با اسلام تولز یک مسلمان واقعی باشید

نیلوفر خسروی
رایگان

متاسفانه یا خوشبختانه، در روزگاری زندگی می‌کنیم که مشغله‌ها، ما را از بسیاری از وجوه زندگی دور کرده‌ و از ما موجودی ماشینی ساخته‌اند که کاری جز خیره شدن به مانیتورها ندارد. اما راه حل انسان مدرن چیست؟ آیا باید به خاطر کمبود وقت و مشغله، همه چیز را فراموش کنیم و در پیچ و خم‌های زندگی گم شویم؟ نه! همیشه راه حلی هست. اگر چاره‌ای جز تکیه کردن به تکنولوژی نداریم، پس چرا عرفان، دین و معنویات را درون این محیط مجازی نبریم؟ چه بسا بتوانیم با این عمل محیطی بهتر برای زندگی مجازی خود بسازیم.

در همین راستا، شرکت سیریوس اپ، اپلیکیشن "تقویم اذان گوی اسلام تولز" را به بازار عرضه کرده که البته این برنامه برخلاف اسمش تنها برای اذان استفاده نمی‌شود و قابلیت‌های دیگری نیز دارد.

در ابتدای نصب برنامه، باید تنظیمات کلی آن را انجام دهید، مثلا دوست دارید برنامه کدام اذان‌ها را به شما خبر دهد؟ البته پس از ورود به برنامه نیز تمامی این تنظیمات قابل تغییر هستند و از این بابت نگران نباشید.

صفحه‌ی اصلی برنامه بسیار زیبا طراحی شده و نیازی به ورق زدن ندارد، تمام قسمت‌های اصلی اپلیکیشن به ترتیب زیر هم قرار داده شده و دسترسی به آن‌ها ساده است.

با اسلام تولز یک مسلمان واقعی باشید

در صفحه‌ی اصلی، به ترتیب بخش‌های زیر را شاهد خواهید بود:

ذکر روز:

در این قسمت ذکر هر روز با قابلیت شمارش آن قرار دارد و برنامه تعداد ذکرهای گفته شده‌ی شما را می‌شمرد و در خود ذخیره می‌کند تا هر زمان که خواستید به این بخش برگردید و شمارش ذکرهای خود را از سر بگیرید.

تقویم:

در "تقویم"، تاریخ به صورت شمسی، میلادی و قمری نمایش داده می‌شود. علاوه بر این، مناسبت‌های روز و اوقات شرعی نیز در این قسمت قابل دریافت هستند. همچنین در پایین‌ترین قسمت تقویم، یادداشت، وظیفه یا رویدادی را که از قبل ثبت کرده‌اید خواهید دید. در واقع در این قسمت به کارها و وظایفی که برای خود تعیین می‌کنید دسترسی خواهید داشت.

اوقات شرعی:

با توجه به اهمیتی که اوقات شرعی دارد و احتمالا کاربر باید خود را برای نماز آماده کند، در این قسمت زمان باقیمانده تا اذان بعدی نمایش داده می‌شود و کاربر تنها با یک نگاه می‌تواند از اذان صبح، ظهر و عصر و همچنین طلوع و غروب آفتاب باخبر شود و دیگر نمازهایش قضا نشود.

لیست دعاها:

در این بخش، به دعاهای معروف دین اسلام دسترسی خواهید داشت. این بخش به سه قسمت تقسیم می‌شود:

  • ادعیه و زیارات: شامل زیارت عاشورا، دعای کمیل، دعای توسل، دعای ندبه و ... با امکان دسترسی به متن کامل این دعاها، دیگر در مراسم‌ مذهبی به دنبال کتاب دعا نباشید و با کمک تلفن همراه خود، فرایض مذهبی را به جا آورید.
  • دعای هر روز: دعای روز شنبه، یکشنبه، دوشنبه و ...
  • زیارت هر روز: زیارت حضرت رسول (ص) در روز شنبه، زیارت حضرت علی (ع) در روز یکشنبه و ...

تسبیح:

در این بخش می‌توانید تسبیحات حضرت فاطمه (س) را  بشمارید و دیگر در نبود تسبیح، شمارش خود را گم نخواهید کرد.

نمازهای قضا: 

این قسمت تنها در نسخه‌ی ویژه قابل دسترسی است و باید اپلیکیشن را ارتقا دهید.

کتاب‌های معروف دین اسلام:

در این قسمت به کتاب‌های معروفی مانند مفاتیح‌الجنان، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و ... دسترسی خواهید داشت. یکی از بهترین ویژگی‌های این بخش، تفکیک خوب مطالب هر کتاب است که به کاربر در یافتن مطلب دلخواه و مورد نیازش کمک خواهد کرد.

احادیث: 

در این قسمت احادیث دوازده معصوم وجود دارد و هر روز یکی از این حدیث‌ها در صفحه‌ی اصلی نمایش داده می‌شود. متاسفانه دسترسی به احادیث نیز نیاز به ارتقا به نسخه‌ی ویژه دارد.

 

این برنامه قابلیت‌های زیادی دارد که به صورت تیتروار به بیان نکات مثبت و منفی آن می‌پردازیم:

نقاط قوت:

طراحی زیبا و رابط کاربری مناسب

با اسلام تولز یک مسلمان واقعی باشیدامکان یادداشت برداری و قرار دادن برچسب‌های خاص بر روی یادداشت‌ها

امکان وظیفه‌گذاری برای روزهای خاص 

امکان افزودن فرایض امروز (نسخه ویژه)

امکان افزودن نمازهای قضا (نسخه ویژه)

امکان تنظیم کردن اذان‌های برنامه 

امکان شمردن ذکر روز درون برنامه

امکان شمردن تسبیح درون برنامه

دسترسی به معروف‌ترین دعاها

دسترسی به احادیث پیامبر و امامان (نسخه ویژه)

و...

نقاط ضعف:

با توجه به قابلیت‌های خوب برنامه و مقایسه‌ی آن با اپلیکیشن‌های مشابه، تنها نکته‌ای که به نظر می‌رسد بتواند کابر را محدود کند، نبود یک سری از امکانات در نسخه‌ی معمولی و نیاز به ارتقا به نسخه‌ی ویژه است. شاید اگر به جای اینکه یک بخش به طور کامل در نسخه‌ی معمولی قابل استفاده نباشد، تمهیدات دیگری اندیشیده می‌شد، کاربر می‌توانست تشخیص دهد که قرار است برای چه امکاناتی هزینه کند.

نکات ذکر شده تنها بخشی از قابلیت‌های این برنامه بودند و اگر شما به دنبال برنامه‌ای هستید تا تمرکز بیشتری بر روی اعمال دینی خود داشته باشید ، این برنامه یکی از بهترین انتخاب‌ها است.

کافه‌بازار
  • با اسلام تولز یک مسلمان واقعی باشید
  • با اسلام تولز یک مسلمان واقعی باشید
  • با اسلام تولز یک مسلمان واقعی باشید
  • با اسلام تولز یک مسلمان واقعی باشید
شرکت : سیریوس اپز
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط