آلما، کالری شمار حرفه‌ای!

نیلوفر خسروی
رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای

برای کسانی که به دنبال رژیم‌های حرفه‌ای هستند، دانستن کالری غذاها اهمیت ویژه‌ای دارد. اما آیا شمردن میزان کالری موجود در غذاها، کار آسانی است؟! اینکه در طول روز همیشه با دفتر و قلم، یادداشت کنیم و جمع بزنیم، چندان کار حرفه‌ای نیست. بر همین اساس در سال‌های گذشته، برنامه‌های مبتنی بر موبایل زیادی به بازار آمده‌اند که به کاربر در کنترل کردن میزان مصرفی کالری کمک می‌کنند. در پانوشت نیز درباره این برنامه‌ها زیاد نوشته‌ایم که یکی از پر طرفدارترین آن‌ها، کرفس است.

آلما، کالری شمار حرفه‌ای!اما امروز به سراغ کالری شمار آلما می‌رویم!‌ با ما همراه باشید.

در ابتدای ورود به برنامه، آلما مانند یک پزشک حرفه‌ای، اطلاعات شما را درخواست می‌کند، اطلاعاتی از قبیل جنسیت، قد، وزن و سن.

اما دریافت این اطلاعات بی دلیل نیست، آلما پس از فشار دادن دکمه «ثبت» در کمتر از چند ثانیه، شاخص توده بدنی شما را محاسبه کرده و درباره وضعیت سلامتی‌تان اطلاع رسانی خواهد کرد. در این قسمت می‌بینید که آیا اضافه وزن دارید یا خیر؟ و اگر دارید، وزن ایده آلتان چقدر باید باشد؟ 

خب اطلاعات وارد شده صحیح هستند؟ دکمه «تایید» را فشار دهید! با ورود به صفحه اصلی، راهنمای برنامه دست به کار شده و نحوه‌ی استفاده از آلما را بیان می‌کند.

برنامه چند قسمت اصلی دارد:

خانه 

در این قسمت باید از منوی بالای صفحه، هدف خود را مشخص کنید، دوست دارید وزنتان ثابت بماند یا هفته‌ای ۵۰۰ گرم کم کنید؟ سپس بر اساس وزن ورودی، برنامه اعلام خواهد کرد که چه میزان کالری نیاز دارید. همچنین در این صفحه، نمودار کالری مصرفی ۷ روز گذشته خود را خواهید دید.

غذا

در این قسمت غذاها با دسته بندی مناسبی قرار داده شده‌اند و حتی می‌توانید غذای دلخواه خود را جستجو کنید. پس از یافتن غذای مورد نظر، برنامه به صورت حرفه‌ای و با تعیین میزان مصرفی، کالری آن را بیان خواهد کرد. حتی می‌توانید میزان مصرف خود را به طور مثال برای پلو، با قاشق غذا خوری یا گرم بیان کنید. با تایید هر غذا، گزارش روزانه‌تان تکمیل‌تر خواهد شد.

ورزش

این تنها غذاها نیستند که با کالری ارتباط دارند، بلکه ورزش کردن نیز می‌تواند کالری بسوزاند! پس در این قسمت، بر حسب نوع ورزش و زمان صرف شده برای آن، میزان کالری سوزانده شده به گزارش روزانه‌تان اضافه خواهد شد.

نکته: در این قسمت بخشی نیز به عنوان «تمرین» ارائه شده که برای استفاده از آن باید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید.

گزارش 

هر چه را تا به حال در بخش‌های قبلی تغییر داده‌اید، در قسمت گزارش خواهید دید؛ اینکه نهار و شام چه خورده‌اید یا اینکه از صبح تا به حال چقدر فعالیت بدنی داشته‌اید. اگر موردی را اشتباه وارد کرده‌اید، امکان حذف آن نیز قرار داده شده است.

برنامه غذایی (VIP)

در این بخش، برنامه با توجه به اطلاعات ورودی شما، برنامه غذایی انحصاری‌تان را ارائه خواهد داد. برنامه‌های غذایی به مدت ۲، ۳ و ۴ هفته‌ای برنامه ریزی شده‌اند.

همان طور که مشخص است، برای دریافت برنامه‌ نیز باید پرداخت درون برنامه‌ای انجام دهید.

ای کاش اپلیکیشن در این قسمت، اجازه می‌داد تا کاربر نمونه‌ای از برنامه‌های ارائه شده توسط آلما را ببیند تا بتواند بهتر تصمیم بگیرد!‌ آیا این برنامه، نوعی رژیم غذایی است؟! متاسفانه اطلاعاتی داده نشده است.

خب، این خلاصه‌ای بود از آلما! بله همان طور که از شعار این برنامه مشخص است، آلما یک کالری شمار حرفه‌ای است که با بهره گیری از محیطی زیبا و گرافیکی خوب، قطعا به شما کمک خواهد کرد. البته فراموش نکنید که داشتن یک برنامه کافی نیست، بلکه باید اراده و نیروی خود را نیز در جهت رسیدن به اندامی متناسب به کار بگیرید.

آلما، کالری شمار حرفه‌ای!نقاط قوت:

• رابط کاربری خوب

• طراحی زیبا و گرافیک خوب

• دسته بندی خوب غذاها برای محاسبه کالری دریافتی

• دسته بندی خوب ورزش‌ها برای محاسبه کالری سوزانده شده

• گزارش گیری دقیق

• امکان دریافت برنامه غذایی به صورت اختصاصی

 

نقاط ضعف:

• ای کاش برنامه درباره برنامه‌های غذایی پیشنهادی خود بیشتر توضیح می‌داد یا نمونه‌ای را برای کمک به تصمیم گیری ارائه می‌داد.

این برنامه را می‌توانید بر روی تلفن‌های همراه اندروید خود نصب کرده و با کمک آن به تناسب اندام برسید!

کافه‌بازار
 • آلما، کالری شمار حرفه‌ای!
 • آلما، کالری شمار حرفه‌ای!
 • آلما، کالری شمار حرفه‌ای!
 • آلما، کالری شمار حرفه‌ای!
شرکت : پویا فناوران

نظرات

 • عکس کاربر
  darya (تایید نشده) / ۳۰ آوریل ۲۰۱۷ پاسخ

  با سلام من با کمک این برنامه تونستم ۱۰کیلو دریک.ماه کم.کنم و از این بابت خیلی خوشحالم.امروز که برناممو بروز کردم فهمیدم که درقسمت ورزش قبلا یک.دقیقه پیاده روی ۴.۷ کالری میسوزاند الان۵۹% و این خیلی ناراحتم میکنه دلیلش چیه??

 • چت
  نظر بدهید
  CAPTCHA
  حروف در کادر را تایپ کنید
  Image CAPTCHA
  Enter the characters shown in the image.‎

  معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط