با اپلیکیشن نی‌نی‌بان آگاه‌تر بچه‌داری کنید

آذین بکتاش
رایگان

اگر در آستانه دوران شیرین و در عین حال پر اضطراب بارداری هستید، و یا حتی اگر فقط تصمیم به باردار شدن دارید، خوب است یک دانشنامه جمع‌جور در گوشی تلفن داشته باشید تا با دانستن چیز‌های بیشتر در مورد این دوران، از اضطراب کم و به شیرینی روز‌هایش اضافه کنید.
اپلیکیشن نی‌نی بان در این مورد حسابی به دردتان می‌خورد؛ این برنامه از مرحله قصد به بارداری تا مراحل رشد کودک پس از به دنیا آمدن (نوزاد، نوپا و کودک) تقسیم بندی محتوایی دارد.
کار با برنامه
پس از نصب برنامه، شما ۷ تقسیم‌بندی محتوایی اصلی را در صفحه اول می‌بینید. بخش‌های «قصد بارداری»، «بارداری»، «زایمان»، «نوزاد»، «نوپا»، «کودک» و بخش «والدین».
قصد بارداری: در بخش اول با عنوان قصد بارداری شما تعداد زیادی مقاله به درد بخورد در مورد ملاحضات قبل از بارداری دارید؛ در واقع این بخش کار یک مشاوره پزشکی درست و حسابی را برای شما می‌کند.
بارداری: در بخش مربوط به دوران بارداری، از نکات چیدمان اتاق نوزاد گرفته تا تا تغذیه، ملاحضات سلامتی برای زن باردار آگاه می‌شوید و همچنین محتوایی در مورد تغییرات هفته به هفته در دوران بارداری دارید که می‌توانید از تغییر و تحولات بدن خودتان و جنین آگاه باشید.
زایمان: در بخش زایمان از نکات روانشناسی تا پزشکی قبل و بعد زایمان را می‌خوانید. از آشنایی با زایمان سزارین و طبیعی گرفته تا مراقبت‌های لازم برای بعد از آن‌ها.
نوزاد: در این بخش از انواع بیماری‌ها و نکات سلامت نوزاد گرفته تا نکات شیر دادن را پیدا می‌کنید.
نوپا: این بخش مربوط به نکات سلامتی، روانشناسی و تغذیه سنین بعد از نوزادی و آغاز راه افتادن بچه است.
کودک: نی‌نی بان تا کودکان پنج و شش ساله هم نکات مفید گرد آوری کرده است. مقالات مربوط به تربیت کودک و آگاه شدن در خصوص ویژگی‌های طبیعی این سنین.
والدین: این بخش دیگر مربوط به مقالات روانشناسی مربوط به بزرگسالان است که عملا مخاطبی مشترک با سایر موضوعات دارد. از روانشناسی جنسیت گرفته تا روابط زناشویی.
در هرکدام از این بخش‌ها شما با لمس منوی کشویی سمت چپ هر موضوع، این امکان دارید که مطالب را به صورت تفکیک شده موضوعی که دنبالش هستید را انتخاب کرده و مقالات مرتبط با همان موضوع را مشاهده کنید.
این اپلیکیشن هم محصول گروه مجله اینترنتی «برترین‌ها» ست و مطالب آن همزمان با سایت به روزرسانی می‌شود؛ محتوا دست اول و تالیف و ترجمه همین مجموعه است و گرد آوری از اینترنت محسوب نمی‌شود که این مزیت مهمی است.
تقسیم بندی محتوایی بر اساس مراحل رشد، نکته مثبت دیگر این اپلیکیشن است، به طوری که شما می‌توانید مطالعه‌تان را صرفا به مقطعی که در حال سپری آن هستید متمرکز کنید.
قابلیت‌ها
نی‌نی‌بان، یک خلاقیت خوب به خرج داده است. شما از نوار پایین صفحه می‌توانید وارد بخش «هفته به هفته بارداری و کودک‌یاری شوید»، در ۱۷ موضوع اصلی و رایج که دغدغه این دوران محسوب می‌شود، با مشخص کردن آیکون ویژه برای هرکدام، محتوا را تفکیک کرده است. بخش‌هایی مثل «تعیین جنسیت»، «اضافه وزن بارداری» یا «زمانبندی واکسن».
این برنامه یک کارکرد جانبی هم برای کاربر دارد و آن بخش «مشاغل» است که عملا یک نیازمندی‌ها محسوب می‌شود که به معرفی کسب‌وکارها می‌پردازد. عملا این بخش فضایی برای معرفی و تبلیغ کسب و کارهاست و مثل یک آگهی‌نامه عمل می‌کند که البته ضرورتا ربطی به کارکرد اصلی اپلیکیشن ندارند.
برنامه رابط کاربری و گرافیک خوبی دارد و روی هم رفته می‌تواند جزو گزینه‌های مفید برای مطالعه در دوره بارداری باشد.
نقطه قوت
تقسیم بندی‌خوب محتوایی
اختصاصی بودن محتوا
رابط کاربری خوب
نقطه ضعف
عدم اضافه کردن دایره المعارف محصولات فرهنگی مثل معرفی کتاب و نوار موسیقی کودک

کافه‌بازار
  • با اپلیکیشن نی‌نی‌بان آگاه‌تر بچه‌داری کنید
  • با اپلیکیشن نی‌نی‌بان آگاه‌تر بچه‌داری کنید
  • با اپلیکیشن نی‌نی‌بان آگاه‌تر بچه‌داری کنید
  • با اپلیکیشن نی‌نی‌بان آگاه‌تر بچه‌داری کنید
شرکت : برترین‌ها
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط