PhotoWizard: ویرایشگری حرفه‌ای و قدرتمند

بهرام یوسفی
۰.۹۹ دلار

این روزها دسته‌بندی ویرایش‌گرهای عکس در iOS مملو از برنامه‌های مختلف است که اکثر آن‌ها کارایی یکسانی دارند. PhotoWizard اما کمی از این قائده مستثناست. این برنامه در قالبی ساده و به دور از رابط کاربری گرافیکی خیلی پیچیده، امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

با ورود به برنامه متوجه خواهید شد که پیکربندی رابط کاربری ساده است و به شکلی طراحی شده که تمامی کاربران به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. برای شروع کار هم می‌توانید عکسی را از گالری به برنامه اضافه کنید یا اینکه از دوربین گوشی برای گرفتن عکس استفاده کنید. در همین بدو شروع به کار و بعد از اضافه کردن عکس باید نسبت تصویر خود را مشخص کنید. برای مثال قالب مربع برای عکس‌های اینستاگرامی مناسب‌ترند.

امکانات برنامه در چند برگه دسته‌بندی شده‌اند. فیلتر‌ها، افکت‌ها، ابزارها و ماسک. در بخش فیلترها شما به موارد متعددی برای دستکاری در کیفیت تصویر خود دسترسی خواهید داشت. بعضی از این فیلترگذاری‌ها تغییرات ساده‌ای همچون تغییر در کنتراست و روشنایی تصویر، بالانس نوری و رنگی، گرمای عکس و یا کیفیت سایه‌هاست و بعضی دیگر کمی پیچیده‌تر. برای مثال به طرق مختلف می‌توانید بخش یا تمامی عکس را بلور کنید. زوایای عکس را تیزتر و یا گردتر کنید، توناژ رنگی به کلیت عکس اضافه کنید و یا حتی عکس را نگاتیو کنید. اگر در منوی بخش فیلترها بگردید کاملا به این نتیجه می‌رسید که می‌شود عکسی را که شروع به ویرایش آن کرده‌اید، از هر لحاظ کاملا دگرگون کنید.  اما کاربردی‌ترین ویژگی‌های بخش فیلتر که در کم‌تر برنامه‌ای دیده می‌شود امکانات مربوط به HDR و رفع نویز تصویر است.

همانطور که در بخش فیلترگذاری شما با امکانات بسیار گسترده‌ای سر و کار دارید، برگه افکت‌ها هم مملو از نمونه‌های مختلفی است که نه تنها شامل تغییر در رنگ و نور تصویر می‌شود بلکه در بعضی موارد شکل و طرح کلی عکس را نیز تغییر می‌دهد. برای مثال پوشه Light Bokeh شامل افکت‌های نوری می‌شود که توناژ رنگی و میزان تاریکی و روشنایی تصویر را تغییر می‌دهد. اما از طرفی افکت Symmetry عکس‌ها را به حالت آینه‌ای در آورده و شکلی جدید پدید می‌آورد. توجه داشته باشید که لیست افکت‌های موجود در این برگه هر کدام خود شامل موارد متعددی می‌شود که باید میان آن‌ها انتخاب و بعد روی عکس اعمال کنید.

اگر نگاهی به ابزارها بیاندازید متوجه می‌شوید که بعضی ایرادات عکس را در هنگام عکاسی می‌شود به وسیله این امکانات تصحیح کرد. در این بخش می‌توانید عکس‌ها را ببرید یا به آن‌ها عکس اضافه کنید. اما مهم‌ترین که می‌توانید دو یا چند عکس را با هم کلاژ کنید و یا اینکه بخشی از عکس‌ را در تصویر تکرار کنید. یکی از برجسته ترین موهبات PhotoWizard تشخیص بخش‌های مختلف عکس است. مثلا برای آزمایش ما عکس بچه‌ای در ساحل را در برنامه باز کردیم و با انتخاب بچه بدون اینکه پس‌زمینه انتخاب شود، او را در جای دیگری از عکس شبیه سازی کردیم. همانطور که در عکس‌های نمونه می‌بینید، در PhotoWizard این کار با کیفیت بسیار بالا و به راحتی انجام می‌پذیرد.

به طور کلی باید قبول کرد که PhotoWizard از برترین برنامه‌های ویرایش عکس محسوب می‌شود که فضای کاربری حرفه‌ای در اختیار کاربران خود قرار داده. مملو از ابزارها و امکانات مختلف است و در پایان کار اجازه‌ی اشتراک گذاری یا ذخیره فایل‌ها را نیز به شما می‌دهد.

نکات مثبت:

- ابزارهای متعدد و کاربردی

- بخش کامل فیلترها برای تغییرات گسترده در عکس

- مجموعه‌ای بسیار گسترده از افکت‌های متنوع

- کیفیت بالای تشخیص بخش‌های مختلف تصویر برای برش

اپ‌استور
  • PhotoWizard: ویرایشگری حرفه‌ای و قدرتمند
  • PhotoWizard: ویرایشگری حرفه‌ای و قدرتمند
  • PhotoWizard: ویرایشگری حرفه‌ای و قدرتمند
شرکت : Pankaj Goswami
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط