آزمون‌ یار گواهینامه: برای راننده شدن

بهرام یوسفی
رایگان

همه‌ی ما از اهمیت آزمون راهنمایی و رانندگی مطلع هستیم. در طی سال‌های اخیر نیز با سخت‌گیری‌های مضاعف و حساسیت بالایی که دریافت گواهینامه پیدا کرده عبور از امتحانات سخت‌تر از گذشته شده است. خوشبختانه آموزش‌های مجازی پیشرفت چشمگیری داشته و به تمام موضوعات راه پیدا کرده است.

"آزمون‌ یار گواهینامه" برنامه‌‌ای برای کمک به کسانی‌ست که قصد دارند در آزمون رانندگی شرکت کند. این برنامه دارای بخش‌های متعدد و متنوعی است. آزمون‌ها در ۴۶ جلسه‌ی ۲۰ دقیقه‌ای طبقه‌بندی شده‌اند که در بدو ورود به برنامه فهرست شده و در بالا درصد پیشرفت را نشان می‌دهد. با لمس آزمون شماره۱، فهرستی از سوالات روبروی شما قرار می‌گیرد و زمان‌سنج شروع به کار می‌کند. بعد از اتمام آزمون در چارت آمار، درصد پاسخ‌های درست و غلط نمایان ‌می‌شود و از طریق جدول جواب‌‌ها نیز می‌توان به تست دست یافت و پاسخ‌های غلط را بررسی کرد. مرور سوالات کمک می‌کند با بازبینی تصویر و سوال پاسخ درست را پیدا کنید. آزمون‌های اصلی سال ۹۶ و تست‌های فنی و آزمون‌های اصلی سال ۹۵ همگی در نسخه خریداری شده عرضه می‌شود . علائم راهنمایی اطلاعات مفیدی راجب شکل‌ها و رنگ‌ها دارد و می‌شود از طریق تنها گزینه‌ی بالای صفحه ستون‌ها را به ۲ یا ۳ ردیف تغییر داد. در این بخش هم قسمت اعظم اطلاعات در نسخه‌ی خریداری شده قابل مشاهده است. در تابلو و حافظه، تست بینایی با نشان دادن هر رنگ و مفهوم آن وجود دارد که با توجه به قفل بودن مواردی در سربرگ‌های قبل این بخش تا سه دسته برای استفاده رایگان قرار گرفته و الباقی را باید خریداری کرد. بخش بسیار مفید، فیلم‌های آموزشی با توضیحات صوتی بر روی آن است که به صورت عینی و از ابتدا نحوه روشن کردن و کار با ابزار کنترل را گام به گام آموزش می‌دهد. در اینجا با استفاده گزینه‌های زیر ویدئو ‌می‌توان هر کدام از ویدئوها را نشانک‌گذاری و یا اشتراک‌گذاری کرد.

مطالعه آسان دارای نکات طبقه‌بندی شده و سوال و پاسخ است که این هم در نسخه رایگان قابل دسترسی نبوده و بعد از خریداری آزاد می‌شود. در بخش آیین‌نامه و قوانین هر چیزی که لازم است کاربر راجب وسایل نقلیه، اصطلاحات آیین‌نامه و گواهینامه و غیره گنجانده و توضیحات مختصر و قابلی فهمی رائه شده است. علاقه‌مندان به انواع گواهینامه‌ها می‌توان با مراجعه به گزینه‌ی "گواهینامه" از مدارک و شرایط انواع گواهینامه اطلاع یابند. در  "تئوری" هم اطلاعات مختصری راجب آزادراه و تصادفات، آموزش‌ کمک‌های اولیه و ... قرار داده شده است. گزینه عملی هم این روند ادامه می‌دهد و طرز کار ترمز و کلاچ و تعویض دنده با ادبیاتی روان توضیح داده شده است. در شناخت و نگه‌داری خودرو آنچه که صاحب و راننده ماشین از نظر فنی باید بداند گنجانده شده است. نکات ایمنی تمام توصیه‌هایی که همه‌جا چه از طریق رسانه‌های عمومی و چه از طریق اطرافیان مرتبا گوشزد می‌شود گنجانده شده است و البته یادآوری کنیم برای استفاده بهینه از تمام امکاناتی که برنامه در اختیار راننده‌ی تازه کار قرار می‌دهد، باید از نسخه پولی استفاده کنید. از طریق منوی واقع در سمت راست برنامه و یا از گزینه‌ی بالا در سمت چپ می‌توان به تمام مواردی که نشانک‌گذاری شده دسترسی پیدا کرد.

نقاط قوت:

-آزمون‌های طبقه بندی شده همراه با پاسخ‌ها

-دارای آموزش ویدئویی

-دارای اطلاعات جامع درباره مشخصات فنی و آشنایی با خودرو

-دارای اطلاعات جامع در مورد انواع گواهینامه و شرایط اخذ آن

-دارای آزمون‌های مدون و جدول آمار

-دارای سنجش درصد پیشرفت در آزمون‌ها

کافه‌بازار
 • آزمون‌ یار گواهینامه: برای راننده شدن
 • آزمون‌ یار گواهینامه: برای راننده شدن
 • آزمون‌ یار گواهینامه: برای راننده شدن
 • آزمون‌ یار گواهینامه: برای راننده شدن
شرکت : OverCode

نظرات

 • عکس کاربر
  پریس (تایید نشده) / ۲۷ می ۲۰۱۷ پاسخ

  واقعا عالیه از این بهتر ندیدم مرسی سازنده ، ظاهر برنامه حرف نداره راحت باهاش ارتباط گرفتم مطالبش عالیه

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط