با زاپیا نامحدود به اشتراک بگذارید

زهرا ساکی
رایگان

زاپیا با شعار "خداحافظ، خداحافظ بلوتوث" وارد بازار شد و واقعا موفق شد جای بلوتوث را در دستگاه‌های هوشمند بگیرد. زاپیا بدون استفاده از اینترنت و با استفاده از وای فای دستگاه شما می‌تواند با سرعت ۲ مگابایت بر ثانیه ( تقریبا ۲۰۰ برابر بلوتوث) هر نوع فایل و نرم افزاری را بین سیستم عامل‌های Android ،iOS ،WindowsPhone و کامپیوترها و مک بوک‌ها به اشتراک بگذارد. 

پس از نصب و اجرای برنامه شما با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که همه برنامه‌های موجود بر روی دستگاه شما را نشان می‌دهد. در بالای صفحه، سمت چپ آواتاری را می‌بینید که با کلیک کردن بر روی آن صفحه‌ای باز می‌شود که نشان دهنده‌ی پروفایل شماست. برنامه به صورت پیش فرض مدل دستگاه و یا اگر اپلیکیشن Gmail روی تلفنتان نصب شده باشد از ادرس ایمیل به عنوان نام کاربری شما استفاده می‌کند که میتوانید آن را ویرایش کنید. با کلیک روی آواتار هم می‌توانید یکی از آواتارهای  پیش فرض برنامه یا عکسی از گالری شخصی خود  را جایگزین آن کنید.

در پایین این بخش لیستی از گزینه‌ها را مشاهده می‌کنید؛ اولین گزینه Transfer History است که نرم افزارها و فایل‌هایی را که قبلا اشتراک گذاری کرده‌اید نشان می‌دهد. گزینه‌ی دوم ویژگی بسیار جالب زاپیا است که با آن می‌توانید از همه‌ی اطلاعات تلفن خود اعم مخاطبین، پیامک‌ها، نرم افزارها و... نسخه پشتیبان تهیه کنید و به دستگاه جدیدتان انتقال دهید. 

به صفحه‌ی اصلی برمیگردیم و به سراغ ویژگی اصلی زاپیا، که اشتراک گذاری است می‌رویم؛ در پایین صفحه گزینه‌ی Connect to Share وجود دارد. با انتخاب آن پنجره‌ای باز می‌شود که در آن شما دو انتخاب دارید: Create Group و Join Group که اگر انتقال دهنده هستید گزینه‌ی Join و اگر دریافت کننده‌اید گزینه Create را انتخاب می‌کنید. پس از انتخاب Join یک یا چند دستگاه به شما نشان داده می‌شود. با انتخاب کاربر مورد نظر پس از چند ثانیه دستگاه‌ها به هم متصل می‌شوند. اپلیکیشن یا اپلیکیشن‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید و با زدن گزینه Send که در پایین صفحه است انتقال شروع می‌شود و خواهید دید که حتی فایل و نرم افزارهایی با حجم زیاد در چند ثانیه منتقل می‌شوند. امکان ارسال هم زمان به چند نفر نیز وجود دارد.

در چند نسخه‌ی اخیر ویژگی جدیدی به زاپیا اضافه شده که استفاده از QR کد برای پیدا کردن و جفت کردن دستگاه‌ها است. در این ویژگی با استفاده از دوربین موبایل QR کد نشان داده شده در دستگاه مقابل را اسکن کنید و خواهید دید که حتی سریع‌تر روش قبلی به هم متصل  می‌شوند. 

برای انتقال فایل ها نیز پس از جفت کردن دستگاه‌ها از نوار بالای صفحه نوع فایل را انتخاب کنید. برای مثال اگر Photo را انتخاب کنید همه عکس‌های گالری شخصی شما نشان داده می‌شود و با کلیک و انتخاب هر تعداد از آن ها  زدن گزینه Send هر عکس در کمتر از یک ثانیه منتقل خواهد شد!

زاپیا به علت سرعت بسیار بالا و رابط کاربری قوی توانسته از همه‌ی نرم افزار های مشابه و رقیب پیشی بگیرد و امروزه جزء ۵۰ اپلیکیشن برتر در دنیاست.

اگر هنوز هم از بلوتوث استفاده می‌کنید همین امروز زاپیا را نصب کنید و از سرعت بالای آن شگفت زده شوید و لذت ببرید!

زاپیا را می‌توانید از Play Store یا کافه بازار به صورت رایگان دانلود کنید. 

اپ‌استور کافه‌بازار
  • با زاپیا نامحدود به اشتراک بگذارید
  • با زاپیا نامحدود به اشتراک بگذارید
  • با زاپیا نامحدود به اشتراک بگذارید
  • با زاپیا نامحدود به اشتراک بگذارید
شرکت : DewMobile, Inc.
چت
نظر بدهید
CAPTCHA
حروف در کادر را تایپ کنید
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.‎

معرفی اپلیکیشن‌های مرتبط