با اپلیکیشن مکتب‌خونه،‌ دانشگاه را به موبایل خود بیاورید

مهسا اباذری
رایگان

اگر بخواهید در کلاس‌های دانشگاه‌های معتبری همانند دانشگاه شریف حضور داشته باشید، باید چند سال از عمرتان را وقف کنکور کنید، در نهایت هم معلوم نیست که بالاخره موفق به قبولی در این دانشگاه می‌شوید یا خیر؛ اپلیکیشن مکتب‌خونه برگزار کننده کلاس‌های مجازی بیش از ۲۰۰ درس مختلف از دانشگاه‌های معتبری مثل دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر و ... است.

مکتب‌خونه در حال حاضر ارائه دهنده مطالب درسی در رشته‌های مختلفی از جمله «کامپیوتر، هوافضا، اقتصاد، عمران، پزشکی و ...» است، با ورود به هر رشته می‌توانید واحدهای درسی مرتبط با آن را مشاهده کنید. در هر درس اطلاعات مربوط به آن از جمله بیوگرافی استاد و فهرست ویدئوها در دسترس قرار می‌گیرند، با استفاده از ویدئوهای آموزشی می‌توانید هروقت که دلتان خواست در کلاس‌ها شرکت کنید و اگر حرف استاد را متوجه نشدید، ویدئو را به عقب ببرید و دوباره گوش دهید.

برنامه رایگان مکتب‌خونه قابل نصب و راه‌اندازی بر روی پلتفرم‌های مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید می‌باشد.

نگاهی به برنامه؛

رابط کاربری برنامه به صورت ساده و کاربردی طراحی شده است. در صفحه اصلی نرم‌افزار، لیستی از دروس جدید در اختیار کاربر قرار می‌گیرند. در هر ترم تحصیلی تعداد مشخصی درس با هماهنگی استاد مربوطه فیلم‌برداری می‌شوند. سپس در طول ترم به صورت منظم و با کمترین فاصله از برگزاری آن در دانشگاه، تحت عنوان «ترم جاری» بر روی صفحه برنامه قرار می‌گیرند. علاوه بر دروس ترم جاری، درس‌های آموزشی متنوع با موضوعات مختلف در این قسمت نیز به چشم می‌خورند.

در نوارابزار برنامه آیکون‌های «همه درس‌ها و درس‌های من» به چشم می‌خورند، با پانوشت همراه باشید تا به شرح مختصری از هریک بپردازیم؛با اپلیکیشن مکتب‌خونه،‌ دانشگاه را به موبایل خود بیاورید

گزینه «همه درس‌ها» دربرگیرنده دسته‌بندی مختلف دروس است؛ با انتخاب دسته مورد نظر، لیستی از زیر شاخه‌های درس نمایان می‌شوند. هر زیرشاخه حاوی گزینه‌های «معرفی درس، جلسات و استاد» است؛

 گزینه معرفی درس: به توضیح مختصری از درس می‌پردازد. 

در گزینه جلسات: امکان مشاهده و پیگیری جلسات از طریق ویدئو امکان‌پذیر است. از مهمترین امکاناتی که برنامه در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، امکان دانلود و اشتراک‌گذاری ویدئو است، می‌توانید ویدئو مورد نظر را دانلود و در زمان آفلاین بودن مشاهده کنید یا آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. 

استاد: این بخش به بیان بیوگرافی و سابقه استاد مربوطه می‌پردازد.

اگر حساب کاربری ایجاد کرده باشید، با کلیک بر روی گزینه «افزودن این درس به لیست درس های من» که در پایین صفحه به چشم می‌خورد، می‌توان دروس دلخواه را وارد گزینه «درس‌های من» کرد تا در آینده آسان‌تر و سریع‌تر در دسترس قرار گیرند.

با اپلیکیشن مکتب‌خونه،‌ دانشگاه را به موبایل خود بیاورید

نقاط قوت:

• دسترسی رایگان به جلسات

• دسته‌بندی مختلف دروس

• امکان دانلود و اشراک‌گذاری ویدئوها

نقاط ضعف:

• عدم ارائه دسته‌بندی گسترده‌تری از دروس

هدف برنامه در دسترس قرار دادن آموزش با کیفیت بالا برای همه فارسی‌زبانان است، به اعتقاد مکتب‌خونه هیچ‌کس نباید به خاطر هیچ‌چیزی از لذت یاد گرفتن محروم شود.

کافه‌بازار
  • با اپلیکیشن مکتب‌خونه،‌ دانشگاه را به موبایل خود بیاورید
  • با اپلیکیشن مکتب‌خونه،‌ دانشگاه را به موبایل خود بیاورید
  • با اپلیکیشن مکتب‌خونه،‌ دانشگاه را به موبایل خود بیاورید
  • با اپلیکیشن مکتب‌خونه،‌ دانشگاه را به موبایل خود بیاورید
شرکت : مکتب خونه
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط