندی همه چیز خیلی منظم و دقیق طبقه‌بندی و در اختیار کاربر شما قرار گرفته است. سطح آموزش به طور کلی به دو بخش مبتدی و غیرمبتدی تقسیم شده که هر کدام دارای زیرمجموعه‌های خودشان هستند. برای نمونه در سطح مبتدی، داستان‌های آمریکایی، مکالمه و شنیداری قرار داده و لحجه‌ی اکثریتِ این کتاب‌ها نیز آمریکایی است بنابراین اگر به دنبال آموزش به لحجه‌ی بریتیش و یا همان انگلیسی هستید این نرم‌افزار خیلی انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود. بعد از دانلود کتاب متوجه خواهید شد که تنها صفحه‌ی اول برای مطالعه باز است و برای دیگر صفحات باید از خرید و اشتراک یکساله استفاده کنید. داخل صفحه‌ی کتاب، و در بالای آن امکان ریز و درشت کردن قلم فراهم شده و از طریق گزینه‌ی سه نقطه می‌توانید از لغت‌نامه استفاده کرده و یا اگر نکته‌ای وجود داشت برای همان درس نکته نویسی کنید.

در صفحه‌ی نخست برنامه نیز منوی کشویی وجود دارد که آدرس سایت و توضیحاتی درباره‌ی گروه قرار داده شده است. از طریق همین منو می‌توان به برنامه امتیاز داد یا آن را به دیگران معرفی کرد.

درست است که بیشترِ استفاده از BITIK تنها با داشتن اشتراک یکساله مقدور می‌شود اما فراموش نکنیم در اختیار داشتن همچین منبع کاملی برای یادگیری آموزش زبان یک انتخاب مناسب و بجاست.

نقاط قوت:

-داشتن سطح بندی مختلف برای زبان آموزبان

-داشتن کتاب‌های داستانیِ متنوع

-امکانِ استفاده‌ی صوتی همراه با متن

-دسترسیِ آسان به تعداد زیادی کتاب

-دیکشنری همراه

-امکان نکته نویسی برای دروس

کافه‌بازار
 • نگاهی به برنامه BITIK؛ واژه‌نامه و آموزش زبان انگلیسی
 • نگاهی به برنامه BITIK؛ واژه‌نامه و آموزش زبان انگلیسی
 • نگاهی به برنامه BITIK؛ واژه‌نامه و آموزش زبان انگلیسی
 • نگاهی به برنامه BITIK؛ واژه‌نامه و آموزش زبان انگلیسی
شرکت : bitik

نظرات

 • عکس کاربر
  حسین (تایید نشده) / ۰۶ اوت ۲۰۱۷ پاسخ

  این اَپ تو بازار پولیه...

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط