ایده‌ها ارزش گسترش دارند

ناهید نقشبندی
رایگان

در سال ۱۹۸۴ ریچارد سول ورمن، اولین کنفرانس TED ‪(Design، Entertainment، Technology)‬، را برگزار کرد. پس از آن هرساله همایش‌های TED در ونکوور و تداکتیو برگزار می‌شود. این همایش‌ها درباره موضوعات علمی، فرهنگی، هنری و ... برگزار می‌شود و سخنرانان باید بحث و مطالب خود را در ۱۸ دقیقه ارائه دهند. پس از مدتی این همایش‌ها در وبسایت رسمی TED.com به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفت. استقبالی که از سخنرانی‌های داخل سایت شد بی‌نظیر بود؛ تا اینکه موسسان این سازمان تصمیم به ساخت اپلیکیشنی کردند که در آن نه تنها کاربران بتوانند از ویدئو‌های آنلاین سخنرانی‌ها بهره ببرند، بلکه به رادیو پادکست نیز دسترسی داشته باشند و بتوانند به‌راحتی بحث‌های مختلفی که در ذهن دارند را دنبال کنند. این اپلیکیشن که به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است، بیش از ده میلیون نصب فعال تنها در Play Store داشته است. گرافیک و طراحی TED بسیار جذاب و خوب انجام گرفته و کار کردن با آن نیز آسان است. بخش‌های مختلف این برنامه عبارت‌اند از:ایده‌ها ارزش گسترش دارند

۱. TED Talks: این قسمت خود شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که در هرکدام ویدئو‌ها به شکل خاصی مانند آخرین بحث‌ها و یا ویدئوهایی که بیشترین بازدید را داشته‌اند، دسته‌بندی شده‌اند.

۲. TED Playlist: در این قسمت شما لیستی از فایل‌های منتخب TED را می‌بینید که با توجه به علایق شما و ویدئوهایی که قبلا در TED دیده‌اید، پیشنهاد شده‌اند.

۳. TED Radio Hour: در این بخش می‌توانید از طریق رادیو پادکست به موضوعات و بحث‌های مورد علاقه خود گوش بدهید.

۴. TED Surprise me: اگر نمی‌دانید دنبال چه موضوعی هستید می‌توانید از این قسمت استفاده کنید. تنها با انتخاب موضوع مورد علاقه و سپس مشخص کردن زمانی که می‌توانید برای دیدن صرف کنید، خود اپلیکیشن ویدئوهای جالبی را به شما نشان می‌دهد.

۵. TED My talks: در اخرین قسمت می‌توانید وارد پروفایل خود در تد شوید و لیست‌هایی که به‌وجود آورده‌اید، تاریخچه ویدئوهایی که دیده‌اید، مواردی که دوست داشته‌اید و همچنین دانلودهای خود از این برنامه را مشاهده کنید.

نقاط قوت:ایده‌ها ارزش گسترش دارند

• طراحی و گرافیک جذاب و با کیفیت

• سرعت عمل بالا

• دسترسی به تمامی بحث‌های TED از ابتدا تا به حال.

• امکان انتخاب زیرنویس به بیش از ۱۰۰ زبان برای تماشای بهتر فیلم‌ها.

• دسترسی به رادیو پادکست

• امکان دانلود کردن ویدئوهای مورد علاقه برای پخش در زمان‌هایی که به اینترنت دسترسی ندارید.ایده‌ها ارزش گسترش دارند

نقاط ضعف:

• وارد شد تنها از طریق اکانت TED مقدور است و بهتر بود برای نسخه‌های اندروید امکان وارد شدن با اکانت گوگل نیز وجود داشت.

.  با خاموش شدن صفحه موبایل یا تبلت شما در هنگام گوش دادن به رادیو و یا دیدن ویدئو، پخش آن قطع می‌شود. این مشکل بخصوص در زمان‌هایی که در خیابان یا هنگامی که در ماشین و جاهای دیگری نشسته‌ایم و می‌خواهیم بدون در دست گرفتن گوشی یا تبلت خود به رادیو گوش بدهیم، اذیت‌کننده خواهد بود.

اپ‌استور کافه‌بازار گوگل‌پلی
  • ایده‌ها ارزش گسترش دارند
  • ایده‌ها ارزش گسترش دارند
  • ایده‌ها ارزش گسترش دارند
  • ایده‌ها ارزش گسترش دارند
شرکت : TED Conferences LLC
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط