پرواز ایران: سفر در لحظه آخر!

بهرام یوسفی
رایگان

مسافرت‌های خارجی و داخلی همیشه دردسر و دغدقه‌های خودش را دارد. تهیه بلیط، نواسانات قیمت و انواع تورهای تخفیفی و غیره از جمله مسائلی‌ست که شما باید به آنها رسیدگی کنید. جستجو در صفحات مختلف گوگل و شبکه‌های اجتماعی یکی از کارهای پر دردسر و کلافه‌کننده است. برنامه‌هایی نظیر "پرواز ایران" برای رفاه حال مسافرین تمام این کارها را با چند کلیک ساده انجام خواهد داد.

"پرواز ایران" وابسته به سایت پرواز ایران دات آی آر است. طراحی ساده و شیک آن در همان ابتدای ورود به برنامه جلب توجه می‌کند. صفحه‌ی نخست این اپلکیشن به ۶بخش تقسیم شده است. ردیف بالا، گزینه‌های به ترتیب جستجوی پرواز، جستجوی تور و تخفیف است. با لمس هر کدام از آنها صفحه‌ی جداگانه‌ای باز می‌شود.

در جستجوی پرواز، ابتدا بین دو نوع چارتری و سیستمی می‌توان به دلخواه انتخاب کرد. سپس انتخاب شهرهای مبدا و مقصد بین فرودگاه‌های داخلی و خارجی قرار دارد. استفاده از تقویم روز مورد نظر پرواز نیز قابل انتخاب است. در پایان با لمس واژه‌ی جستجو در پایین صفحه وضعیت پرواز، نوع هواپیما و قیمت نمایان می‌شود. بعد از جستجو گزینه‌هایی پایین صفحه نمایان می‌شود که امکان مدیریت را برای کاربر بالا می‌برد. با اعمال فیلتر انتخاب ساعت پرواز، شرکت و مدل هواپیما قابل شخصی‌سازی است. همچنین مرتب‌سازی پروازها بین دو نوع قیمت و ساعت در نظر گرفته شده است.

جستجوی تور، بیشتر شبیه به صفحه‌ی اخبار است. با اینکه بالای صفحه جایی برای انتخاب مبدا و مقصد وجود دارد اما فهرست پیشنهادی دیگر تورها بشدت وسوسه‌انگیز و جذاب در نظر می‌نشیند و ممکن است که عاشقان مسافرت و جهانگردی دچار دودلی در انتخاب شده و در نهایت مقصد را به جای دیگری تغییر دهند. در این فهرست تورهای مختلف با درج جزئیات قرار گرفته. با لمس هر کدام از آنها صفحه‌ی جداگانه‌ای باز می‌شود که تمام روند تور، شهرهای گردشی، شرکت طرف قرداد و قیمت و ازین قبیل اطلاعات را در اختیار کاربران می‌گذارد. برای این قسمت هم دو گزینه‌ی فیلتر و مرتب‌سازی در نظر گرفته شده است.

در بخش تخفیف گردشگری همه چیز ساده است و با دادن شماره و ایمیل می‌توان از تخفیفات گردشگری اطلاع حاصل نمود.

راهنمای برنامه، کار کردن با نرم‌افزار را با درج تصویر توضیح و آموزش می‌دهد. همانطور که پیداست این اپلکیشن جایی برای منو و تنظیمات شخصی‌سازی ندارد و صرفا یک موتور جستجوی جامع برای رفاه حال مسافران است. با این همه، منوی کشویی کوچکی در سمت راست قرار داده شده که همان ۶بخش موجود در فحه‌ی نخست را در خود جای داده است. با اینکه پرواز ایران بیش از ده‌ها هزاربار دانلود شده است اما هیچ فعالیتی منبی بر فروش انجام نمی‌دهد. خدمات این برنامه بدون کارمزد بوده و درآمد آن از طریق تبلیغات است و هیچ مسئولیتی در قبال تورها و قیمت‌ها ندارد.

نقاط قوت:

-دارای دو نوع پرواز چارتری و سیستمی

-دارای فهرست جامع و دقیق از تورهای مختلف

-پشتیبانی از تورهای داخلی و خارجی

-پشتیبانی از سیستم‌های مختلف رزواسیون

-خرید بدون واسطه از چارترکنندگان و نمایندگی‌های فروش

-دارای فیلترگذاری ایرلاین و نوع هواپیما

-مرتب‌سازی بر اساس ساعت و قیمت

کافه‌بازار مایکت
  • پرواز ایران: سفر در لحظه آخر!
  • پرواز ایران: سفر در لحظه آخر!
  • پرواز ایران: سفر در لحظه آخر!
  • پرواز ایران: سفر در لحظه آخر!
شرکت : فرزاد فرهمند
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط