هشدار به زبان باتری

رایگان

باتری هردستگاه،‌ قلب اون دستگاه محسوب میشه! چون بدون شارژ کافی و کم آوردن باتری، خیلی از کارهای کاربران ناتمام می‌ماند و این باعث اتلاف وقت و انرژی کاربر و در نتیجه نا تمام ماندن کارها و یا حتی انجام کارها با وقفه می‌شود، که موجب ضرر برای انجام کارهای ضروری خواهد بود. این برنامه کاربردی،‌ مناسب برای نصب و استفاده بر روی سیستم عامل اندروید در ادامه می‌پردازیم به بررسی برنامه مدیریت باتری.

نگاهی به برنامه

در بدو ورود به برنامه، با انتخاب دستور زبان برنامه آغاز می‌شود، تور کوتاه آموزشی از چگونگی برنامه و ابزارهای کار‌آمد آن آموزش می‌دهد. ابتدا توضیح اینکه به هر صورتی که توسط کاربر برای برنامه تعریف شود هشدار وضعیت باتری، برای کاربر اعلام می‌شود: صوتی (اعلام وضعیت صوتی)، پیام کوتاه (اعلام از طریق نوتیفیکیشن)، بی‌صدا (درشرایطی که در جلسات کاری هستید می‌توانید از طریق شخصی سازی تنظیمات مشخص کنید که هشدار وضعیت باتری چگونه اعلام شود)، حالات استراحت شبانه (با غیر فعال کردن سرویس می‌توانید در سکوت بخوابید)، در مرحله بعد متن توضیحی کوتاه راجع به برنامه نمایان می‌شود که اعلام محدودیت برنامه به جهت رایگان بودن تا شارژ ۵۵٪ را عنوان می‌کند و در صورت رضایت از برنامه و اینکه براتون کاربردی بود از نسخه غیر رایگان استفاده کنید که امکانات بیشتری دارد. در انتهای متن با علامت گذاری در چک باکس در کنار عبارت خواندم و تائید آن با لمس دکمه (Done) وارد مرحله بعدی تور آموزشی می‌شویم، صفحه اصلی برنامه شامل منوی اصلی (به شکل آیکون کوچک به رنگ آبی با علامت باتری در گوشه پائین سمت چپ) و ۳ صفحه کاربری است که می‌توان تنظیمات را در آن اعمال کرد، تغییر صفحه به صفحه از طریق ۳ گزینه میانبر تعبیه شده در انتهای صفحه، انجام می‌شود.

صفحه اول 

تنظیمات در این بخش، ۴ مرحله را در بر می‌گیرد:

•پخش صدا: ۴ حالت در نظر گرفته شده، باصدا،‌ بی صدا، لرزش و زمانی که به وای فای وصل هستید (این بخش شامل دو گزینه است،‌ تمام وای فای ها و یا فقط وای فای فعلی که به آن متصل هستیم) که برحسب شرایط هر کدام از گزینه ها قابل انتخاب است. بخش بعدی که مرتبط با این بخش است، تنظیم حجم صدایی که (در حالت با صدا) می‌خواهیم داشته باشیم توسط اهرم تنظیم، به دلخواه تغییر می‌کند. توضیحی که در انتها داده شده، اینکه اگر صدای مدیای گوشی شما صفر باشد، صدایی پخش نخواهد شد. پس حتما صدای گوشی خود را چک کنید.

•غیرفعال سازی خودکار: زمانی که باتری کمتر از ۲۵٪ باشد، تنظیمات این بخش فعال می‌شود. تنظیمات شخصی این بخش، ۳ مورد را در بر دارد برای انتخاب، شبکه WiFi، بلوتوث، همگامسازی (Sync) که با لمس چک باکس در هر مورد می توان فعال سازی انجام گیرد.

•تنظیم زبان برنامه: تغییر زبان برنامه به دو زبان فارسی و انگلیسی قابل تنظیم است.

•گزینه آخر اینکه، اجرا در زمان روشن شدن دستگاه که با فعال شدن این بخش، باعث می‌شود، به طور اتوماتیک تنظیمات شخصی انجام شود.

صفحه دوم

تنظیمات در این بخش، ۵ مرحله را در بر می‌گیرد:

•بازگو: بخش بازگویی باتری، گزینه اول (انتخاب درصدها برای هشدار) که گزینه (انتخاب) برای این بخش تعبیه شده با لمس این گزینه، صفحه جدیدی پیش رو داریم که شامل ۲ بخش است (در حال شارژ) و (بدون اتصال)، برای هر ۲ بخش درصد های مختلف شارژ با چک باکس جهت انتخاب تعریف شده، در صورت تمایل می‌توانید درصد های مورد نظر را در حال شارژ و در حال اتمام شارژ مشخص کنید، در انتها نکته‌ای یادآوری شده که مواردی از درصد شارژ‌ها درهر بخش با قرمز مشخص شده که حالت هشدار یا اضطراری را در هر حالت نشان می‌دهد، امکان انتخاب موارد اضطراری، با گزینه‌ای در انتهای صفحه در هر بخش امکان پذیر است. با لمس تائید یا انصراف پس از ایجاد تنظیمات می‌توانید از صفحه خارج شوید. گزینه دوم (انتخاب گوینده هشدار) با لمس گزینه (انتخاب) صفحه جدیدی پیش رو داریم که شامل ۴ مورد انتخابی است: گوینده خانم (انگلیسی ـ فارسی) ، گوینده آقا (انگلیسی ـ فارسی)  با توجه به انتخاب در این بخش و تنظیمات اعمال شده میزان شارژ باتری توسط گوینده انتخابی صورت می‌گیرد. ۳ بخش انتهایی که توسط چک باکس فعال می‌شود، عبارتند از: افزودن میزان باتری به ابتدای بازگوی درصد باتری (در صورت ایجاد تنظیمات در این بخش)، اعلام اخطار اتصال/جدا‌سازی شارژ، فقط زمانی که صفحه نمایش خاموش است، صدای پخش شود.

•هشدار: بخش هشدار، گزینه اول(هشدار صدا) و گزینه اول (هشدار لرزش) که با لمس چک باکس تعیین می‌شود، گزینه دوم (انتخاب درصدها برای هشدار) با لمس گزینه (انتخاب) صفحه جدیدی پیش رو داریم که شامل ۲ بخش است (در حال شارژ) و (بدون اتصال)، برای هر ۲ بخش درصد‌های مختلف شارژ با چک باکس جهت انتخاب تعریف شده، در صورت تمایل می‌توانید درصد‌های مورد نظر را در حال شارژ و در حال اتمام شارژ مشخص کنید، در انتها نکته‌ای یادآوری شده که مواردی از درصد شارژ‌ها درهر بخش با قرمز مشخص شده که حالت هشدار یا اضطراری را در هر حالت نشان می‌دهد، امکان انتخاب موارد اضطراری، با گزینه‌ای در انتهای صفحه در هر بخش امکان پذیر است. با لمس تائید یا انصراف از ایجاد تنظیمات می‌توانید از صفحه خارج شوید. گزینه سوم (لطفا صدای مورد علاقه خود را انتخاب کنید) با لمس گزینه (انتخاب) صفحه جدیدی پیش رو داریم، که از بین ۱۳ گزینه انتخابی به سلیقه شخصی می‌توانید یکی را انتخاب کنید، البته در انتهای صفحه شماره گزینه ای که از پیش تعیین شده روی برنامه است را نشان می‌دهد (انتخاب شده: ۱۳)، با لمس تائید یا انصراف پس از ایجاد تنظیمات می‌توانید از صفحه خارج شوید. بخش انتهایی که توسط چک باکس فعال می‌شود (اعلام اخطار اتصال/جدا‌سازی شارژ، فقط زمانی که صفحه نمایش خاموش است، صدای پخش شود.)

•پیام هشدار: متن توضیحی ابتدایی، تمام آیتم های صوتی به صورت پیام (نوتیفیکیشن) برای شما ارسال می‌شوند. توضیح بعدی، شما می‌توانید سرویس برنامه را بوسیله دکمه قرار داده شده در نوتیفیکیشن قطع کنید. در صورت غیر فعال کردن این بخش از نوتیفیکیشن توسط بخشی با عنوان (برای اجرای مجدد سرویس اینجا را کلیک کنید) می‌توانید مجددا بخش را فعال گردانید، گزینه انتهایی که توسط چک باکس فعال می‌شود (موقتا صفحه روشن شود زمانی که نوتیفیکیشن مهم است.)

•هشدار اتصال/جداسازی شارژر: این بخش که توسط چک باکس فعال می‌شود، تنها گزینه (لطفا صدای مورد علاقه خود را انتخاب کنید) با لمس گزینه (انتخاب) صفحه جدیدی پیش رو داریم، که از بین ۱۰ گزینه انتخابی به سلیقه شخصی می‌توانید یکی را انتخاب کنید، البته در انتهای صفحه شماره گزینه ای که از پیش تعیین شده روی برنامه است را نشان می‌دهد (انتخاب شده: ۱۳)، با لمس تائید یا انصراف پس از ایجاد تنظیمات می‌توانید از صفحه خارج شوید.

•مزاحم نشو: بخش زمان سکوت را مشخص کنید، با دو گزینه (از۰۰:۰۰)‍‍ (تا ۰۰:۰۰) در محدوده زمانی که برایش تنظیم می‌کنید مزاحم نمی‌شود و غیر فعال است، با لمس هر یک از گزینه ها، صفحه جدیدی پیش رو داریم به شکل ساعت که با حرکت عقربه فرضی در حرکت اول عقربه )ساعت( و در حرکت بعدی عقربه)دقیقه( را می‌توان تعیین کرد، گزینه بعدی (همچنین خاموش کن)، ۲ گزینه با چک باکس جهت انتخاب تعریف شده، گزینه (شبکه WiFi) و (بلوتوث)، در انتها نکته توضیحی اینکه، توجه کنید که در زمانی مه مشخص می‌کنید علاوه بر این که هیچ اعلان یا صدایی پخش نخواهد شد، موارد انتخاب شده هم خاموش خواهند شد.

نکته ای که در صفحه دوم و موارد آن وجود دارد، فعال و غیر فعال کردن کل تنظیمات هر بخش از طریق گزینه‌ای که به شکل باتری در گوشه بالا سمت چپ، در هر ۵ مرحله تعبیه شده، با لمس شکل گزینه می‌توان آنرا فعال و غیر فعال کرد (در حالت فعال به رنگ سبز و غیر فعال رنگ قرمز می‌باشد.)

صفحه سوم 

در این صفحه گزارش وضعیت در گزینه‌های مختلف مشخص شده به این ترتیب که از ابتدای صفحه دایره ای نشانگر میزان شارژ فعلی دستگاه، که با حالت شناور در دایره جریان دارد، و دو نیم دایره در سمت چپ و راست این دایره قرار دارند که سمت راست نشانگر دما و سمت چپ نشانگر ولتاژ، در کادر انتهایی ۳ تیتر، وضعیت سلامتی، تکنولوژی و وضعیت اتصال مشخص شده.

منوی تعبیه شده در بخش انتهایی، در بر‌دارنده ۴ گزینه: 

•نسخه طلایی: ابزارها و شرایط استفاده از نسخه طلایی که غیر رایگان است و شامل هزینه است و گزینه ای که در صورت تمایل شما را به بخش نسخه طلایی انتقال می‌دهد.

•امتیاز و نظر: امتیاز دهی به برنامه از طریق وارد کردن شماره تلفن یا آدرس ایمیل.

•راهنما: تور آموزشی برنامه که در صورت احتیاج به راهنمایی می‌توان از این گزینه استفاده کرد.

•درباره برنامه: نمایش نسخه حال حاضر برنامه، طریقه‌های تماس با برنامه نویس و طراحان آیکان برنامه و معرفی درگاه‌های تماسی با آنان.

نقاط قوت 

•برنامه‌ای ساده و آسان به لحاظ کاربری

•راهنمای قوی برای تفهیم و رفع ابهامات برای کاربر

•تنظیمات شخصی کار‌آمد و استفاده از ابزارهای مفید

نقاط ضعف

•طی کردن تمام توضیحات آموزش بخش راهنما تا رسیدن به سوال مورد نظر

•جلوه های گرافیکی سطحی برنامه

کافه‌بازار
 • هشدار به زبان باتری
 • هشدار به زبان باتری
 • هشدار به زبان باتری
شرکت : پوریا دهقان برنجی

نظرات

 • عکس کاربر
  حسین (تایید نشده) / ۱۸ ژوئن ۲۰۱۷ پاسخ

  خیلی برنامه عالیه بررسی هم خیلی خوب بود، ممنون از توضیحاتتون

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط