Quidd: نِردها نباید این برنامه را از دست بدهند!

بهرام یوسفی
رایگان

Quidd را باید یک شبکه اجتماعی با امکانات جذاب برای دوست داران انیمیشن، کمیک و بازی‌های کامپیوتری دانست. جایی که هم می‌توانید با دیگران تبادل نظر کنید و در بحث‌ها شرکت کنید و هم اینکه استیکرهای بسیاری را به رایگان به دست بیاورید یا اکشن‌فیگورهای سه بعدی به گالری خود اضافه کنید.

اما این برنامه چطور کار می‌کند؛ با ثبت نام در Quidd شما می‌توانید لیستی از عناوین را دنبال کنید که کارت‌ها، استیکرها و ... از آن‌ها در برنامه موجود است. مثلا کمیک‌های DC یا انیمیشن لاک‌پشت‌های نینجا یا سریال X Files و یا حتی سری فیلم‌های Star Trek. با انتخاب از بین این عناوین برای شروع مقداری سکه رایگان دریافت خواهید کرد که از آن‌ها می‌توانید برای خرید بسته‌های جدید استفاده کنید. نکته جالب در خرید این بسته‌ها این است که؛ اگر چه می‌توانید عنوان خود را انتخاب کنید اما اینکه چه چیزی در بسته خریداری شما از آن سری بیرون بیاید کاملا شانسی است. مثلا دو بسته از استیکرهای DC را خریداری می‌کنید و ممکن است از مجموع ده استیکر در هر بسته چند تای آن‌ها تکراری در بیاید. یا اینکه ناگهان یک فانکو پاپ برایتان باز شود! این سکه‌ها به صورت ساعتی و با سرزدن به برنامه به دست می‌آیند و یا با دیدن تبلیغ‌های برنامه به رایگان به حساب شما ریخته می‌شود. البته مطمئنا می‌توانید آن‌ها را خریداری هم کنید.

همانطور که گفته شد Quidd یک شبکه‌اجتماعی جمع و جور هم هست. می‌توانید برای پروفایل خود اسم و عکس بگذارید. استتوس خود را به روز کنید و موارد دریافتی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. از نکات جالب امکان دوستی با دیگر اعضا و ارسال پیغام به آن‌هاست. یک گزینه جالب هم در برنامه گنجانده شده که شما در تایم‌لاین خود می‌توانید با استیکرها و اکشن‌فیگورهایی که به دست آورده‌اید یک عکس بسازید و آن را در پروفایل خود منتشر کنید.

اگر در اول برنامه تمام دسته‌بندی‌های مورد علاقه خود را ذخیره نکردید، مشکلی نیست. دوباره به برگه‌ی Explore بروید و در آنجا موارد دلخواه خود را اضافه کنید. در نظر داشته باشید که با هر بار به روزرسانی ، دسته جدید اضافه خواهد شد با کلی استیکر، کارت و اکشن‌فیگور جدید. Feed هم هست که در این برگه اطلاعات تازه‌ای از برنامه و همچنین تغییر و تحولات در پروفایل‌های دوستان شما در آنجا نمایش داده می‌شود. از عکس‌های که دوستانتان به اشتراک می‌گذارند استفاده کنید و آن‌ها در گالری خود ذخیره کنید.

به غیر از Collection که مربوط به خرید بسته‌ها به وسیله سکه است، بخش داد و ستد از محبوب‌ترین‌های Quidd به شمار می‌رود. اگر استیکر اضافه‌ای دارید آن‌ها را با استیکرهای جدید معامله کنید! با رفتن به این بخش درخواست‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد که از بین آن‌ها می‌توانید انتخاب کنید یا اینکه خود پیشنهاد تازه‌ای را ثبت کنید.

Quidd برنامه بسیار جذابی است، اگر اهلش باشید. از استیکرهایش می‌توان در iMessage استفاده کرد و همیشه همراه داشتشان. فضای کاربری بسیار خوب و مفرحی دارد و کاربران بسیار زیادی را در خود گنجانده. متاسفانه نسخه اندروید آن به خوبی نسخه iOS نیست وگرنه باید انتظار کاربران خیلی بیشتری را می‌داشتیم. 

نکات مثبت:

- رابط کاربری بسیار خوب

- محیطی شاد و مفرح با کاربرانی بسیار زیاد

- استیکرهای رایگان با امکان استفاده در iMessage

- امکان تبادل با دیگر کاربران

نکات منفی:

از بیشترین ایرادات برنامه باید به کسب سکه از طریق تبلیغات اشاره کرد که جزو مشکلات اساسی این برنامه به شمار می‌رود.

اپ‌استور گوگل‌پلی
  • Quidd: نِردها نباید این برنامه را از دست بدهند!
  • Quidd: نِردها نباید این برنامه را از دست بدهند!
  • Quidd: نِردها نباید این برنامه را از دست بدهند!
  • Quidd: نِردها نباید این برنامه را از دست بدهند!
شرکت : Quidd Inc
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط