با رمزنگار گوشی‌تان را گاوصندوق کنید!

آذین بکتاش
رایگان

اگر به هر دلیلی در مورد احتمال خوانده شدن پیغام‌های گوشی‌تان توسط اشخاص دیگر، احساس نا‌امنی می‌کنید، اپلیکیشن‌ رمز‌نگار به دردتان می‌خورد؛ با نصب این برنامه اگر گوشی شما دست کسی باشد و یک پیغام از وایبر، تلگرام، فیسبوک و یا هر برنامه دیگری دریافت کنید، بدون داشتن رمز امکان دیدن آن پیام ها را ندارد.

حتی برای برنامه call (امکان تماس گرفتن یا دیدن تاریخچه تماس ها) و یا برنامه sms (دیدن پیامک ها و ارسال پیامک) هم‌می‌توانید قفل بگذارید تا هیچ رقمه ارتباط‌های شما در اختیار کسی که نمی‌خواهید قرار نگیرد.

همین‌طور می‌توانید روی settings قفل بگذراید تا دیگر کسی امکان پاک کردن یا غیرفعال کردن برنامه‌ها را نداشته باشد. خلاصه اینکه عملاگوشی تلفن همراه شما تبدیل به یک گاو صندوق می‌شود که فقط خودتان به محتویاتش دسترسی دارید.

روش کار برنامه

بعد از نصب این اپلیکیشن روی گوشی، برنامه از شما در خواست رمز می‌کند نوع رمزی که می‌خواهید وارد کنید را انتخاب کنید؛ عددی یا پترن (رمز الگو). با فعال کردن این گزینه رمز مورد نظرتان را وارد می‌کنید؛ گزینه بعدی «برنامه‌های گوشی‌من» است که لیستی از برنامه‌های گوشی را نمایش‌ می‌دهد که با لمس هر کدام، قفل‌گذاری با رمزی که پیش از این وارد کرده بودید اعمال می‌شود؛ فرقی‌هم نمی‌کند برنامه ای که قفل می‌کنید از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان باشد یا نه. در واقع محدودیتی برای قفل برنامه‌های گوشی‌تان ندارید.

همچنین شما در بخش تنظیمات پیش فرض این امکان را دارید که انتخاب کنید نوتیفیکیشن برنامه‌ای که قفل کرده‌اید، با وجود قفل بودن، روی گوشی نمایش داده شود یا خیر.

فراموشی رمز

اگر احیانا رمز را فراموش کردید با شماره‌گیری کد بازیافت برنامه که در بخش تنظیمات به شما داده می‌شود می‌توانید رمز را بازیابی کنید و یا با تعریف یک شماره اختصاصی در مواقع ضروری یا درصورت فراموش کردن رمز، به برنامه دسترسی پیدا کنید.

به طور کلی این اپلیکیشن، راه حل ساده و سرراستی برای بالا بردن امنیت محتوای گوشی شماست. رابط کاربری قابل قبولی هم دارد. فقط مسئله اینجاست که شما یک رمز واحد وارد می‌کنید که برای همه برنامه‌ها اعمال می‌شود. یعنی اگر کسی رمز را بدانید، قفل همه برنامه‌ها را می‌تواند باز کند. البته اگر می‌خواستیم رمز تفکیک شده بگذاریم، دیگر کار واقعا کار سخت می‌شد، چون حفظ کردن رمز‌های متعدد خودش یک چالش است. شاید طراحان برنامه هم به همین به فکر کرده اند که رمز مشترک تعریف کردند.

نقطه قوت

بالا بردن امنیت ارتباطات و پیغام‌ها در گوشی

نقطه ضعف

عدم قابلیت رمزگذاری تفکیک شده، برای هر برنامه به صورت جداگانه

 

  • با رمزنگار گوشی‌تان را گاوصندوق کنید!
  • با رمزنگار گوشی‌تان را گاوصندوق کنید!
  • با رمزنگار گوشی‌تان را گاوصندوق کنید!
  • با رمزنگار گوشی‌تان را گاوصندوق کنید!
شرکت : بیتی
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط