به بهانه این روز سراغ پنج بازی برتر موبایلی در مورد شطرنج رفتیم. سعی شده در این لیست هم بازی‌هایی که صرفا برای رقابت طراحی شده‌اند گنجانده شود و هم اینکه سراغ عناوینی رفته‌ایم که در کنار بازی، برای آموزش هم طراحی شده‌اند.

  Real Chess

آخرین نسخه‌ی بتای واتزاپ قرار است یک قابلیت هیجان انگیز داشته باشد. قبلا اگر در حال تماس تصویری بودید و از کلید برگشت برای رفتن به برنامه‌ی دیگری استفاده می‌کردید، تصویر متوقف می‌شد و تماس به صورت صوتی ادامه پیدا می‌کرد. در این حالت اگر کلید برگشت را بزنید، تصویر کوچک شده و در گوشه‌ای از صفحه نمایش شما کماکان در حالت اجرا باقی می‌ماند و شما می‌توانید به دیگر برنامه‌ها بروید و کارهای دیگری را نیز انجام دهید. البته کماکان برای تبدیل تماس تصویری به صوتی، کافی است تصویر کوچک شده را ببندید، تماس به صورت خودکار به حالت فقط صوتی برگردد.

با توجه به موفقیت فروش سوییچ حالا این کنسول تازه را به سختی می‌توان در فروشگاه‌ها پیدا کرد. به همین دلیل هم هست که در بازار ایران هنوز تعداد زیادی از این دستگاه وارد نشده‌اند. اما با توجه به ماهیت دوگانه سوییچ آیا باید با کنسول‌های دستی محبوب نینتندو خداحافظی کرد؟ چه بر سر ۳DSها یا DSها خواهد آمد؟ 

Hangouts Meet سرویس جدید گوگل است که جایگزین سرویس از دست رفته‌ Gchat شده است. گوگل در مارس سال جاری اعلام کرده بود که سرویس Gchat را متوقف و به جای آن، دو سرویس جدید عرضه خواهد کرد: Hangouts Chat and Meet، و هم‌چنین Allo و Duo. حالا پس از عرضه Hangouts Chat and Meet خبرهای جدیدی از به روزرسانی‌های این نرم‌افزار به گوش می‌رسد. در ادامه با پانوشت همراه باشید.

گروه OnePlus در تلاش است تا مشکل برقراری ارتباط با مرکز فوریت‌ها که توسط برخی از کاربران گزارش شده را اصلاح کند. این مسئله با گزارش یک کاربر که طی یک ویدئویی از اختلال تماس با واحد فوریت‌های اضطراری خبر داده بود، ایجاد شد.
اگر چه پس از این خبر متوجه شدیم که سایر دستگاه‌های اندرویدی نیز همین مشکل را تجربه کرده‌اند اما تولیدکنندگان چینی به سرعت واکنش نشان داده و اعلام داشتند که به صورت جدی این مشکل را پیگیری خواهند کرد.
طی گزارش‌های به دست آمده از کمپانی OnePlus اشکال به وجود آمده سریعا ریشه کن خواهد شد. بیانیه رسمی شرکت فوق به شرح ذیل است:

یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های iOS 10.3.3 مربوط به بخش امنیت این سیستم عامل می‌شود. یکی از ایراد‌های امنیتی به وجود آمده در آیفون این بود که هکرها می‌توانستند با استفاده از WiFi دستگاه‌ شما را به صورت کامل بدون اینکه شما بدانید در دست بگیرند. 

۲۲ تیرماه بود که نسخه جدید این پیام‌رسان محبوب ایرانی برای iOS عرضه شد. حالا اما نسخه جدید این اپلیکیشن برای کاربران اندروید آمده که تغییرات جالبی را در خود می‌بیند:

* پشتیبانی از امکان mention کردن افراد 

* پشتیبانی از هشتگ 

* پشتیبانی از ارسال command در بات ها 

* افزودن امکان ارسال لوکیشن و ارسال مخاطبین در بات ها 

* رفع ایرادات جزیی و بهبود کارایی برنامه

جانشین پلیس پیشگیری نیروی انتظامی: لباس پلیس در راستای اجرای حقوق شهروندی به دوربین مجهز می‌ شود تا تمام اقدامات ماموران را ثبت‌ و ضبط کند.

قبلا در پستی جداگانه موقع مجهز شدن لباس پلیس‌های نیویورک به دوربین، به عملکرد این دست دوربین‌ها نگاهی انداخته بودیم که می‌توانید از این لینک آن را دنبال کنید. در زیر هم ویدیویی از عملکرد این دست دوربین‌ها در یک عملیات میدانی را مشاهده خواهید کرد. 

استیو مالنکف، مدیر عامل شرکت Qualcomm، در جدیدترین اظهارات خود بیان داشته که سرعت اینترنت در سال ۲۰۱۹ به رکورد‌ی باورنکردنی و جدید دست خواهد یافت، زیرا در این سال نسل ۵ اینترنت همراه بالاخره عرضه خواهد شد. در ادامه با پانوشت همراه باشید.

در حاشیه افتتاح پروژه‌های فاز سه شبکه ملی اطلاعات، وزیر ارتباطات باز هم مطالب تازه‌ای را رو به خبرنگاران گفت.

صفحه‌ها