«مانکن» اپلیکیشنی کاربردی برای کاهش منظم وزن

آذین بکتاش
رایگان

«مانکن» اپلیکیشنی کاربردی برای کاهش منظم وزن

وزن کم کردن‌ هم جزو آن کارهایی است که اولش آسان به نظر می‌رسد، اما اگر روی حساب و کتاب و برنامه نباشد، فقط خودمان را فرسوده می‌کنیم و اگر هم موفق به کم کردن وزن شویم، نتیجه‌اش پایدار نخواهد بود.

شعار اپلیکیشن مانکن این است: «مانکن‌ها هیچ رازی برای مخفی کردن ندارند، با تغییر در شیوه زندگی، تغذیه و ورزش صحیح، مداوم و اصولی به‌اضافه اندکی حوصله هرکسی می‌تواند به یک مانکن تبدیل شود».

اپلیکیشن مانکن برنامه‌ریز و محاسبه‌گر است. این برنامه مثل یک مشاور، شاخص‌های مختلف زیبایی، تناسب‌اندام و سلامت را برای شما اندازه‌گیری می‌کند و کمک می‌کند تا به وزن دلخواهتان برسید.

بعد از اینکه ثبت‌نام کردید وارد پنل وضعیت می‌شوید که خلاصه‌ای از وضعیت تناسب اندام، تغذیه و کاهش یا افزایش وزن را در اختیار شما می‌گذارد.

قابلیت کالری‌شمار: مانکن کاربرد‌های مختلفی دارد، که مهم‌ترین آن‌ «کالری‌شمار» است؛ شمارش کالری مصرفی روزانه و مدیریت بر سوخت‌و‌ساز بدن روشی جدید برای دستیابی به وزن مناسب است. در مانکن با استفاده از بانک اطلاعاتی می‌توانید از کالری‌های دریافتی خود اطلاع پیدا کنید؛ دراین بخش باید مقدار کالری جذب شده (رنگ سبز) و سوزانده شده (رنگ آبی) را واردکنید و مقدار کالری مصرفی را نسبت به متابولیسم بسنجید.

امکان هدف‌گذاری: بهتر است هدفتان از وزن کم کردن رویه‌ی «هرچه پیش آمد خوش آمد» نباشد و تکلیفتان با خودتان مشخص باشد. این اپلیکیشن به شما این گزینه‌ها را می‌دهد که از بین اهداف پیشنهادی مانکن یا انتخاب شخصی یک هدف برای خودتان تعیین کنید و با فعال کردن بخش‌های مدیریت هدف و مدیریت کالری، به صورت زمانبندی شده به وزن ایدآل خود برسید. در این بخش می‌توانید مشخص کنید که چند کیلو و طی چه مدتی‌ می‌خواهید کم کنید.

رقابت کنید: یکی از امکانات خوب این برنامه این است که می‌توانید با دیگر کاربران وارد چالش‌ گروهی شوید و با ۱۰۰ نفری که هر روز توی چالش هستند رقابت یا همراهی کنید. شما می‌توانید دوستان‌تان را به چالش روز دعوت کنید و میزان پیشرفت بقیه را به نسبت خودتان ببینید. 

گام‌شمار: علاوه بر سوزاندن کالری، خوب است بدانیم در طول روز چقدر راه رفته‌ایم و اینطوری بتوانیم در این زمینه هم پیشرفت کنیم؛ با استفاده از گام شمار مانکن می‌توانید تعداد گام‌های روزانه خود را شمارش کنید و مقداری را که در طول روز رفته‌اید را در چالش‌های ۶۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ گام با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

تعیین شکل بدن: اینکه سبک بدن خود تا بشناسیم و بتوانیم مناسب‌ترین لباس را انتخاب کنیم، مستلزم درایت خاصی است. در بخش «تعیین شکل بدن» با پاسخ دادن به سوالاتی ساده می‌توانید شکل بدن خود را بشناسید.

محاسبه شاخص توده بدنی (BMI): این شاخص می‌تواند وزن ایده آل شما را طبق استانداردهای جهانی و وزارت بهداشت محاسبه کند؛ علاوه بر وزن ایده‌آل، میزان افزایش و یا کمبود وزن شما را نیز نمایش می‌دهد.

محاسبه نسبت کمر به باسن (WHR): این شاخص نسبت دور کمر به باسن را محاسبه کرده و توصیه‌ای در جهت تغیر یا تثبیت این نسبت ارائه می‌کند. همچنین نوع چاقی (گلابی‌شکل یا سیب شکل) را مشخص می‌کند.

تشخیص نوع استخوان‌بندی: نوع استخوان‌بندی تأثیر زیادی در اثرات فشار اضافه‌وزن بر بدن دارد، شما می‌توانید با استفاده از این شاخص در کنار شاخص توده بدنی برای افزایش و یا کاهش وزن برنامه‌ریزی صحیح‌تری داشته باشید.

محاسبه کالری مصرفی: این شاخص نشان می‌دهد که شما با وضعیت فعلی هرروز به چه میزان کالری نیاز دارید، همچنین میزان کالری مصرفی جهت افزایش و یا کاهش یک کیلوگرم وزن در هفته را نمایش می‌دهد که می‌تواند راهنمای بسیار خوبی در کنار رژیم‌های غذایی باشد.

محاسبه درصد چربی بدن: این شاخص درصد چربی بدن شما نسبت به وزنتان را نمایش می‌دهد و به شما توصیه‌هایی در جهت کاهش و یا افزایش چربی بدن با توجه به سن و جنسیت شما می‌کند. این ابزار بیشتر مناسب افرادی است که ورزشکار هستند یا فعالیت ورزشی دارند.

کتابخانه: در این بخش اطلاعات به صورت دسته بندی شده با قابلیت جستجوی پیشرفته و فیلتر موضوعی قرار دارد.

این برنامه جدا از قابلیت‌های محاسباتی، مقالات خوبی هم در حوزه‌های تغذیه، سلامتی و پزشکی، زیبایی، پوشاک در اختیار شما می‌گذارد. همچنین اپلیکیشن مانکن نوتیف‌های جداگانه انگیزه بخش برایتان ارسال می‌کند که به نام یک پشتیبان برایتان ارسال می‌شود.

با وجود تنوع خدماتی که این اپلیکیشن ارایه می‌دهد، رابط کاربری برنامه خوب طراحی شده و می‌شود از بخش های مختلف آن سر در آورد. گرافیک برنامه نیز فضای جذاب و با کیفیتی دارد که از مزیت‌های دیگر مانکن محسوب می‌شود.

مزیت‌ها

قابلیت‌های محاسباتی مفید

پویایی برنامه به لحاظ ارتباط با سایر کاربران از طریق شرکت در چالش

رابط کاربری مناسب

کافه‌بازار
 • «مانکن» اپلیکیشنی کاربردی برای کاهش منظم وزن
 • «مانکن» اپلیکیشنی کاربردی برای کاهش منظم وزن
 • «مانکن» اپلیکیشنی کاربردی برای کاهش منظم وزن
 • «مانکن» اپلیکیشنی کاربردی برای کاهش منظم وزن
شرکت : Zinoo Co Ltd

نظرات

 • عکس کاربر
  ميترا محمودي (تایید نشده) / ۲۰ فوریه ۲۰۱۷ پاسخ

  سلام من چطور ميتونم اين اپليكيشن را روي گوشي اپل نصب كنم

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط