بازی با سایه‌ها

سارا مرتضوی
رایگان

شاید شما نیز در کودکی تجربه بازی با سایه‌ها را داشته باشید. اگر یادتان باشد برای این‌کار دست‌های خود را در برابر نور جلوی دیوار نگه می‌داشتیم و سعی می‌کردیم شکل‌های مختلفی مثل کبوتر و فیل درست کنیم. شاید الان دیگر برای این‌کارها حسابی پیر شده باشیم، اما برای تجربه عنوانی که از همین ایده برای طراحی گیم‌پلی خود استفاده کرده مسلماً هنوز وقت زیادی داریم! در Shadowmatic نیر باید طبق همان روال قدیمی سعی کنید با چرخاندن اشکال مختلف، سایه معناداری روی دیوار بسازید!

مرور بازی:

اجسام و اشکال مختلفی که این بازی در اختیارتان قرا می‌دهد، همان کار دست‌های شما را در سایه‌بازی انجام می‌دهند. به این شکل که باید این اجسام را آن‌قدر بچرخانید تا شکل معناداری روی دیوار به تصویر درآید. برای این‌کار تنها لازم است از انگشتان خود برای چرخاندن اجسام استفاده کنید.

در این بازی با بیش از ۱۰۰ مرحله مختلف که هرکدام طراحی زیبا و چشم‌نوازی دارند رو به رو می‌شوید. در مراحل ابتدایی، بازی نحوه کار و یا درواقع نحوه چرخاندن این اجسام را به شما آموزش خواهد داد. برای چرخاندن اجسام نیاز به دو انگشت خود دارید، هر شکل در دو جهت چپ به راست و بالا به پایین می‌چرخد. 

بازی با سایه‌ها

بخش مشکل داستان آن‌جایی است که با شروع مرحله شما دقیقاً نمی‌دانید باید چه تصویری بسازید! درواقع آن‌قدر باید این اشکال را چرخانده و حرکت دهید تا به شکلی معنادار نزدیک شوید. در این مرحله بازی به یاری شما خواهد آمد و هر زمان به تصویر نهایی نزدیک شوید، با نشان دادن علامتی شما را مطلع می‌کند.

کار آن‌جایی سخت‌تر می‌شود که در برخی مراحل با بیش از دو قطعه از این اجسام سر و کار دارید. در این مواقع باید هر قطعه را به طور مجزا چرخانده و حالت درست قرار گرفتنش را پیدا کنید، سپس سراغ قطعه بعدی روید و همان روند را دوباره تکرار کرده و درنهایت نیز همه قطعات را با هم بچرخانید تا به تصویر نهایی برسید. 

بازی با سایه‌ها

بله همان‌طور که گفتیم Shadowmatic بازی سخت و چالش برانگیزی است. اما بازی برای مواقع درماندگی ما نیز چاره‌ای اندیشیده و راهنمایی چهار مرحله‌ای تدارک دیده است؛ به این شکل که هر زمان در یکی از مراحل به مشکل برخوردید، می‌توانید به راهنما مراجعه کرده و به ترتیب از چهار راهنمایی ارائه شده استفاده کنید. چهارمین راهنمایی بازی درواقع شکل مورد نظر را نشان‌تان خواهد داد. هرچند لازم به ذکر نیست که این راهنمایی‌ها مفت و مجانی نبوده و به ازای هر بار استفاده از این راهنما، از امتیاز شما کاسته خواهد شد. 

بازی با سایه‌ها

Shadomatic گیم پلی فوق‌العاده جذاب و سرگرم کننده‌ای دارد. جدا از ایده بی‌نظیر و منحصر به فرد بازی، طراحی منوها و محیط بازی به زیباترین شکل ممکن صورت گرفته است. در این بازی با ۱۲ محیط متفاوت رو به رو خواهید شد که هرکدام طراحی منحصر به فرد خود را دارند. صداگذاری فوق‌العاده و موسیقی‌های آرامش‌بخش هر مرحله نیز از نقاط مثبت این عنوان عجیب و غریب و مرموز محسوب می‌شود. 

Shadomatic را شاید بتوان جزو آن دسته از بازی‌هایی دانست که به احتمال قوی همه نوع سلیقه‌ای را راضی می‌کند. جدا از گیم‌پلی فوق‌العاده جذاب این بازی، طراحی خیره کننده منو و محیط این عنوان بی‌شک آن‌را به عنوانی تبدیل کرده که اگر تجربه‌اش نکنید، حتماً پشیمان خواهید شد!

اپ‌استور کافه‌بازار
  • بازی با سایه‌ها
  • بازی با سایه‌ها
  • بازی با سایه‌ها
  • بازی با سایه‌ها
شرکت : Triada Studio Games
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط