Battle Ludo: منچ مدرن با چند تغییر کوچک در شیوه‌ی بازی

بهرام یوسفی
رایگان

Battle Ludo اسم یک بازی هواپیمایی و تحت الگوی منچ است که شرکت SohoMob عرضه کرده. این بازی جدا از قوانین کلی منچ، قوانین دیگری هم اضافه کرده تا به جذابیت آن بیافزاید. Battle Ludo با این ترفند در تلاش است تا منچ را از یک بازی کلاسیک به یک سرگرمی جدید و تحت اراده‌ی خود دربیاورد. گیم‌پلی روان و گرافیک قابل قبول آن، احساس رضایت خوبی از یک بازی در این سطح به وجود می‌آورد.

همانطور که گفته شد، Battle Ludo بازیِ منچ با کمی خلاقیت است. به جایِ مهره‌های همیشگی از هواپیماهای ریز رنگی استفاده شده است و زمین بازی هم، همرنگ مهره‌هاست. این بازی بین یک تا چهار نفر انجام می‌گیرد و دارای سه سطح آسان، متوسط و سخت است. از بین چهار رنگ بازیکن، می‌توان هر کدام را به سلیقه انتخاب کرد و درجه سختی را تنظیم نمود. در این بازیِ چینی همه چیز ساده اتفاق می‌افتد. گزینه سوم در صفحه نخست جایی است که آمار تعداد دفعات و برد و باخت را مشخص می‌کند. و گزینه چهارم هم، قوانین بازی را به زبان انگلیسی توضیح داده است. از آنجایی که بخش فروشگاه از دسترس خارج شده، پیدا نیست چه امکاناتی در آنجا قرار داده شده بود. قواعد بازی کمی متفاوت از آن چیزی‌ست که ما از کودکی تا به کنون دیده‌ایم. در کنج‌های نقشه خانه‌های رنگی وجود دارد که مانند سیاه‌چاله عمل کرده و باعث جهش از قسمتی به قسمت دیگر می‌شود. ذوق سازنده از خانه‌های رنگی هم فراتر رفته و با گذاشتن خطوط هوایی بین ستون‌های نقشه، باعث راه‌های هواییِ غیرمتعارف شده، در این حالت روند بازی تندتر شده و هم هیجان بیشتری در بازی جریان پیدا می‌کند. گرچه این عنوان آنچنان ساده و خالی از اتفاق است که جایی برای به کار بردن افکت و انیمیشن نمی‌ماند اما لحظه برخورد دو هواپیما و منهدم شدن یکی از آنها، از دیگر ابتکارات سازنده است. همه ما از همان ابتدا عادت داشتیم تمام بازی‌ها را بعد از به‌دست آوردن عدد ۶ شروع کنیم، اما در این بازی میتوان بین ۶ و چند عدد دیگر حالت‌های متفاوتی را انتخاب کرد. بنابراین اگر در تنظیمات، اعداد ۲،۴ و ۶ را انتخاب کنیم جریان بازی تندتر شده و با نمایش هر کدام ازین اعداد روی تاس، می‌توان دست به مهره شد و هواپیمای بیشتری به زمین برد. یک نکته مهم وجود دارد که شاید بار اول حسابی جا بخورید. ستون‌هایی که آشیانه‌ی هواپیماها در نظر گرفته می‌شود ۵ خانه‌ای‌ست در حالی که هواپیماها ۴عدد هستند. با این حساب اگر هواپیمای شما در مسیر هواییِ بین ستون‌ها باشد، مهره‌ی خود را از دست ‌می‌دهید. 

در مجموع هر چقدر هم که مسیرهای هوایی و خانه‌های رنگی اضافه شود در نهایت این بازی یک منچ شبیه تمام منچ‌های موجود است پس نمی‌توان انتظار هیجان آنچنانی داشت، با اینهمه برای پر کردن اوقاتی مثل استراحت‌های بین کار و یا مسیرهای کوتاه مترو و تاکسی مناسب به‌ نظر می‌رسد و این نکته را هم فراموش نکنید که نسخه IOS این عنوان امکان بازی آنلاین را نیز به کاربران خود می دهد.

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • Battle Ludo: منچ مدرن با چند تغییر کوچک در شیوه‌ی بازی
  • Battle Ludo: منچ مدرن با چند تغییر کوچک در شیوه‌ی بازی
  • Battle Ludo: منچ مدرن با چند تغییر کوچک در شیوه‌ی بازی
  • Battle Ludo: منچ مدرن با چند تغییر کوچک در شیوه‌ی بازی
شرکت : SohoMob
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط