یادگیری بهتر کلمات با "واژگان ادبیات کنکور"

بهرام یوسفی
رایگان

کنکور یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که هر محصلی بعد از دوران مدرسه با آن روبرو خواهد شد. رفتن به کلاس‌های متعدد طاقت فرسا و صرف زمان زیاد از مشکلات پشت کنکوری‌هاست. گرچه تمرکز اغلب افراد روی علوم پایه است اما نباید اهمیت ادبیات و تاثیر آن در نتیجه را از قلم انداخت. نرم‌افزارهایی هم هست که امکان مرور و تمرین و تکرار دروس را در قالبی نوین فراهم می‌کنند. یکی از این اپلیکیشن‌ها مربوط به انتشارات گاج است: "واژگان ادبیات کنکور".

"واژگان ادبیات" نرم‌افزاری ساده و رایگان است که واژگان تمام دروس در سال‌های مختلف دبیرستان را گردآوری کرده و با شکل و فرمی زیبا و ساده برای دانش‌آموزان قرار داده است. واژگان ادبیات متعلق به انتشارات بین‌الملی گاج است و دروس و آزمون‌های طبقه‌بندی شده آن کاملا استاندارد طراحی شده است. صفحه‌ی نخست برنامه، متشکل از گزینه‌های سال‌های دوم، سوم، پیش دانشگاهی و زبان فارسی است. بالای گزینه‌های یاد شده هم مرور قرار دارد. سمت راست برنامه منوی کشویی تعبیه شده و مهم‌ترین گزینه‌ی آن هم آزمونک است. با لمس و انتخاب هر کدام از سال‌های تحصیلی، دروس کتاب ادبیاتِ همان سال نمایان می‌شود. اسم دروس و شماره‌ی آنها به صورت فهرست قرار گرفته و برای استفاده از آنها فقط کافی‌ست روی درس مورد نظر تپ کنید. در کادر بالا کلمه و در کادر پایین معنی‌ آن نمایش داده می‌شود. بعد از دیدن معنی دو گزینه‌ی بلد بودم و بلد نبودم پیش روی شما قرار می‌گیرد، اگر گزینه‌ی بلد نبودم را انتخاب کنید، واژه برای بازخوانیِ دوباره و تکرار و تمرین به بخش مرور منقل می‌شود.

این روند در تمام قسمت‌های برنامه تکرار می‌شود ازین جهت شما با یک نرم‌افزار ساده طرف هستید که کار با آن هیچ پیچیدگی‌ای ندارد. از منوی سمت راست می‌توانید در آزمونک شرکت کرده و هر آنچه که با برنامه تمرین و تکرار کرده‌اید را محک بزنید. هر چه کار در بخش واژه‌ها ساده باشد در آزمونک با یک چالش واقعی طرف هستید. استفاده از معنی و مفهوم و گروه‌ واژگان پیچیده حسابی شما را گیج و سر در گم می‌کند بنابراین به واسطه‌ی برنامه‌ای ساده، سوالات تستی آن را سطح پایین و شوخی نگیرید. بعد از اینکه آزمون‌های کوتاه چند تستی را پشت سر گذاشتید نتیجه‌ی تست به شما اعلام  می‌شود. همانطور که گفته شد واژگان ادبیات برنامه‌ای ساده است اما تمام کلمات اصلی و دشوار را گردآوری کرده و با شیوه‌ای که برای دانش‌آموز خسته کننده نباشد به آموزش و تمرین می‌پردازند در نتیجه به نظر می‌رسد برنامه‌ی مورد بحث یک منبع جامع و مفید برای دانشآموزان باشد. پس از محصل هستید این برنامه را از دست ندهید.

نقاط قوت:

-دسته‌بندی واژگان هر سال به تفکیک از هم

-دسته بندی هر درس با درج نام

-تکرار و تمرین واژگان و معنی آنها

-دارای تست‌های کوتاه

-دارای بخش مرور برای واژگان فراموش شده

کافه‌بازار
  • یادگیری بهتر کلمات با "واژگان ادبیات کنکور"
  • یادگیری بهتر کلمات با "واژگان ادبیات کنکور"
  • یادگیری بهتر کلمات با "واژگان ادبیات کنکور"
شرکت : انتشارات بین‌المللی گاج
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط