پازل کودکانه؛ ابزاری مناسب برای پرورش خلاقیت و یادگیری

مهسا اباذری
رایگان

پازل‌ها یا جورچین‌ها همیشه یکی از بهترین سرگرمی‌ها برای کودکان و حتی بزرگسالان محسوب می‌شوند؛ همچنین علاوه بر سرگرمی، به تقویت قدرت حل مسئله و حافظه فضایی کودک نیز کمک شایانی می‌کنند. این قضیه حتی مورد تایید روانشناسان نیز قرار گرفته و معتقدند، یک کودک تا سن ۵ سالگی مدام در حال توسعه و یادگیری است. هنگامی که کودک در حال کنجکاویست یا چیزهای جدیدی می‌سازد، مغز فعالیت بیشتری داشته و موجب افزایش قدرت خلاقیت و یادگیری او می‌شود.  جورچین‌ها دقیقا همان بازی هستند که این فرصت مهم را فراهم می‌سازند.

بازی که نقد و بررسی آن پیش روی شماست، تعدادی از پازل‌های خوش آب و رنگ کارتونی با تصاویر حیوانات، مزرعه و ... را به صورت کاملا رایگان در اختیار فرزندان شما قرار می‌دهد. این نرم افزار را می‌توانید با نام پازل کودکانه – حیوانات از طریق مارکت اندرویدی کافه بازار دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

نگاهی به بازی

این پازل حدود ۱۴/۵ مگابایت از حافظه دستگاهتان را به خود اختصاص خواهد داد همچنین رابطه کاربری آن نیز از گرافیک بالایی برخوردار است.

پازل کودکانه

همان طور که پیش‌تر نیز به آن پرداختیم، این پازل جهت بازی کودکان زیر ۷ سال طراحی شده است؛ پس نباید توقع پازل‌های خیلی پیچیده داشته باشیم. با این حال کیفیت بازی‌ها تا حد مطلوبی استاندارد هستند. 

۱۱ پازل متنوع در صفحه اصلی تعبیه شده‌اند که به ترتیب سطوح ساده، متوسط و پیشرفته در دسترس قرار می‌گیرند. ترکیب قرارگیری جورچین‌ها نیز به شکل مربع بوده که در سهولت مرتب سازی آن‌ها نقش به سزایی ایفا می‌کند. 

از دیگر قابلیت‌های این پازل می‌توان به «پخش موزیک در پس زمینه نرم افزار» و همچنین «تشویق کودک در صورت جور کردن صحیح پازل‌ها» اشاره کرد که محیط بازی را از حالت یکنواختی خارج می‌کنند.

تا اینجای مطلب تمامی امکانات پازل کودکانه بسیار کامل و جامع هستند و ما تنها نقطه ضعف آن را می‌توانیم عدم نمایش شکل کلی جورچین پیش از بازی، عنوان کنیم. یعنی کودک پس از انتخاب پازل مورد نظرش، مستقیما به صفحه جور کردن آن ارجاع داده می‌شود و قادر به مشاهده نمای کلی آن نخواهد بود.

در ادامه به بررسی نقاط قوت و ضعف این نرم افزار مفید و سرگرم کننده خواهیم پرداخت.

 

نقاط قوت:

•رابط کاربری با گرافیک بالاپازل کودکانه

•تنوع گسترده پازل‌ها

•دسته بندی پازل‌ها از سطح ساده تا پیشرفته

•وجود اشکال متنوع و خوش آب و رنگ

•پخش موزیک در پس زمینه نرم افزار

 

نقاط ضعف:

•عدم نمایش نمای کلی جورچین جهت آشنایی بیشتر کودک

 

صرف نظر از نقطه ضعف مذکور که در مقابل امکانات مفید و گسترده پازل کودکانه چندان هم به چشم نمی‌آید، این نرم افزار می‌تواند به عنوان یک مرجع سرگرمی – آموزشی مورد استفاده قرار گیرد. توجه به این که در حال حاضر بیش از ده هزار کاربر در حال استفاده از این بازی هستند، اثبات روشنی بر مفید و کاربردی بودن آن است.

کافه‌بازار
  • پازل کودکانه؛ ابزاری مناسب برای پرورش خلاقیت و یادگیری
  • پازل کودکانه؛ ابزاری مناسب برای پرورش خلاقیت و یادگیری
  • پازل کودکانه؛ ابزاری مناسب برای پرورش خلاقیت و یادگیری
  • پازل کودکانه؛ ابزاری مناسب برای پرورش خلاقیت و یادگیری
شرکت : صفر و یک لبخند
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط